Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kemal
16 yıl önce - Cmt 03 May 2003, 13:21
[İST-B1.26] - Kadıköy İskelesindeki Parmaklıklar

Çok güzel bravo fotoroman gibi oldu süper...eline sağlık...bir de şu Kadıköy iskelesi ile beşiktaş iskelesi arasındaki 3 metrelik demir parmaklıkları ve üzerindeki afişleri denizi nasıl kapattığını gösteren bir resim koysan iyi olur şu Kadıköy belediyesi belki akıllanır da demirleri 1 metreye kadar keser...denize düşman toplum olmayalım yani.


Burç

16 yıl önce - Pzr 04 May 2003, 00:07

Ya o parmakliklar gercekten hayvanat bahcesine yapilmaz be!
Ve dunyanin en eski, essiz bir sehir manzarasini kapatiyor.
Ayrica islevsel olarak da cok anlamsiz,
manzaranin kapanmadigi her yer denize acik!!

Messiah, Bahariye asla Istiklal Caddesi gibi olamaz.
Istiklal Caddesi baska bir dunya.
Burasi geceleyin bosaliyor, Istiklal ise kalabaliklasiyor.Kemal
16 yıl önce - Prş 08 May 2003, 14:49

Tramvay Moda için çok hoş olacak ama gördüğüm kadarıyla tramvayın direkleri çok sık aralıklarla vede gereksiz fazlalıkta bazı yerlerde ise iyice abartılmış kalınlıkta ve çığırından çıkmış gibi birşey oldu.Bu hiç hoş görünmüyor eski lamba direklerini de olduğu gibi bıraktılar ve çok çirkin her yerden kazık gibi direkler fışkırdı. Oysaki Beyoğlunda olduğu gibi katener telini binalardan çapraz çıkmalarla  bağlayabilirler böylece hem görüntü bozulmaz hemde masraf az olurdu...Ama tabi ki masraf az olsun diye düşünen yok aksine işi abartıp fazla kar etmek açgözlülüğü var herhalde.. Zevksiz açgözlü uyanıklar siziii (Güriş ve yapı merkezine bu laf çakımı..Belediye ve iett de üstüne alınsın tabi.)
Ayrıca o hapishane parmaklıkları için Kasdav la yazıştım konuyla ilgileniyorlar inşallah yakında parmaklıklar alaşağı edilecek.Ama gel de verdiğin vergilere yanma ...bu ne aymazlıktır yahu


sabahattin kayış

13 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 16:14(+)(+)

Kadıköy iskelesi yenileniyor..

Umarım yukarıda dile getirilen yanlışlar ve zevksizlik örneklerini tekrar yaşamayız..Süha
13 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 20:26

Kadıköy iskelesi yenilenince umarım modern bir yer yaparlarda Kadıköy’e yakışır bir şekilde. Birde demirlere gelince bizim okuldaki demirler bile daha modern yani daha güzel bir şey düşünemediler mi yada ucuz ve kolay bir yol mu seçtiler ? Orasını pek anlamış değilim.

seyhun_k

13 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 22:56

o demirleri balik ekmekcileri engellemek icin koymuslardi galiba....

sabahattin kayış

13 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 04:08

Alıntı:
bir de şu Kadıköy iskelesi ile beşiktaş iskelesi arasındaki 3 metrelik demir parmaklıkları ve üzerindeki afişleri denizi nasıl kapattığını gösteren bir resim koysan iyi olur şu Kadıköy belediyesi belki akıllanır da demirleri 1 metreye kadar keser...denize düşman toplum olmayalım yani.

Evet şimdi daha iyice ve insanlar oturdukları bu mermerlerden az sonra günbatımını izleyebilmek ve günün yorgunluğunu atabilmek için bekliyorlar..


(+)
(+)
(+)


Turkuazik

9 yıl önce - Çrş 31 Mar 2010, 23:32(+)
ANA SAYFA -> ULAŞIM