Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
13 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 14:39
İTOB Organize sanayi bölgesi genişliyor


Alıntı:
Organize sanayi bölgesi genişliyor


İzmir Ticaret Odası'nın Tekeli'de kurduğu bölgeye büyük bir talep var

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) kurduğu İTOB Organize Sanayi Bölgesi genişletiliyor. Bölgenin Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Menderes Tekeli'deki 250 hektarlık alanda yer alan OSB'lerine büyük talep olduğunu söyledi.

Ulaşım kolay
"Öyle ki 435 parselin yüzde 90'ı satıldı" diyen Demirtaş, "Elimizde kalan parsel miktarı gelen talebi karşılayamayacağı için 250 hektarlık sınırlarımızın dışında kalan 50 hektarlık alanı da sanayi bölgesi sınırlarımıza ilave etmek için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na başvurduk" dedi.
Demirtaş, Konak merkeze 32 kilometre, havalimanına 18 kilometre, demiryolu hattına 100 metre mesafede bulunan bölgedeki altyapı şebekeleri ile ilgili içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu, doğalgaz ile elektrik şebekelerinin tamamlandığını söyledi. Demirtaş, "Asfaltlama işi de yüzde 95 oranında bitirildi. Bölgedeki çalışmalar 2 ay içinde tamamen bitecek. Altyapıda sanayicilere en kaliteli ve kesintisiz hizmeti sunmak için yine en kaliteli malzemeleri kullandık" dedi. Bölgede inşaatı tamamlanan Elda İçecek ve Akgalvaniz firmalarının yanı sıra Has Prefabrik, Aktif Kimya, Işın Reklam, Egeli Polisaj, Özdemir, Beleli, Likya Madencilik, Akkon Vana, Katko İnşaat ve Erbimo Mobilya şirketlerine ait inşaatların devam ettiğini belirten Demirtaş, ayrıca 50 firmanın da proje ve ruhsat çalışmalarını hızla sürdürdüğünü söyledi.
İTOB'un kaliteli ve hızlı altyapısı, havalimanı ve demiryoluna yakınlığı nedeniyle büyük ulaşım avantajanı sahip olması nedeniyle sanayicilerden büyük ilgi gördüğünü belirten Demirtaş, "Elimizde kalan parseller ile bize gelen talebi karşılamamızın imkanı yok. Bu nedenle bölgenin kuzeyinde ve güneyinde bizim 250 hektarlık sınırlarımızın da dışında kalan 50 hektarlık alanın da sanayi bölgesi sınırları içine alınması amacıyla Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na başvurumuzu yaptık" dedi.

http://ya2005.yeniasir.com.tr/12/25/index.php3?ka ...lum=gunluk


Alıntı:
İTOB Organize Sanayi BölgesiİTOB OSB Menderes İlçesi, Tekeli Beldesi'nde İzmir merkeze 30 km mesafededir. Toplam alan: 2.500.000 m2 'dir. Toplam 435 parselde 310 üyesi bulunmaktadır. Parsel büyüklükleri: 1000 m2, 2500 m2, 5000 m2 ve 10.000 m2 ve 20.000 m2 arasında değişmektedir.

İTOB'da Gıda, Konfeksiyon-Tekstil, Elektrik-Elektronik, Yapı Malzemeleri, Orman Ürünleri - Mobilya, Otomotiv, Makine, Plastik, Ayakkabı, Kimya sektörlerindeki yatırımlar gerçekleştirilecektir.

Şu an alt yapı çalışmaları (kanalizasyon, içmesuyu-yağmursuyu şebekeleri) devam eden OSB'de bir tesisin yatırımı başlamış durumdadır.

ELDA İçecek ve Enerji isimli firma Türkiye'nin ilk özel rakısını 21.500 m2'lik alanda üretecektir. Hedefi ağırlıklı ihracat olan rakı üretim tesisinin ilk yıl üretim hedefi 5 milyon litre, ikinci yılki hedefi ise 10 milyon litredir.

http://www.izto.org.tr/IZTO/TC/IZTO+Bilgi/izmir/y ...b/osb3.htm
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet