Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SABRİ BİLGİN
10 yıl önce - Pzr 25 Arl 2005, 15:00
Bursa'nın tanıtımı ve turizm
Ebru K.Türk
10 yıl önce - Pzr 25 Arl 2005, 15:11SABRİ BİLGİN
10 yıl önce - Cmt 22 Nis 2006, 17:11karaca_brs
7 yıl önce - Sal 28 Tem 2009, 13:17
Bursada Turizm
sadettintopçu
6 yıl önce - Cmt 17 Nis 2010, 18:00Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Cum 09 May 2014, 14:37

Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YALOVA’YA BAĞLI ARMUTLU’DAN GEMLİK MANASTIR’A KADAR OLAN SAHİLDEKİ KAMUYA AİT TESİSLERİ YENİDEN DÜZENLEYEREK GEMLİK KÖRFEZİ’Nİ BODRUM’DA OLDUĞU GİBİ MARİNA VE TESİSLERLE YAŞAYAN BİR TURİZM BÖLGESİ YAPMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yalova’nın Armutlu ilçesinden Gemlik Manastır’a kadar olan sahil şeridindeki kamuya ait tesisleri bünyesine katmak için harekete geçti. Bursa Valiliği’nin de desteklediği girişim kapsamında Vali Münir Karaloğlu ile birlikte yerinde incelemeler yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Körfezi’ni Bodrum’da olduğu gibi marina ve tesislerle yaşayan bir turizm bölgesi yapmak istediklerini söyledi.

Başkan Altepe, inceleme gezisi için Vali Münir Karaloğlu’yla Büyükşehir Belediyesi’ne ait Narlı Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Vali Karaloğlu’na Narlı Sosyal Tesisleri’nde restoran ve bungalov tarzı konaklama tesislerini gezdiren Başkan Altepe, daha sonra beraberindekilerle birlikte sahil yolunu yürüyerek Karacaali bölgesine geçti. Burada Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Karacaali Gençlik ve İzcilik Eğitim Kampı’nı gezen Başkan Altepe, buradan da Hasanağa bölgesine geçerek Hasanağa Gençlik ve İzcilik Eğitim Kampı’yla Milli Emlak’a ait yazlık tesisleri gördü. Başkan Altepe, yapılan kontrollerin ardından Büyükşehir bürokratlarına Armutlu’dan Manastır’a kadar olan bölgede yer alan kamuya ait tesislerin Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusunda girişim başlatmaları yönünde talimat verdi.Video:Yaşayan bir turizm kenti
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kıyılarını aktif hale getirmek ve 12 ay boyunca kullanılabilirliğini sağlamak istediklerini söyledi. Bu çerçevede Gemlik Körfezi’ne büyük önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, Armutlu’dan Manastır’a kadar olan bölgedeki kamuya ait tesisleri devralmak ve gerekli düzenlemeleri yaparak en kısa sürede halkın kullanımına sunmak istediklerini ifade etti. Bunun için Vali Münir Karaloğlu’yla birlikte bölgeye geldiklerini ve halka açılacak alanların nasıl değerlendirilebileceğiyle ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz, buradaki kampları başta sporcularımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun değişik katmanlarının istifadesine sunmak” dedi. Gemlik Körfezi’nin Manastır’dan başlayarak Hasanağa, Karacaali ve Narlı’dan Armutlu’ya kadar çok değerli alanlara sahip olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, buradaki sahil ve plajları zenginleştirerek tatil ile eğitimin birlikte yürütülebildiği, aynen Bodrum’da olduğu gibi marinalarıyla, turizm tesisleriyle yaşayan bir turizm bölgesi yapmak istediklerini anlattı. Çalışmaları başlatmak için söz konusu tesislerin kendilerine devredilmesini bekleyeceklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Tesislerin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi tamamlandığı andan itibaren buraların elden geçirilip kullanıma açılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

“Bursa sahil kenti olmalı”
Vali Münir Karaloğlu ise, 145 kilometre uzunluğa sahip sahillerden halkın yeterince istifade edemediğini belirtti. Son dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın sahil kenti olma kimliğine yönelik Mudanya ve Gemlik merkezde önemli çalışmaları olduğunu dile getiren Karaloğlu, “Sahilde bazı alanlar kamunun elinde ve bu alanları halka açmamız gerekir. Bu alanları halka açmadan Bursa’yı sahil şehri yapamayız” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıl önce Milli Emlak’tan aldığı ve sil baştan tasarladığı Narlı Sosyal Tesisleri’nin yapılacak çalışmalar için güzel bir örnek ve fazlasıyla yeterli bir referans olduğunu vurgulayan Karaloğlu, Gemlik Körfezi’ni konaklama ve spor tesisleri, plajları, marinaları ve yelkenlileriyle bir turizm kenti olarak görmek istediklerini açıkladı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gemlik-korfezi-ne-bodrum- ...ber/16822/

Hayırlı uğurlu olsun.


Misafir 488

7 ay önce - Çrş 20 Nis 2016, 20:44Mertkotaman
7 ay önce - Prş 21 Nis 2016, 11:09cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet