Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Kumbar

13 yıl önce - Cmt 17 Arl 2005, 17:10
[İST-A4.10] - Taksi ve Dolmuş Reklam Araçları

Arkadaşlar elinizde Taksi ve Dolmuş' ların reklam araçları varsa burada toplayıp arşiv yapalım !

Mümkün ise plakalarını da yazalım.        

Mustafa Kumbar

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 18 Arl 2005, 16:52
Dolmuşlarda Reklam

Reklamlı Dolmuş

tolginho

13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 20:05

kadıköy-kartal minibüs hattında da artık minibüsler şerit reklam almaya başlamışlar. Bir süredir söyleniyordu. Uygulamayı da gördük sonunda.

Fotoğraf yok maalesef.

TOLGA KAPROL

Mustafa Kumbar

13 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 20:15

tolginho demiş ki:
kadıköy-kartal minibüs hattında da artık minibüsler şerit reklam almaya başlamışlar. Bir süredir söyleniyordu. Uygulamayı da gördük sonunda.

Fotoğraf yok maalesef.

TOLGA KAPROL

Bir kaç gündür bende görüyorum bu minibüsleri , Final Dergisinin Reklamını almışlar... Fotoğraf çekemedim bende !

Mustafa Kumbar

kutlay34
13 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 23:00

Alıntı:
Bir kaç gündür bende görüyorum bu minibüsleri , Final Dergisinin Reklamını almışlar... Fotoğraf çekemedim bende !

Evet bir kaç gündür dolaşıyorlar böyle... Fotoğraf çekmek istemezsen geçer hemen önünden, fotoğrafını çekmek istersen otobüs bekler gibi beklersin...    Hep benim başıma böyle geliyor...    

Tolga biraderim... O reklamlar görebildiğim kadarıyla Kadıköy-Pendik hattında... Kadıköy-Kartal(E-5 Maltepe içi) çalışan minibüslerde daha görmedim...

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 20:19

Aslında İstanbul'da ilk olarak; Ekim/1996'da Kentiçi Minibüsler'e reklâm alınmasına başladı. Ancak uygulama sürekli olamadı... Bir süre devam eden uygulama sonradan kalktı.

O yıllarda minibüslerin üzerinde, popçuların yeni çıkan kaset/CD'lerinin reklâmları revaçtaydı:

Ayrıca, bilinen bazı firmalar da minibüslere reklâm vermişlerdi. Bunlar genelde tüm cepheyi kaplayan full-reklâm uygulamalarından oluşmaktaydı.

Demek ki şimdi yeniden reklâm uygulamasına geçilmiş...

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 24 Şub 2006, 23:15

Ağustos 2000'de benzer bir reklâm uygulaması taksilerde de başlatılmıştı. Üzerlerine hafif malzemeden, ışıklı ve iki yönlü panolar monte edilmişti. Bu panolarda reklâmlar mevcuttu (Amerikan taksileri gibi   ) Son zamanlarda artık bunlardan görmez oldum... Acaba kaldırıldılar mı? Yoksa bana mı denk gelmiyor?

Akın KURTOĞLU

Mustafa Kumbar

13 yıl önce - Pzr 05 Mar 2006, 17:27

Bugün kovaladım iki tane reklam almış minübüs...

(+)

(+)

Mustafa Kumbar

MuhabbetFedaisi
13 yıl önce - Çrş 08 Mar 2006, 11:19

Final Dergisi Dersaneleri akllı bi iş yapmış. Bayağı şubesi var Kadıköy-Pendik arası. Kardeşim Maltepe Şubesine gidiyor bu arada:) Üstelik reklam alışılmadık bir araçta olduğu için daha fazla dikkat çekiyor .Yani sıradışı.Bir reklamcı olarak tebrik ediyorum.  Final'in o uzun uzun tv reklamlarından çok daha şık ve etkileyici bence.Üstelik dersane reklamı olmasına rağmen arka yüzeydeki kızın elindeki Final Dergisi nedeniyle derginin reklamı da yapılıyor yani baya işlevsel.  Diğer mecralarla kıyaslandığında çok da hesaplıdır tahminim. Bakalım ne zamana kadar sürecek...????
Sanırım Beşiktaş'ta da varmış Final minibüsleri. Doğru mudur? Gören bilen foto çeken var mı?

barış ç.
12 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 12:20

Sarı Dolmuşlar yavaş yavaş yenileniyor sanırım..

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM