Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Panora Alışveriş Merkezi [AVM]
123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
sayfa 1
M.Ali
15 yıl önce - Prş 22 Arl 2005, 23:46
Ankara Panora Alışveriş Merkezi [AVM]

Anıl'la yaptığımız fotoğraf turunda devasa bir inşaat bulduk. Biz Armada2 veya daha önce açıklanan 29 katlı otel projelerinden biri olabilir diye düşünüyoruz. Bilgisi olan varsa bizi aydınlatabilir:

(+)

(+)

2. fotoğrafta sağda yürüyen işçiye bakarsanız, inşaatın büyüklüğü hakkında bir fikir elde edebilirsiniz.

Bülent
15 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 12:23

Ankara'da cok güzel tur yapmissiniz ve güzel fotograflar cekmissiniz. Umarim sakincasi yoktur, ama ikinci fotografi hersey daha belli olsun diye Photoshop programiyla biraz aydinlattim.  

(+)

Selen
15 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 12:42

Armada 2 olması büyük olasılık. Güzel yakalamışsınız  
Armada 2 ile ilgili Tempo dergisinde bir yazı vardı; Erdal İpekeşen 19.01.2005'de yazmış;

Alıntı:
Kardeş Armada'da sır perdesi aralanıyor
İki hafta önce Ankara'daki Armada Alışveriş Merkezi'ne kardeş geleceğini yazmıştım. TBMM Lojmanları'nın hemen yanında yapılacak alışveriş merkezinin, Armada'dan daha büyük ve lüks olacağını da ilave etmiştim. En önemlisi de yaklaşık 40 ortağı olan yeni merkezin proje bilgileri ile hissedarlarının bir sır gibi saklandığını ve hafriyatın başlamasına rağmen bütün işlemlerin büyük gizlilik içinde gerçekleştiğini belirtmiştim.

Kısa bir araştırmadan sonra bu sır perdesi aralanmaya başladı. Meğerse bu araziye ilk önce İstanbul'daki Akmerkez talip olmuş ve inşaat için start vermesine ramak kalmış. Ancak, İstanbullu rakiplerinin başkent çıkarmasından son anda haberi olan Armada grubu, hemen ağırlığını koymuş ve projeyi kendi lehlerine çevirmiş. Milli Emlak'ın bu arazisini, siyasi nüfuslarını kullanarak Maliye Bakanlığı'nın devreye girmesiyle Akmerkezcilerin elinden almış.

Gizliliğin bir diğer nedeni olarak da arazinin içinde bulunan köy mezarlığı gösteriliyor. Hafızanızı şöyle bir zorlayın ve TBMM Lojmanları'nın Kuzey'e bakan kısmında mezarlık var diye milletvekillerinin oturmak istemediğini hatırlayın. Şimdi yeni alışveriş merkezi arazisi içinde kalan mezarlığın sessiz sedasız başka tarafa nakledileceği konuşuluyor.

Her ne olursa olsun, öyle ya da böyle Ankara en lüks alışveriş merkezine kavuşuyor. 1.5 yıl sonra bitecek merkezin 100 milyon dolara mal olacağı ve 'A' grubu olarak adlandırılacak tüm müşteriyi kendine çekeceği söyleniyor.

Ben Armada 3 'ün inşaatına da 2006'da başlanacağını duydum ama yer ve haberin doğruluğu konusunda bilgim yok.

Erdem
15 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 18:46

Armada 3 için dedikodu kazanini hemen kaynatayim,

Duyduğuma göre Armada Eskişehir yolundaki Tofaş (Fiat-Alfaromeo) servisini almış. Dikkat  eden olduysa, orası boşaltıldı ve Tofaş taşındı.

Ben Armada-1'e bu kadar yakın avm olur mu falan demiştim, yalnız işin ilginci o servis merkezine çok yakın bir mesafede, (Bilkent Köprüsünden hemen önce Eskişehir yoluna bitişik) yeni bir Alışveriş merkezi yapılıyor. (Çelebioğlu AVM) O yüzden ben oraya artık potansiyel plaza gözü ile bakmaya başladım.

Erdem
15 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 18:48

Bu fotoğraflara gelince ben Armada-2 olduğunu düşünüyorum, çünkü 29 katlı bir otelde mutlaka taşıyıcı perdeler olurdu, bunda ise sadece ve bol bol kolon var.

sayfa 1
123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA