Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Amerika'da Yaşamak İster misiniz? Tek şart.....
123 ... 303132   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Amerika 'da yaşamak ister misinz?
Evet
38.9%
 38.9%  [253]
Hayır
45.8%
 45.8%  [298]
Evet ama Amerikan vatandaşı olmak istemem
15.4%
 15.4%  [100]
Toplam Oy : 651

sertaç adalı

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:07
Amerika'da Yaşamak İster misiniz? Tek şart.....

Tüm imkanlar sağlansa, yol masrafları, vize işlemi için masraflar, Amerika'da UCLA gibi bir okulda eğitim ve Los Angeles'da yaşamak için gerekli tüm masraflar karşılansa, kaçımız gitmek istemez?

Tek Şart: 5 senelik eğitim sonunda Amerikan vatandaşı olmak

ASLI
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:11

Kesinlikle istemem. Yasamak isteyecegim en son ulke Amerika olurdu. Degil UCLA'da egitim, Donald Trump'in holdinglerinin genel mudurlugunu bile teklif etseler reddederim.

muhammed ali
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:22

amerikada okumanın para kazanmanın daha zor olduğunu hepimiz biliyoruz..
ama kimliğim için amerikayı türkler almadığı müddetçe aslaaa...

Burç

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:22

Amerika'yı sadece filmlerden görmüş olanların cevabı Evet olacaktır.

Mehmet BERBER

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:23

ben ancak 1.5 yıl dayanabildim Amerika'da yaşamaya.

bir daha asla.

gezmek için ya da iş icabı 1-2 haftalık ziyaretler haricinde Amerika'da yaşamak gibi bir düşüncem yok artık..

CAN
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 14:35

Alıntı:

Hahahahaha  

Burç üstadım , oylamadaki 2. kişi benim Vallaha ben Amerika'yı bizzat gidip  gördüm ama ben sadece UCLA master,doktora yapıp ,sonra da Türkiye'de şirkete dönüp, masaya yumruğumu vurmak,üst yönetime girmek için kabul ederdim.   Yoksa burada keyfim yerinde ne zaman otobüse binmeye kalksam acile kadar taksi bedavaya götürüyor

Nedir bu esprinin anlamı kardeşim?
Alıntı:
ne zaman otobüse binmeye kalksam acile kadar taksi bedavaya götürüyor

Meali:
2003 yılının Nisan'ında işten çıkıp otobüs ile evime dönmeye çalışırken BJK-Kartal 123 otobüs durağında iki tinercinin saldırısı ile ağır yaralanıp 2 gün komada yattım.Sonrasında tinerciler 1 saat içerisinde bulundular,koma halinden çıkıp yürümeye başladığımda karakola gidip tinerciler elimi öptüler ve barıştık.Böylece adalet yerini buldu.Ben de huzurluyum onlar da.

Bir de unutmadan bir yorum yapmak istiyorum yüksek müshadeniz ile,

Ben Amerika'yı yıllardır,sınıfın çalışkan,hırslı,diğer öğrencilerden daha iyi not almak için her türlü pisliği yapabilecek kapasitedeki öğrenci profiline benzetiyorum.Örneğin aynı muhitte büyüdüğüm 2 arkadaşımdan bir tanesi okul sonrası çalışmaya Norveç'e giderken tüm mahalle uğurlamayı ihmal etmezken,diğeri Amerika'ya okumaya gitti ve neredeyse lanetlendi,ne Amerikan yalakalığı kaldı ne de yemediği laf.Ben bilemiyorum ama bir ülke bu kadar kendinden nefret ettirir ama eninde sonun da her yolu da oraya çıkıyor.Bugün gitme konusunda çok katı olan arkadaşlarımın niyetlerini az çok tahmin edebiliyorum ama çoğu insan o ülkeye gidebilmek için konsolosluk kapılarında ağlaşıyorlar.Örneğin yaş grubu ve eğitim düzeyi yüksek bir site forumunu incelemenizi istiyorum.Lütfen www.reklam.com adresine bir girin ve oradaki forumdan  "Amerika vize" bölümünü okuyun.İnanın şaşıracaksınız.Adamlar 4 Ocak gününe aldıkları vize görüşmesi için dua edin bana gibi yazılar yazıyorlar,bu kadar idol bir ülke mi? Yoksa nefretin başkenti mi? bilemiyorum ama benim gördüğüm Amerika sadece ve sadece toplasanız 1 ay eder,onda da çok kötü bir etkisini görmedim.Belki de içine girdiğimde rezilliği ortaya çıkar bilemiyorum ukalalık etmek istemem,büyüklerimin yanında.

Husnu Kursun2
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 19:50

Alıntı:

Evet, Burc hakli, filimlerde gorduklerinize inanip evet demeyin.   Her taraf oyle cennet, kizlarin hepsi bebek, arabalarin hepside  oyle sukseli, cavcavli falan degil. Ha bide, filimlerdeki gibi, basrollerde oynayan oglan hep afilli ve zengin degil. Hani gidip intikam almak icin harcadigi paralari oyle havadan yere bulup bir sandik dolusu silahi hic calismadan falan alacak durumda olan accaip delikanlilar falan her yerde bulunmaz.  

Sedat
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 21:10

Amerika'yi görmedim ama yine yasamak istemem... okuduklarim ve televizyonda (haberler tabii ki) gördüklerim yeter...
ama tatil icin gitmek isterim... yani ülke olarak güzel yani tatilde eglenecek bir yere benziyor ama yasamak icin kesinlikle hayir...

Osman Yavuz
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 22:42

Oncelikle konuyu acan arkadasin verdigi ornek icerisindeki imkanlar mukemmeldir ve de cok insanin sahip olamayacagi imkanlardir. Ve de kabul etmemek elbette kisiye kalmistir velakin biraz kerizliktir. Sorulan sorudaki isi tek bozan bolum Amerikan vatandasi olma bolumudur. Turk vatandasligimi ABD vatandasligina hic bir sekilde tercih etmem.

Velakin;
UCLA dunyanin sirali okullarindan tekidir verdigi egitim ile belli bolumlerinde. Mesela muhendislik fakultesi mukemmeldir, dunya capinda adi vardir, Isletme fakultesi de iyidir, Sanat fakultesi de cok iyidir.
Yani simdi birisi cikip ta ben okuma yasinda olsam ve de dese git Amerika'ya UCLA'de oku 5 yil boyunca (undergrad + master veya doktora vs artik ne okunacaksa) ve de tum okul masraflarin karsilaniyor, uzerine bir de yasam masraflarini da karsiliyoruz, tek yapman gerek gitmen denirse, bence gitmeyen kerizlik yapmis olur.
UCLA gibi bir okulda beles okuyup belese yasamak ve de bu firsati tepmek bir gelecek bir omur firsati tepmektir. UCLA'den mezun olan kisi rahatlikla is bulur is de kurar, doner Turkiye'ye en guzel yerde en iyi maas ile calisabilir. Velakin isin ucuna eger mezuniyetten sonra Amerika'da zorunlu kalacaksin ve de Amerikan vatandasi olup Turk vatandasligini vereceksin derlerse o zaman hic bir sekilde kabul edilemez o sunulan sey, cunku o vakit ABD'de egitim karsiliginda ulkeni satmis olursun ki, ulkemi satmaktansa egitimimi UCLA'den almam olur biter.

göçmen
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 23:16

Amerikayi sadece filmlerden ve giden arkadaslarimin izlenimlerinden bilen bir insan olarak hayir cevabini verdim.
ve tahmin ediyorum ki; henüz Amerikaya(yada baska cazip bir ülke olabilir bu) gitmemis bir insan, oraya gittigince herseyin güllük gülistanlik olacagini zannediyor, ama cogu kisi icin bu böyle olmuyor.
bence su soruyu "Amerikada bulunmak istermiydiniz" diye sorsaydik cok yüksek bir oranda evet cevabi alacaktik, bence zaten isin özü bulunmaktir, yani 2 yil yada 3 yil yeterli, cünkü insan merak ediyor.
ama dogum yetistigim yerden cok uzakta bir yerde ömrümü eskitmek hele ömrümün son  zamanlarini orada gecirmek gercekten istemezdim.

tabi bunlar benim görüslerim
saygilar efenim
göcmen

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET