Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Panora Alışveriş Merkezi [AVM]
« önceki   123 ... 24252627   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
sayfa 25
Misafir 9a7

4 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2016, 17:50

"One Tower, Panoranın ipini çekmiş" demiş arkadaş ama orada bir yanlışlık var, One tower'ın kendisi zaten açıldığından beri hiç iş yapamadı. Sadece dışındaki newcastle, sturbucks ve şimdi de big chefs biraz doluyor ama içerideki mağazaların durumu hiç iyi olmadı, olmaz da, Çünkü buradaki kesime hitap eden markalar değiller, zaten bazı mağazalar hala boş açılmadı bile.
Panora'ya gelince tadilatta olan 2 mağaza dışında kapanan 3 tane yer var, ama onların da One tower ile hiç ilgisi yok. Her zaman olan bir durum yerine bir başkası açılır. Asıl Kuzu effect bitince Panora'ya etkisi nasıl olacak onu merak ediyorum.

metehan6195
4 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2016, 17:57

misafir arkadaşa katılıyorum panaroyı one towerden çok 300 mağazalı kuzu avm etkileyecek panora içerde kalıyor kuzu tam yol üstünde.. one tower zaten tam avm değil konut ağırlıklı proje panora tamamen avm kısacası panoranın durumunu kuzu açılınca göreceğiz..

namlesu
4 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2016, 18:08

Doğrudur arkadaşlar, o bölgede oturuyorsanız daha iyi bilirsiniz benden. Ben geçen hafta gittiğimde Panorayı çok boş buldum ve kapanan mağazaları da görünce bu şekilde bir tahmin yürüttüm.
Ama bu kadar yakın mesafelerde AVM yatırımı yapmak mantıklı düşününce saçma geliyor bana, ölü yatırım gibi.
Yatırım boşa gidiyor gibi geliyor bana, yazık o milyonlarca liraya.
Onun yerine (tüketim toplumu olmak yerine) üretim tesisleri (üretim toplumu) yatırımları yapsak ülkeye daha faydalı olur kanısındayım. Misal, modern organize sanayi bölgeleri, fabrikalar, silikon vadileri...
Bu AVM yapılmasın demek değil; özellikle büyükşehirlerimiz AVM çöplüğüne dönüşmesin temennisi ve o milyonlarca liralık yatırımlar daha faydalı üretim tesisleri, silikon vadileri vb. için kullanalım isteğidir.

Misafirci
4 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2016, 18:28

One Towerın alt katına avm yapılması uygun olmadı Panora bu gereksinimleri her türlü şekilde karşılıyordu zaten bence tepe prime gibi üstü açık sağlı sollu cafe restaurant şeklinde mekanlar açmaları daha doğru olurdu AVM'ler her birinin kopyasıyken Ankara'nın en önemli ve elit merkezine neden daha orjinal projeler geliştirilmiyor şimdi kuzu avm geliyor caddenin sonuna oda kopya AVM'ler gibi olursa cadde avm çöplüğüne dönüşecek ne yazıkki.

Misafir 2b9

4 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 14:14

Rezidence yapılınca altına da avm yapmak işlerine geliyor herhalde, bu konuyla ilgili bir yatırım indirimi mi var yoksa yatırım yapanlar kira getirisini mi düşünüyorlar artık bilemiyorum.
Mesela Eskişehir yoluna yeni yapılan konutların da altları çoğunlukla avm oluyor. Ama avm'lerde kazanç sağlayan mağazalar genelde belirli marklar diğerleri ya kapanıyor ya da uzun süre zararına çalışıyor.

Şimdi Kuzu effect'de Avm yapınca oradaki kiralar da yüksek olacağına göre kaliteli markaların olması gerekiyor ama birçok marka zaten Panora ve One tower'da var. Oradaki 300 mağazayı nasıl dolduracaklar bakalım.

sayfa 25
« önceki   123 ... 24252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA