Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
« önceki   123 ... 53545556   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 54
Ömer_KSK
6 ay önce - Prş 25 May 2017, 19:41

Alıntı:
inşaat bittikten sonra bölüm sayılarını arttırırlar mı acaba. çünkü çok yetersiz bir üniversite için açtıkları bölümler.

Bölüm açmak öyle göründüğü gibi kolay değil. Bunun için öncelikle açılacak bölümün anabilim dallarına hakim olan öğretim üyelerinin üniversitenin ilgili fakültesinin akademik kadrosunda bulunması lazım. Bir öğretim üyesinin yetişmesi için gereken süre ise 10-15 yılı bulmakta. Alternatif olarak başka üniversitelerden öğretim üyeleri atanabilir. Ancak bu da öğretim üyesinin geldiği fakülteyi zora sokacağı için YÖK tarafından kolay kolay onay verilen bir süreç değil. Zaten çoğu üniversite öğretim üyesi eksikliğinden dolayı başka üniversitelerdeki öğretim üyelerini kendilerinde ders vermeleri için görevlendirmekte ki bu da üniversitenin özgünlüğünü sekteye uğratan bir durum.

Özetle: Bir üniversitede fakülte/yüksekokul/enstitülerin ve bölümlerin çeşitlenmesi akademinin doğası gereği uzun yıllar alan bir süreçtir. Adana BTÜ ise daha 6 yıllık bir üniversite. Burada her şey ancak şöyle bir 10 yıl sonra yerli yerine oturmaya başlar artık.

Misafir 910

6 ay önce - Sal 06 Hzr 2017, 19:56

yeni kampüste tek bir giriş kapısı mı var yoksa bu büyük kampüse ilk projede olduğu gibi aks boyunca başka yaya girişleri de olacakmı

Misafir b97

6 ay önce - Çrş 14 Hzr 2017, 02:15

Üniversitenin kendi sitesinde şöyle bir yazı var; Üniversitemizin kampüs alanının yapımı tamamlanmış olup, tüm idari ve akademik birimler Ağustos ayı itibariyle yeni kampüsümüze taşınmış olacaktır. Rektörlük Binası, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Merkezi Kafeterya Binası 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ile beraber tüm öğrenci ve personelimize hizmet etmeye başlayacaktır.
ilk yıl Kurttepe Yerleşkesinde İngilizce hazırlık eğitimine başlayacaklardır. Ayrıca hazırlık sınıfını tamamlamış olan öğrencilerimiz Yeşiloba ve Ziyapaşa yerleşkelerinde bölüm derslerine başlamışlardır.
Herkeze hayırlı olsun

önens

5 ay önce - Pts 26 Hzr 2017, 13:36

(+)

Ali gurkan
5 ay önce - Prş 29 Hzr 2017, 16:41

Fotoğraf atarmısınız

Misafir d89

4 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 14:37

Universite onsaati etrafinda bulunan kimse varmi acaba ? Insaat bittimi yada hangi asamaya geldi .bu sezon egitime baslanacagi ve agustosta acilacagi soyleniyordu.resim paylasmaniz mumkunmu

Misafir 4da

4 ay önce - Prş 10 Ağu 2017, 18:28

merhabalar üniversite ağustosda açılacak diye söylenmişti .gelişme yada resim paylaşmanız mümkünmüdür

Misafir 23f

3 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 11:42

bu sene kampüste başlıyormuş bende kazandım hayırlısı

Ersin ÇALDIR

3 ay önce - Pzr 20 Ağu 2017, 15:29

dün çektiğim birkaç fotoğraf ;

Misafir a63

3 ay önce - Pts 21 Ağu 2017, 19:47

Eline saglik ersin kardes.universite acilmasi cok yakin o zaman e.cunki giris kapisi bile tamamlanmis.

sayfa 54
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 53545556   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET