Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Panora Alışveriş Merkezi [AVM]
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
sayfa 3
giray
15 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 15:01

Arkadaşlar bu inşaatın yazıda adı geçen ticaret merkezi olduğundan emin misiniz? Anladığım kadarıyla yasin'in aktardığı haberdeki ticaret merkezi mevcut milletvekili lojmanlarının yenilenmesi projesi (2 yüksek blok ve villa tipi lojmanlar) Yani bu inşaatın farklı bir proje olduğunu düşünüyorum. Yoksa dediğiniz gibi lojman projesine dahil bir inşaat mı?

DoktorHakan
15 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 15:30

orası TTM nin arkasında lojmanların ticaret merkezine dönüştürülmesi eski proje...satılmadıkları için villalar çürüdü...2 yüksek blok ise konut olarak ihale ediliyor...birkaç ay önce birçok milletvekilinin ortak olup ihaleye gireceği haberi vardı gazetelerde...
Alışveriş merkezi ARMADA 2 sanırım ortasında bir highrise yükseliyor...Odamın penceresinden inşaat görülüyor...SAdee projenin rendering i
nasıl birşey haberi olan var mı?

Anıl

15 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 19:06

Hakan eger insaatta gelisme varsa, gunesin guzel bir acidan geldigi birgun, buraya resim ekleyebilir misin?

Ben Yasin'in yazdigina gore lojmanlarin arkasindaki yeri, bahsettigi kongre ve fuar merkezi gibi biryer sandim.
Fakat bir yandanda Armada 2 yapilacak diyorlardi, tam olarak ne olacagini anlamadigim icin, baslikta Armada 2 yazisinida biraktim.  

yasin boynuegri
15 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 19:32

Bahsettiğim ttm projesi çöpe gitmiş, haklısın Hakan. Ama ben, sitesi sürekli güncel olması gereken ciddi bir bankanın net sayfasından alıntılamıştım. Projeyle ilgili kredi vadeleri ve faiz oranları bile hala duruyo. http://www.akbank.com/bireysel/index.asp?chap=329 ...p;mcat=310 (reklamın iyisi kötüsü olmaz ama affola)
Neyse biraz araştırınca dediğiniz gibi eski lojmanların konut kullanımlı olarak yeniden ihale edildiğini öğrendim. Daha da kötüsü usta mimar Behruz Çinici tarafından zamanının en ileri mimari çizimleri yapılan lojmanların yıkılarak yerine son teknoloji ürünü 6-8 katlı binaların yapılacağını duymak gerçekten üzücü. Oysa yetkililer ttm projesini halka arz ederken binaları aslına uygun olarak restore edileceğini açıklamışlardı. Buyrun 18.02.2006 tarihli Zaman Gazetesi haberi:

Alıntı:
TOKİ, Meclis lojmanlarını ‘akıllı konak’a çevirecek

Maliye Bakanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredilmesi kararlaştırılan TBMM lojmanları, ‘akıllı konaklara’ dönüştürülüyor.

Maliye Bakanlığı ve TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2003 yılında Türkiye Ticaret Merkezi adı altında mağaza ve ofis olarak satışa sunulan TBMM lojmanlarının, imzalanan bir protokolle Toplu Konut İdaresi’ne devri öngörüldü. Devir işlemlerinin 1 ay içinde tamamlanacağı ve TBMM lojmanlarıyla ilgili bütün işlemlerin, bundan sonra TOKİ tarafından yürütüleceği belirtildi. 246 bin 650 metrekarelik bir alan üzerine kurulu bulunan TBMM lojmanlarının TOKİ’ye geçmesinin ardından, bu kuruluş lojmanların kısa sürede satışına yönelik projelerini uygulamaya koyacak. Önce 177 dairenin bulunduğu çok katlı 2 blok, küçük bir tadilatın ardından satışa çıkarılacak. Ardından da 400 villanın değerlendirilmesine geçilecek. TOKİ, 400 villayı yıkarak, burada İstanbul’da My World, Şehribahçe ve Ataköy Konakları’nda olduğu gibi hasılat paylaşımı yoluyla modern konaklar inşa ettirecek. 6 ile 8 kat arasında düşünülen ve her türlü donanımı ile ‘akıllı ev’ özelliği taşıyacak konaklarda, her katta 2 daire yer alacak. Son derece modern bir site şeklinde tasarlanacak olan konaklar, diğer mega projelerde olduğu gibi inşaatın başlamasıyla birlikte satışa çıkarılacak. Toplu Konut İdaresi, akıllı konaklara yönelik proje işlemlerini 4-5 ay içinde tamamlayacak. Ardından da hızlı şekilde inşaata başlanacak. Proje, 1,5 ile 2 yıl içerisinde tamamlanacak. TOKİ, Türkiye Ticaret Merkezi adı altında mağaza ve showroom olarak düzenlenen villaları alanlarla tek tek görüşme yapacak. Villa sahiplerine, burayı geri alma önerisi götürecek. Karşı taraf ile anlaşma sağlayamazsa kamulaştırma yoluna gidecek.

Ankara, aa

Devletin düşük gelirli vatandaşına konut sunmakla mükellef TOKi' si geçmişten ders çıkarma yerine hala şehirlerde rantı yönlendirmeye çalışadursun, başta ABD ve Almanya olmak üzere gelişmiş ülkeler, yıllık konut üretimine ayırdıkları harcamanın çok büyük bir kısmını villa tipi konut sunum biçimine ayırmaktadırlar.

yasin boynuegri
15 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 19:43

Sonuç olarak fotoğraflardaki şantiyede tam olarak neler yapıldığını anlayamadım. Arkadaşların behsettiği alışveriş, fuar-kongre merkezi ve dediğiniz gibi Armada grubunun binası olabilir.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA