Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erinch
15 yıl önce - Prş 22 Arl 2005, 20:49
Kocaeli - Darıca - Bayramoğlu

İzmit' e bağlı olmasına rağmen, genellikle İstanbullu' ların tercih ettiği bir yazlık belde olan Bayramoğlu' na ait bir başlık olmadığını farkettim.
Tuzla ve Darıca arasında kalan Bayramoğlu aslında bir yarım ada. Bu yarımadanın üstünde genellikle bahçeli villalar, birkaç otel ve bankaların dinlenme tesisleri var.
Ada' dan Darıca tarafına doğru olan ve genellikle yazlık sitelerin bulunduğu bölüme, uçtaki burunda, biçimi yelkene benzeyen bir kaya bulunması yüzünden Yelkenkaya adı verilmiş.
Ben yine Bayramoğlu-Ada' dan Yapı Kredi Bankası Dinlenme Tesisleri' nin birkaç fotoğrafını yükleyerek başlıyorum. Belki Ada' dan ya da Yelkenkaya' dan fotoğraflar yükleyecek olanlar ya da Bayramoğlu' nun tarihçesinden biraz bahsetmek isteyenler olacaktır.
Bu tesisler 1975-1976 yıllarında inşa edilmiş ve mimari projeleri Sami Sisa ve Doğan Tekeli' ye ait.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

alperkahraman
15 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 19:49
Bayramoğlu

Türkiye'nin belkide en sakin beldelerinden... Bir şey var ki insan sessizlikten bile sıkılınca eğlenceninde doruklarına varabilir. Burada yok yok, eğlence desen burda , güneş , deniz, sesizlik, doğa, v.s. Bunları memleketim diye değil! Gerçekten Bayramoğlunu sevdiğim için söylüyorum. Umarım buraya yolunuz düşerde bir gün gelirsiniz, ne demek istediğimi anlarsınız  

erinch
15 yıl önce - Pzr 08 Oca 2006, 15:06

alperkahraman,
Bayramoğlu' nun ada bölümünden biraz fotoğraf çekip eklemen mümkün mü?

Kemal Çevik
15 yıl önce - Sal 07 Mar 2006, 13:43
Üç Burunlar Yarımadası

Arkadaşlar,

Bayramoğlu "ada"sının eski haritalardaki  adı Üç Burunlar Yarımadası, belki söyleyince hatırladınız, ama adını da haketmiyor mu yani sizce.

Bir de başlığa düzeltme, İzmit değil Kocaeli-Bayramoğlu olmalı. Bildiğiniz gibi İzmit Kocaeli ilinin merkezi.....

(+)

Grand Hotel Bayramoğlu ya da bugünkü Yapı Kredi tesisleri.   1964 yılı tanıtım broşüründen taranmıştır.

(+)

Bu da halen işletilmekte olan Motel Bekir'in açıldığı yıl bastırdığı kartpostal.

erinch
15 yıl önce - Sal 07 Mar 2006, 14:19

Kemal Bey,
Bayramoğlu' nun ilk imara açılmasıyla ve adının nereden geldiğiyle ilgili elinizde bilgi veya dökuman varsa burada paylaşabilir misiniz? Ve tabi daha başka fotoğraflar.....

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler