Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Misafir 23e

2 yıl önce - Sal 21 Nis 2015, 11:22

1) Körfeze giden kanalizasyon ve/veya atık su şebekelerini iyileştirmek bu kadar zor mu?
2) Yapay resif programlarını başlatmak çok mu zor? (Denize sadece beton bloklar/hurda araçlar atmak yapay resif demek değildir)
3) Körfezdeki yolcu, yük, vs., gemilerinin atıklarını rastgele değilde rutin ve caydırıcı hale getirmek zor mu?
4) Temiz bir körfezin temiz bir hava (oksijen yoğunluğu) demek olduğunu milattan tam tamına 2015 yıl geçtikten sonra dahi idrak edilemiyor mu? (Temiz hava kaynağı sadece ormanlar değildir)
5) ...

ibrahim eraybat

2 yıl önce - Pts 01 Hzr 2015, 14:41

(+)
Körfez temizlik çalışması yapan süpürge gemisi

mahmut11
2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 21:02

Körfezin temizliği görülmeye değer

(Unutulan İzmir facebook sayfasından alınmıştır.)

or_by
2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 21:15

ne yazıkki bu konuda çalışmalar yeterli değil. üsteki fotoğrafta sahildeki insanların attıkları pislikler görünüyor fakat birde körfezin dibinde ayrı bir çöplük var. o yeşilderenin kenarındaki gecekondu mahallesinin %80 i çöplerini dere yatağına döküyor. ben kurtuldum gerisi beni ilgilendirmez diye düşünüyor. ilk yağmurda hepsi körfezin dibine yol alıyor.

öncelikle sahil boyu çöpten arındırma çalışması sonrada dere yatakları ile akan çöplere bir çözüm bulmak gerekli. gerekiyorsa dere ağızlarına süzme santralleri yapılmalı.

Misafir 580

2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 21:24

Alıntı:
Körfeze giden kanalizasyon ve/veya atık su şebekelerini iyileştirmek bu kadar zor mu?

Bunun için büyük kanal projesi yapıldı. Körfez nasıl düzeldi zannediyorsunuz? http://www.izsu.gov.tr/pages/standartPage.aspx?id=199

Ayrıca arıtmadan çıkan çamurlar yine aynı tesiste diğer tesiste çürütülüp kuruluyor ve çeşitli yerlerde kullanılıyor.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25549987.asp

2,5 yıldır beklenen ÇED raporu alındığında ise körfeze kanal açılacak.

Misafir 97d

2 yıl önce - Prş 27 Ağu 2015, 02:14

Offf onu yazan arkadaş tam bir Epic Fail a imza atmış. Farklı bir başlıkta da belirttim .İZmir hakkında konusan bazı yorumcular kesinlikle izmire adım atmamış insanlar.

mahmut11
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 21:11
Birinci Kordon'da tepkiye yol açan kirlilik

YENİASIR

Birinci Kordon'da deniz üzerinde oluşan manzara görenleri şaşkına çevirdi. Denizin nereden geldiği bilinmeyen atık sularla kahverengine boyanması dikkat çekti. Vatandaşlar, çamur rengini andıran suda hiçbir deniz canlısının da yaşama şansının olmadığını dile getirdi.

Kentin prestij mekanlarından biri olan Birinci Kordon'da mavi renkli denizin çamur rengini aldığını gören vatandaşlar, ortaya çıkan kokudan dolayı da rahatsız olduklarını söyledi. Özellikle Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın arkasında oluşan manzaranın İzmir'e hiç yakışmadığını vurgulayan vatandaşlar, denizde oluşan kirliliğine karşı bir önlem alınması gerektiğini belirtti. Dalgaların etkisi ile sahile yayılan kirliliğin kaynağı belirlenemezken, kirlilik nedeni ile kahverengi olan denizi gören vatandaşlar yaşananlara tepki gösterdi.

METİN BURMALI (HABER MERKEZİ)

Denizi kirletenler cezalandırılmalı.

Misafir 066

1 yıl önce - Prş 18 Şub 2016, 18:35

http://www.egedesonsoz.com/haber/genel-merkez-kab ...isi/920359
benim aklım almıyor...biyolojık arıtmada 1. yiz çevreci bi başkan 3 senedir bu eksik evrakı vermezmi..
yine ali cengiz oyunları bunlar ..
artık bunun sapı onun çöpü diyerek izmir halkını kandırmasın yetkililer..verin şu çed i artık

mahmut11
6 ay önce - Pts 05 Hzr 2017, 12:39

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Yüzülebilir Körfez' projesi kapsamında çalışmalar sürerken, Kordon boyundaki deniz kirliliği kente yakışmayan görüntüler oluşturdu.

YENİASIR

temiz körfez...!

Misafir c01

6 ay önce - Pts 05 Hzr 2017, 15:33

İzmir belediyesinin Körfez'e boşalttığı lağım ve künkler:

_izmir-belediyesinin-korfeze-lagim-bosalttigi-kunkleri_lifestyle

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet