Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ugur ozarslan
14 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 13:39
beylerbeyi vapuru

Beylerbeyi ile ilgili bir belgesel yapıyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 01:26

Alıntı:
Beylerbeyi ile ilgili bir belgesel yapıyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ugur Ozarslan Bey,
Forumumuzda Beylerbeyi Vapuru ile ilgili birçok bilgi paylaşıldı, kısa bir aramayla aşağıdaki linklere ulaşabilirsiniz:
http://www.google.com/search?q=Beylerbeyi+Vapuru& ...turkey.com
Sizin aradığınız daha teknik veya farklı bir tür bilgi yardımı mı?

ugur ozarslan
14 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 13:52
beylerbeyi

aslında benim istediğim beylerbeyine tanıklık etmiş kimselerle görüşmek.bu konuda yardımcı olacak kişilere ihtiyacım var.

Aytac_yolas
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 23:16

1 Mayıs dolayısıyla Kadıköy yerine Harem iskelesinden Sirkeci'ye geçmeyi planlıyorum.16A ile gideceğim de, acaba Harem otobüs durağı Harem vapur iskelesine yakın mı merak ettim?

Bir de alakasız olacak ama Beyazıt Meydanı'nda eylem yapılacak mı, bir bilgisi olan var mı? Eğer varsa Vezneciler'den falan dolaşayım, sakata gelmeyelim.  

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 23:20

Alıntı:
acaba Harem otobüs durağı Harem vapur iskelesine yakın mı merak ettim?

Çok yakın,
Selimiye Kışlası'nın önünden geçerken düğmeye bas, durakta inince yol tarafına dönünce Harem İskelesi tam karşına gelecek, birkaç dakika içinde vapurda olabilirsin.

Aytac_yolas
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 23:28

Hocam peki bu 16A son durak Harem diyor, zaten vapurun orası son durak değil mi?

Arda Alkaya
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 23:28

Benim de bir sorum olacak. Gideceğim yerin sadece adresini biliyorum. İBB sitesinde bu adresi bulamadım, yakın iki kapı numarası girdim çok alakasız yerler gösterdi aklım karıştı. İşte adres: Maslak Büyükdere Cad. No:59. Bu adresi bulmam lazım. Ayrıca yakınında Mavi jeansın mağazası varmış. Bu adrese Taksim'den nasıl giderim.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 23:57

Alıntı:
Hocam peki bu 16A son durak Harem diyor, zaten vapurun orası son durak değil mi?

Harem'de son durak yapması planlanan otobüsler halen Üsküdar'a kadar gidiyorlar. Harem'de durakta inince sol tarafınızda karşı yönde yapımı tamamlanmış HArem sonduraklarını görebilirsiniz, ancak şimdilik kullanılmıyorlar.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pts 01 May 2006, 00:19

Alıntı:
Maslak Büyükdere Cad. No:59. Bu adresi bulmam lazım... Bu adrese Taksim'den nasıl giderim...

Taksim'de Gezi Parkının merdivenlerinin orta nokatasının AKM tarafında kalan alandan kalkan 25T Taksim Sarıyer otobüsleri ile bu adrese ulaşabilirsiniz. Otobüs Beşiktaş, Barbaros Bulvarı, Levent güzergahını izleyerek Maslak'a gelecektir, Maslak'da İTÜ Kampüsü'nü yolun sağ tarafında görünce hedefinize yaklaştığınız için, çevrenize dikkat edin.
Maslak Kavşağı'nda üst geçitin altından geçtikten sonra ilk durak olan MASLAK veya tercihen bir sonraki FEVZİYE MEKTEPLERİ durağında indikten sonra caddenin karşı tarafında aradığınız adresi bulabilirsiniz. Yolun karşı sırasında kolaylıkla görebileceğiniz Boyner Mağazası 55, Paşabahçe Mağazası 57 numarada bulunuyor, aradığınız adres olan 59 numaralı binanın 2. katında Derimod Mağazası olmalı...
Aynı durağa bir aktarma yaparak, metro kullanılarak biraz daha hızlı ulaşmak da mümkün.
Taksim'den binilecek metro ile 4.Levend son istasyonuna kolaylıkla ulaşıp, 4.Levend transit durağına çıkmak gerekiyor, bu duraktan geçen Hacıosman veya Atatürk Oto Sanayi istikametine giden tüm otobüsler veya Sarıyer minibüsleriyle yukarıda tarif edilen noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz.

datasoy
13 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 13:10

merhaba,
ben köprülerde ulaşımla ilgili bilgiler arıyorum. bunu üniversitedeki bir dersin ödevi için araştırıyorum. size sorum; köprülerdeki sabah akşam saatlerindeki geçiş rakamları gibi güncel rakamları nerden bulabileceğim... köprülerle ilgili her türlü güncel rakam, veri, ölçüm, işimi kolaylaştıracaktır.
yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler...

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM