Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
sefikaincel

11 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 02:27
Söke Yamaç köyü

Söke Yamaç köyü doğa yürüyüşüne Söke' ye varmadan önce Söke çimento fabrikasının karşısındaki dağa tırmanarak başladık. Yol boyunca bol bol dağ çileği yedik, sonbaharın sarı kırmızı harika renklerini seyrettik. yaşını bilmediğim güzel bir çınar altında piknik yaptık. Bu anları wowturkeyli arkadaşlarla paylaşmak istedim.

(+)

(+)

sefikaincel

10 yıl önce - Pts 10 Mar 2008, 02:01
Karina' da gün batımı

(+)

sefikaincel

10 yıl önce - Çrş 12 Mar 2008, 23:40
Söke ovası

(+)

fikri aktan

9 yıl önce - Cum 27 Mar 2009, 00:05

GÜNBATIMINDA ESKİDOĞANBEY KÖYÜNDEN EGE DENİZİ VE AGATHONISI ADASINA BİR BAŞKA BAKIŞ
Alıntı:
Karina- Menderes deltasında gün batımı. Geri planda Ege denizi ve Agathonisi adası (Eşek adası).
Bence Türkiye de görebileceğiniz en güzel gün batımı sahnesi. Ölmeden mutlak görülmeli

(+)

GÜNBATIMINDA ESKİDOĞANBEY KÖYÜNDEN EGE DENİZİ VE AGATHONISI ADASINA BİR BAŞKA BAKIŞ

fikri aktan

9 yıl önce - Pzr 29 Mar 2009, 05:09
DOĞANBEY KÖYÜNDE BULUNAN FLORA-FAUNA MÜZESİ VE ZİYARETCİ TANITIM MERKEZİ

DOĞANBEY KÖYÜNDE BULUNAN FLORA-FAUNA MÜZESİ VE ZİYARETCİ TANITIM MERKEZİ

(+)

Bu yapı Cumhuriyetin kurulduğu esnada bir rum kasabası olup, kasabada, kilise, ruhban okulu, bulaşıcı hastalıklar hastanesi bulunmakta idi. Zaman içerisinde mübadele ile Doğanbey e ağırlığı Selanikten gelen türkler yerleştirildi. Resimde görülen yapı hastaneden okula çevrildi, daha sonraları karakol, depo vs işlevleri üslendi. Sonra da ter edilerek metruk hale geldi. Prof. Dr Nami ÇAĞAN ın Orman Bakanlığı sırasında Mimar M Fikri AKTAN ın restorasyon çalışması ile FLORA-FAUNA MÜZESİ VE ZİYARETCİ TANITIM MERKEZİ olarak yeniden işlev kazanmıştır. Milli Park sınırları içerisindedir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler