Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
« önceki   123 ... 585960   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Ayhan
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 16:11

Maalesef katılmıyorum . Çünkü üniversite sayısı artıyor sadece bu sene 15 tane açıldı birkaç ay içerisinde 10 tane daha açılacak. Tabii arada açılan vakıf üniversitelerini saymadım. Üniversiteler her ilde olsun fakat şu an 93 üniversitenin de iyileştirilmesi gerek. Eğitim-öğretim kaliteleri arttırılmalı. Bazı yerlerde az üniversite var. Mesela Adana, Bursa, Gaziantep, Konya, Antalya gibi büyükşehirlerde tek bir tane üniversite olması az.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=326402#326402

mustafa çoban
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 19:05

maalesef adana'ya bir vakıf üniversitesinin açılması pek de sevindirici bir haber değil...çünkü vakıf üniversiteleri türkiye için faydalı değil...düşünseninze neredeyse nüfusunun yarısından fazlasının açlık sınırının bile altında yaşadığı türkiyede kaç kişi vakıf üniversitelerinde okuyabilir...bence vakıf üniversiteleri parası olana eğitim veriyor... düşünün ücretli kazanıp gidenin yüzdelik dilimi %5o-60-70 lere inerken buralarda burslu okumak isteyenler ise %1-2 bilemediniz en fazla 10 luk dilime girmeli...bu da çok zor...

bence eğitim devletin elinde olmalı...en azından üniversiteler devletin olmalı...

saygılarımla...

Ayhan
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 19:12

Eğitim ve sağlık devletin elinde olmalı. Ama vakıf üniversiteleri faydasız demek yanlış olur. Devletin yapması gereken vakıf üniversitelerinde okuyacak dar gelirli öğrencilere burs vermektir. Bir Bilkent'in bir TOBB Üniversitesinin bir Sabancı'nın olması ülkemiz için bir kazançtır. Önemli olan devletin topladığı aşırı fazla vergilerle dar gelirleleri okutmasıdır.

KeremBM

11 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 03:18

Üniversite inşaası yapmak öğrenci almak da malesef yeterli şart değil, öncelikle öğretim görevlisi ihtiyacımız var, Türkiye'de bu beyin göçü yaşanmaya devam ederse, öğretim görevlisi sıkıntısı giderilemeyecek üstelik yeni üniversite açılsa bile eksik üniversite olmuş olacak...

Tabi açılan yeni üniversitelerle daha fazla öğretim görevlsi yetiştirmek mümkün... İnanıyorum ki seneler geçtikçe bu anlamda daha iyi seviyelere gelinecektir.

Nadir Yılmaz

10 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2007, 23:50

Bugün gazetelerde sayın Valimiz İlhan Atış açıkladı Adanamıza ikinci bir üniversite yapılıyor ismi ATÜ üniversitesi olacakmış.Hayılı uğurlu olsun

ersin01

10 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 00:07

Alıntı:
ismi ATÜ üniversitesi olacakmış.Hayılı uğurlu olsun

ATÜ=Adana Teknik Üniversitesi ..Açılacağı günü dört gözle bekliyoruz

Ayhan
10 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 00:13

Adana Teknik mi Adana Ticaret mi ?

ersin01

10 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 00:16

Alıntı:
Adana Teknik mi Adana Ticaret mi ?

Bugunkü gazete haberine göre Adana Teknik

ersinyılmaz

10 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 00:21

Valimiz dünkü iftar yemeğinde Adana'mıza hem teknik üniversite hemde vakıf üniversite açılacağının müjdesini vermiş.Kaynağını bulursam ekleyeceğim.
Adana'mıza hayırlı olsun.

Nadir Yılmaz

10 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 00:23

Gazetede yazılana göre Vakıf üniversitesi ile ayrıca Adana Teknik üniversitesi kurulacak deniyor ve Sayın Valimiz İhan Atış ekliyor Adana Üniversite şehiri olacak diyor.Bizde bravo doğrusu diyoruz katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 585960   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET