Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kan Grubunuz Nedir? - [YAŞAM]
« önceki   123 ... 17181920   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18

Kan Grubunuz Nedir ?
A RhD Pozitif 38.3%  38.3%  [288]
O RhD Pozitif 23.8%  23.8%  [179]
B RhD Pozitif 13.3%  13.3%  [100]
AB RhD Pozitif 8.2%  8.2%  [62]
A RhD Negatif 5.2%  5.2%  [39]
O RhD Negatif 7.6%  7.6%  [57]
B RhD Negatif 2.1%  2.1%  [16]
AB RhD Negatif 1.5%  1.5%  [11]
Toplam Oy : 752

mustsaid
10 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 15:01

Benim ki de malesef enaz bulunanlardan..
0 Rh negatif

emrullah
10 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 18:09

A RhD Negatif kan gurubum..

suayipK

10 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 00:12

Benim ki de AB RH(+)
Yani herkesten alabilirim..
Allah muhtaç etmesin..

Rabia Aydın
10 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 00:19

Etnik olarak Türklerin kan grubunun A grubu olduğunu okumuştum. Bu nedenle çoğunluğumuz A grubu olmalı. Ne derece doğru emin değilim?
Bu arada kendimi çok yoğun bir şekilde Türk hissetmeme rağmen benim kan grubum Brh+

bayram uçar
10 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 00:28

Kan grubumu öğrenmeye gittiğim klinikte doktor ölçümü yaptıktan sonra avrupa birliği pozitif dedi birden ilk baştan anlamadım ama anlayınca bir kahkaha patlattım...

serdar15
10 yıl önce - Sal 29 Oca 2008, 18:27

Benim kan grubum B rh(+).
Sitemizde gerekli olursa verebilirim.

Ferhat AYDEMİR

10 yıl önce - Sal 29 Oca 2008, 18:35

Benim kan grubun 0 rh(+).Ama Keşke AB Rh(+) olsaydım.Bir olay olursa hiç sıkıntı çekmezdim.

mesut güvenc
10 yıl önce - Sal 29 Oca 2008, 18:48
0 rh pozitiv

arkadaslar türkiyede kan vermenin fazla yaygin olmadigini malesefki biliyorum, bizim burda, isvicrede her a kan verme günü var ve gecen ay oturdugumuz yerde 7000 kisi yasiyor, gecen ay ise bunlardan 1350 si kan vermis, yani neredeyse her 4 kisiden biri, zürichte ise gecen yil toplam 1.3 milyon kisiden 12 ayda toplam 5.7 milyon kisi vermis, yani isvcire nüfusu 7.3 milyon, yüzde 80 den fazla kisi kan vermis, yani her hafta en az bi kac kez samanyolu tv de altyazi geciyor, diyorumki keske su an orda olsaydim, babamda her ay kan vermeye gidiyor, bende kan vermek istedim dedilerki sen zaten knedin cok kansizsin, napalim artik bolbol yemek yemem gerekiyor, eee bende yerim o zaman...

yani aslinda biraz toplumumuz kan verse, biraz daha, belki kan bankalari türkiyede cogalacak, genclerimiz kan kaybindan ölmeyecek, hastane de direkt kan verilecek, sadece biraz daha kan vermenin önemini kavramaliyiz, bu da belediyelerin isi neyse toparliyayim:

benim kan grubum 0 rh positiv, ailecek kan grubumuz ayni, hatta ninem ile dedeminkide...

mehmet ali eyibardakçı
10 yıl önce - Sal 29 Oca 2008, 19:17

B RH POZİTİF : Beyin gücünü daha fazla kullanırlar. Az ve öz konuşurlar. Düşünerek hareket ederler. Kararlarını uzun vadede verirler. Bilgili ve istikrarlı bir yapıya sahiptirler. Toplum ile diyalogları, kendi kuralları ön planda olmak üzere uzlaşırlar. Başladığı işi yarım bırakmazlar. Kendilerine olan öz güvenleri oldukça fazladır. Acele etmeyi pek sevmezler. Soğuk kanlıdırlar. Sakin görünürler. Hakimiyeti severler. Kesinlikle taviz vermezler. Ters hareketlerden saygısızlıktan hoşlanmazlar.

Doğru söylemişler

Samet Yılmaz

10 yıl önce - Sal 29 Oca 2008, 19:28

Merhaba;
Benimde kan grubum 0 RHD pozitif(+)

0 RH POZİTİF : Hareketli insanlardır. Yalnız bu hareketliliği, canları isterse yaparlar. Çoğu zaman düşüncelerini söylemezler. Yaptıkları işin sonuçlanmasını beklerler. Çünkü herhangi bir durumdan dolayı açık vermek onları yıpratır. İçine kapanık, düşüncelerini belli etmeyen, soğuk kanlı bir yapıya sahiptirler. Sağlık konusunda fazla duyarlı değildirler. Hassas yapılı olmalarına rağmen, bu yapılarını yansıtmazlar. Saygılı insanlardır. Haksız oldukları zaman barışçıl bir arayış içine girerler. Küsmeleri çok kısa sürer.

Beni doğru tahmin etmişler.

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 17181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET