Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Tunc

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 19:21
İstanbul ULAŞIM YARDIM Sayfası - Nasıl Giderim?

Üyeler, "İstanbul Şehiriçi"nde bir yerden bir yere gitmek istedikleri zaman, izleyecekleri yol ile ilgili olarak bu başlık altına soru mesajı atabilirler.
Takip edilmesi gereken yol, ulaşım ile ilgili birçok üye arkadaş tarafından, ellerinden geldiği kadar hızlı bir şekilde tarif edilecektir. Böylece gidilmek istenen yere; en pratik, en hızlı ve en ucuz ne şekilde ulaşılabileceği yönünde üretilecek olan ulaşım alternatiflerinin sonuçları, bir süre sonra yine bu başlık altından alınabilecektir...

Sizlere bir sorum olacak..

Florya, Senlikkoy den - Pendik kaynarca (Durak ismi=Dere-Pendik, Durak Kodu A1512A)

* Nasil Gidilebilir, (Belediye Otobusu, Tren, Gemi v.s)
* En Kisa Sureli Yol.
* En az ulasim araci.
* En uygun Ucret.

Ihtiyacim olanlar.
- Rut ve Binilecek arac numaralari..
- Ucretleri.
- Sefer saatleri..  

* Aslinda Direkt Yesilkoy den, Kurtkoy e Ucak olsa Sorun kisa yoldan cozulecek ama..  

* Bu Tarifi Verirken, 60 yasinda yasli bir bayan i dusunerek verirseniz . sevinirim.

* Kendi soruma soyle bakip da biraz dusundum de, Istanbul ne kadar buyukmus, ve karisikmis. ustelik bir ucundan diger ucu da degil, herhalde 1 gun yollarda gececek gibi. Istanbuldayken hep kendi aracimla giderdim ki o bile gidis gelis 3 saat kadar surerdi..

* Omurga gibi E5 i takip eden bir guzergah varmidir? Silivri-Gebze arasinda.

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 19:45

İşte yıllardır beklediğim soru, Teşekkürler Saffetum!

Şenlikköy Durağı
http://gis.iett.gov.tr/map.asp?Cmd=DurakGoster&DurakId=2755

Pendik Dere Durağı
http://gis.iett.gov.tr/map.asp?Cmd=DurakGoster&DurakId=1914

Bence en kısa ve pratik çözüm, Şenlikköy'den Florya'dan hareket eden

http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=73T& ...Field2.y=6

73T FLORYA - AKSARAY (tek bilet 1,30YTL, İETT otobüsleri çalıştığı için önceden bilet veya akbil temin edilmeli)  ile Topkapı Cevizlibağ durağına gelinmesi bu duraktan da her 5-10 dakikada bir hareket eden 500T
TUZLA-TOPKAPI (iki bilet karşılığı 2,60 YTL veya akbil otobüste biletçiye ödenebilir) halk otobüsleri ile Pendik Kaynarca durağına kadar gitmek mümkün,
http://gis.iett.gov.tr/map.asp?Cmd=DurakGoster&DurakId=1372

Bu duraktan da 133K KARTAL-KAVAKPINAR otobüslerinin bazıları ile DERE durağına varmak mümkün ancak bu 133 K otobüsleri Kaynarca'dan sonra iki farklı güzergah izlerler, otoların çoğunluğu Çamçeşme yolu ile Tuba Kız Kuran Kursu son durağına giderken sadece birkaç sefer DERE durağından geçerek Botaş son durağına varırlar.
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=133K ...ield2.y=12

yine KAYNARCA durağından geçen 132F KARTAL-ESENLER FEVZİ ÇAKMAK MAH otobüsleri ile Ş.SABANCI LİSESİ durağına ulaşmak ve o noktadan çok kısa bir mesafe yürüyerek
DERE durağına varmak da mümkündür.

Bütün bu bilgiler sonucu benim tavsiyem, hem yolcunun yaşlı olması nedeniyle hem de taksiye ödenecek ücretin mesafenin kısalığından düşük olacağından Kaynarca otobüs durağından çevreyi tanıyan bir taksiyle son ulaşılacak noktaya varmasıdır.

Tunc

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 20:46

Alıntı:
İşte yıllardır beklediğim soru, Teşekkürler Saffetum!

Ben Tesekkur ederim Aydinlatici bilgiler icin..  

Bizim Valide Sanirim, Bu Tarif ile rahat gidebilir..

Bu sekilde Guzargahi kullananlar (calisanlar icin cok kulfetli olsa gerek.) Cevizlibag dan sonra Halk otobusu var.. Mavi Kart veya Akbil sanirim Halk otobuslerinde gecerli olmuyor..
Aslinda Sure olarak sanirim Pek de uzun degil.. Trafik hesaba katmadim cunku Valide ise gidis-gelis vakitlerinde gitmez..

20 sene Evvel Benim kullandigim guzargah, Senlikkoy den - Barbaros bulvari, bunun icin 3 otobus gidis de 3 otobus de donuste kullanirdim..
Florya-Taksim Otobusu (Topkapida inerdim)
Topkapi-Karakoy (Karakoyde inerdim)
Karakoy-Levent (Barbaros Bulvarinda inerdim)
veya ayni yone giden otobusler ile..

Cok eziyetli ve kulfetli bir yoldu.. Sure de cok uzardi..

Saygilarimla..

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 21:05

Alıntı:
20 sene Evvel Benim kullandigim guzargah, Senlikkoy den - Barbaros bulvari, bunun icin 3 otobus gidis de 3 otobus de donuste kullanirdim..
Florya-Taksim Otobusu (Topkapida inerdim)
Topkapi-Karakoy (Karakoyde inerdim)
Karakoy-Levent (Barbaros Bulvarinda inerdim)

Saffet, keşke "F" Florya-Taksim otobüsünün son durağında inip, buradan; [29]-[Taksim-Maslak] veya [53B]-[Boğaziçi Üniversitesi-Taksim] ya da [23A]-[Taksim-Beşiktaş] ringlerine binseydin. O zaman 2 vasıtayla Barbaros Bulvarı'na ulaşırdın...

Akın KURTOĞLU

Burç

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 21:17

Saffet demiş ki:
* Omurga gibi E5 i takip eden bir guzergah varmidir? Silivri-Gebze arasinda.

işte Istanbul'un toplu taşımadaki temel problemini özetleyen soru...
Cevabı  : Hayır.

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 22:05

Alıntı:
keşke "F" Florya-Taksim otobüsünün son durağında inip, buradan; [29]-[Taksim-Maslak] veya [53B]-[Boğaziçi Üniversitesi-Taksim] ya da [23A]-[Taksim-Beşiktaş] ringlerine binseydin. O zaman 2 vasıtayla Barbaros Bulvarı'na ulaşırdın

Saffetum Yıldız Üniversitesi'ne mi gidiyordu bilmem ama benim tercihim Şenlikköy'den o zamanlar çalışan 98F ile Ataköy Sahil yolu'na, oradan 81 ile devam ederek Eminönü'ne gelmek, Eminönü'nden de herhengi bir otobüsle devam edip Barbaros Bulvarı'na varmaktan yana olurdu. Birkaç denemede doğru saatler tesbit edildikten sonra hem Millet Cad ve Taksim kalabalığına girilmeyip zaman kazanılır, hem de daha güzel manzaralı bir yolculukla işe veya okula gidilir güne deniz havası almış (Lodoslu havalar hariç tabii) iyi bir moralle başlanabilirdi.

Tunc

8 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 00:18

Alıntı:
Saffet, keşke "F" Florya-Taksim otobüsünün son durağında inip, buradan; [29]-[Taksim-Maslak] veya [53B]-[Boğaziçi Üniversitesi-Taksim] ya da [23A]-[Taksim-Beşiktaş] ringlerine binseydin. O zaman 2 vasıtayla Barbaros Bulvarı'na ulaşırdın...

Akın KURTOĞLU

* Ozamanlar sizi Tanimiyordum ve Internet de yoktu....
* Ben Cok degisik Yollari denedim.. Gidis Rahat olmasina ragmen Donus, Biraz problemli oluyordu.
* Senlikkoyden Ilk binenlerden oldugum icin Genelde oturabilme imkanim oluyordu (Benden Cok daha Yasli veya Oturmaya Ihtiyaci olanlara hep yer vermisimdir.) Besyol duraginda ise Otobus Tika basa olurdu..
* Bir nedeni daha vardi. Ama burada onu anlatamam..    Siz tahmin etmisinizdir genclik iste..
* Asil problem Ozamanlar ara Duraklarda diger otobuslere binmek Problem oluyordu. Genc ve iyi depar atmama ragmen. genelde otobusler duraklari gectikden sonra yolcu indiriyorlardi..
* Karakoy - Levent Arasi ise sabahlari yogun olmuyordu. ters istikametten gelen otobusler yogun oluyordu..

Bu istikametteki yolu yaklasik 3 yil kullandim.. Calistigim Sirket Barbaros elektronik idi.
Bu surecten sonra hep kendi aracim olmustu..

1982-1985 yillarinda da Florya-Topkapi  Topkapi-Karadeniz mahallesi arabalarini kullanarak Bayrampasa-Rami deki Okuluma gidip geldim.. Ozamanlari Bilirsiniz.. Topkapidan Kalkan Bocek seklinde Minibusler vardi. Isimlerini hatirlamiyorum.. Sanirim Renault marka idiler..

Tunc

8 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 00:28

Burc demiski;
Alıntı:
işte Istanbul'un toplu taşımadaki temel problemini özetleyen soru...
Cevabı  : Hayır.

Malesef dogru,(hayir cevabi dogru  )  Bunun cozumu otobusler ile olabilme ihtimali cok zayif. Mutlaka Tren, Metro ve benzeri ulasim araclari olmasi gerekir..
belki Metrobus ler buna cevap olabilir..

Neslihan Kamer
8 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 09:19

Çağlayan, Abide-i Hürriyet Caddesi'nden E-5 İncirli durağına tek vasıta ile ulaşmak mümkün müdür?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler!

Burç

8 yıl önce - Çrş 28 Arl 2005, 10:06

Alıntı:
Çağlayan, Abide-i Hürriyet Caddesi'nden E-5 İncirli durağına tek vasıta ile ulaşmak mümkün müdür?

Caddenin neresinde olduğuna bağlı.
E-5'e yürüyebilirsen Mecidiyeköy-Beylikdüzü otobüsü çaglayan durağından geçiyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM