Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
KORAY3434
9 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 18:13

Alıntı:
Arkadaşlar, bugün (14.05.208) sabah saat 08.00daki Üçkuyular - Bostanlı feribot seferinde, gemiye yaklaşık 10 - 15 metre ileride iki yunusun zıplayarak bize eşlik ettiğini gördüm.
Bu olay, her rüzgar estiğinde doğal olarak suyun renginin değişmesini kirlilik olarak nitelendiren bilinçsiz ve tatmin olmaz halka en iyi cevaptır.

Yunusların yüzmesi denizin temiz olduğu anlamına geliyorsa şunu söyliyim:
bugün kirli olduğu söylenen ve herkesin ağzına sakız olan İstanbul kıyıları ve İzmit körfezi nde de hemen hemen her gün yunus balıklarını görebilirsin..Bu eğer denizin temiz olduğu anlamını taşıyorsa gerçekten sevindirici

cemaynur_yilmaz
9 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 18:16

dün gönül köprüsü dolayısıyla 3 tane vanlı çocuğa izmiri gezdirdim, izmiri çok beğendiler ama körfezdeki çöpleri görünce "ıyy deniziniz ne kadar kirli!" dediler.ayrıca kordonda yollarda denizanaları vardı ve deniz dalgalı değildi anlamadım nasıl geldi o denizanaları

Kaan1327
9 yıl önce - Prş 26 Hzr 2008, 01:44
Selamlar

Körfez eskisine göre çok daha temiz bu doğru.

Ancak bize de çok görev düşüyor bazen vapurda giderken kola kutusunu, pet şişeyi denize fırlatan insanlar görüyorum. Uyardığımda ise kaba bir dille karşılık alıyorum eğer 2-3 kişilerse üzerime yürümeye bile kalkıyorlar.

Eskiden böyle bir uyarıda bulunduğumda karşıdaki yanlış bişey yaptığının bilinciyle utancından ezilir büzülürdü. Şimdi neredeyse beni dövecekler.

Bence kirlilik artık sadece denizde değil.

batuhan
6 yıl önce - Pts 14 Mar 2011, 20:42

Arkadaşlar bir şey sorabilir miyim.Bostanlı iskele tarafında enteresan tipte 2 gemi var ve bayadır oradalar.Acaba onların temizleme ile ilgili bi çalışması mı var orada.

Egemen soycan

6 yıl önce - Çrş 13 Tem 2011, 14:13
İzmirde deniz süpürgeleri

Süpürgeler Körfezde faaliyette.!

(+)

Fazla yaklaşma..hoop..tornistan.!

(+)

Yosunlara sözümüz yok ama birde çöp atmasak.

(+)

H.Bayraklı
6 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 00:10

Temizlik gemilerini Alsancak-Turan arasındaki Yeni Kent Merkezi sahil şeridinde göremiyoruz...

aktör657
6 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 02:34

belki çok sığ olduğu için süpürge gemi yanaşamıyodur bide gemiler yeni geldi sanırım yüzeyi 2 günde temizlicek diye bişi yok hem şunu da söleyim ..en büyük kabahatta bizde belediyede değil biz böyle her elimize geleni denize atarsak kimse buna yetişemez ...

m.zafer
6 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 02:58

Alıntı:
Temizlik gemilerini Alsancak-Turan arasındaki Yeni Kent Merkezi sahil şeridinde göremiyoruz...

Oraya gemiler nasıl yaklaşsın. kıyıdan ağlarla temizlenebilir, ama önemli olan atmamak tabi.

H.Bayraklı
6 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 10:41

Alıntı:
belki çok sığ olduğu için süpürge gemi yanaşamıyodur

Alıntı:
Oraya gemiler nasıl yaklaşsın. kıyıdan ağlarla temizlenebilir, ama önemli olan atmamak tabi.

Buraya dev kruvaziyer gemileri yanaşacak...
Bkz: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=104136 ...p;start=20

5 metrelik çöp temizleme gemileri mi yanaşamıyor?

aktör657
6 yıl önce - Prş 14 Tem 2011, 10:59
belediyenin ihmalkarlığı değil insanımızın körfeze nasıl sahip çıktığının göstergesi

kruvaziyer gemileri yanaşacak ....demişsin proje aşamasında yani....sığ olabilir dip taraması yapılır tanker bile yanaşır bu oranın derin olduğunu göstermez...
körfezin çoğu yerinin çok sığ olduğunu dibinin çamurdan derin olmadığını herkes biliyor ve çektiğin görüntülerde kıyıların çok sığ olduğu açıkça belli ..
ha burda esas nokta belediyenin ihmalkarlığı değil izmir insanın ne kadar körfeze sahip çıktığının bi göstergesi..çektiğin yer piknik yapılan bi sahil... hatırlatırım...istersen 2 değil 10 süpürge gemisi al yinede başa çıkamazsın

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet