Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kent Meydanı AVM ve Yeni Kent Merkezi
« önceki   123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 2
Musa

13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 18:12

Bence kesinlikle o lokantalarında yıkılması lazım yani gazcılar caddesi ile santral garaj arasındaki bölgenin. Ama sanmıyorum çünkü o lontaların yanındaki bir binada tadilat yapılıyo ...

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 13:57

Projeye göre dediğiniz binalar da yıkılıcaktı.Ama şu an projenin oldukça gecikmesi nedeniyle yalnızca Santral Garaj yıkılıp yapılır gibime geliyor.En azından önümüzdeki 2 yıl içinde Santral Garaj çevresine dokunmazlar.Belki 2 yıldan sonra kent meydanı bittiğinde çevresini de kademe kademe yıkarlar.Çevresindeki binaların yıkılmasnı ben de şiddetle istiyorum çünkü o binalar yıkılmazsa kent meydanı çok sönük,prestiji olmayan bir yer gibi görünür.

mahinur

13 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 23:16

Santral Garaj'da bulunan yerlerin büyük bir çoğunluğu yıkılmış ve minübüs hatlarının  olduğu yer boşaltılmış. Ama ne yazık ki şu an minübüslerin kalkış yeri o kadar kötü ki kavşağın bulunduğu yerde trafik allak bullak olmuş. Bugün ben akşam eve dönebilmek için bayağı zor anlar yaşadım. Bu durum ne zamana kadar sürer bilmiyorum ama galiba bizleri zahmetli eve dönüşler bekliyor.  

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Sal 04 Tem 2006, 14:50

Proje için sanıyorum dün yer teslimi yapıldı.Minibüsler artık garaja giremeyeceğinden Santral Garaj Kavşağı'ndan ring yapıyorlar.Görmedim ama ring için birkaç durak eklenmiş kavşağa diye duyuyorum ya da eklenecek.Hal böyle olunca 600 kadar minibüs Santral Garaj Kavşak trafiğini daha da yoğunlaştırdı.Hem minibüsçüler hem de vatandaşlar için oradan araca binmek çok daha zorlaştı.Bu zorlanmada uygulamanın henüz ilk günleri olmasının da etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.İlerleyen günlerde biraz olsun rahatlayacaktır.Projeye bir an başlanıp bitirilmesini diliyorum.

timsahserkan
13 yıl önce - Sal 04 Tem 2006, 15:00

...evet trafik felaket ve ne yazıkki trafik lambalarıda yok henüz bu çok büyük bir sorun inşallah kötü bir olay meydana gelmez..ben oradaki esnafa sordum onlarda lokantalar ve macır pazarı olan tarafın yıkılmayacagını söylediler o zaman bu yapılanların bence hiç bir anlamı kalmayacak o ecüş bücüş  binaların orada olması çok kötü....

kıvanç

13 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 23:03

minibüs durakları yok artık ve tüm doğu tarafı minibüsleri 500 metre ilerden kalkıyor..perişan halde..bilmeyen varsa beklemesin boş yere..

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Cum 07 Tem 2006, 14:32

Kent Meydanının inşası sırasında minibüslerin takip edeceği güzergahları Emre Uzan arkadaşımdan aldığım bilgilere göre aşağı aktarıyorum.

Sitemizin hayırsever Kolombiyalısı Emre Uzan'a teşekkürler.Taa ordan yardımcı oluyor.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Santral Garaj'da yapımına başladığı Kent Meydanı inşaatı sebebiyle minibüsler için başlatılan ring sisteminde aksaklık yaşanınca UKOME, B planını uygulamaya koydu. Buna göre, kentin doğu bölgesinden gelen Vatan, Eğitim, Yeşilyayla, Güllük, Zümrütevler, Elmasbahçeler, Sinandede ve Samanlı hattı minibüsleri için alternatif güzergah hazırlandı.

Kent Meydanı inşaatı sebebiyle Santral Garaj'a getirilen yeni trafik düzeninde ilk gün yaşanan sıkıntılar, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) ele alındı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Tacettin Kınay, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, Bursa'nın mevcut sokak ve yolları üzerinden alternatif güzergah hazırlamanın sıkıntısına değinerek, "Eldeki mevcut imkanlar çerçevesinde çözüm arıyoruz. Ara çözüm olarak uyguladığımız Gençosman Kavşağı'ndaki peron düzenlemesinde bazı sıkıntılar yaşandı. Sürekli araç yoğunluğunu gözlemleyerek sıkıntıları tespit ediyoruz. Uygulamanın ilk gününde kuzey ve doğu istikametinden gelen minibüslerin kavşakta kesişmeleri nedeniyle sıkışmalar meydana geldiğini tespit ettik. Buna göre Vatan, Eğitim, Yeşilyayla, Güllük, Zümrütevler, Elmasbahçeler, Sinandede ve Samanlı hattı minibüsleri için alternatif güzergah hazırladık. Yeni uygulamaya göre, 8 semtten gelen yaklaşık 200 minibüs, Gökdere Kavşağı'nın altından Elmasbahçeler'e girerek, Ali Ferruh Yücel Caddesi, Olgun ve Selvili sokaklarını takip ederek, İnönü, Kıbrıs Şehitleri Caddesi (Uluyol) üzerinden Güven Sokak'tan Ankara yoluna inecek" dedi.

Kınay, bu uygulamanın Santral Garaj'daki trafik yoğunluğunu azaltacağını, buna rağmen sıkıntı yaşanması halinde yeni çözüm arayışına gideceklerini söyledi. Minibüsçüler Odası Başkanı Mürsel Çubukçu da, hem minibüsçü esnafını hem de çalıştıkları hattın yolcularını mağdur etmeden çözüm ürettiğinden dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Peron düzenlemesinin kendi talepleri doğrultusunda hazırlandığını belirten Çubukçu, böyle bir sıkıntıyla karşılaşılacağını tahmin edemediklerini ancak Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi'nin hazırladığı yeni düzenlemenin meseleyi çözeceğine inandığını dile getirdi.

özer gültekin
13 yıl önce - Cmt 08 Tem 2006, 23:27

bursanın böyle köklü değişimleri yaşaması gerekiyordu. yaşaması bence çok iyi oldu ama bursaray çalişması ile birlikte böyle bir işe girmek büyük cesaret doğrusu...

cemaliakangn
13 yıl önce - Pzr 13 Ağu 2006, 17:21

(+)

(+)

Mert Doğan
13 yıl önce - Pts 14 Ağu 2006, 13:21

Büyükşehir Belediyesi`nin prestij projelerinin başında gelen Kent Meydanı`nın ihalesini alan firma çalışmalarını son sürat sürdürüyor.

BAŞKAN HIZDAN MEMNUN ....

6 Haziran`da yapılan ihalede projenin yapım işini üstlenen Küçükçalık Tekstil Tic.AŞ ile Sönmez Turizm Tekstil Tic. A.Ş ortaklığının hummalı çalışmaları Başkan Hikmet Şahin`i de memnun ediyor. Müteahhidin çalışmalarının bu hızla sürdürmesi durumunda projenin 2 yıldan daha önce biteceğini belirten Başkan Şahin, `Eskisi gibi, ‘bu yıl ihale edelim, seneye başlarız` zihniyetini ortadan kaldırdık, yaşanabilecek bir Bursa`nın temellerini hızla atıyoruz` dedi.

33 BİN METREKARE MEYDAN ...

68 bin metrekarelik yapı alanı ile Bursa`nın en büyük prestij mekanı olacak Kent Meydanı projesi, tamamı yer altında 2 kat otopark, 2 katı da çarşı olmak üzere toplam 4 katlı bir yapılaşma öngörüyor. Yer üstünde 33 bin metrekarelik kısım ise meydan olarak düzenlenecek. Projenin 4 bin metrekarelik bölümünde alışveriş merkezi, sinema, kafe, fast-food gibi yiyecek mekanları bulunacak. Meydan kısmında ise amfi, açık hava sineması ve konser alanı yer alıyor.

Ayrıca meydana, ‘Aymex` adı verilen 3 boyutlu sinema sistemi de kurulacak.

diyor bugünkü olay gazetesi.  

ben bu habere çok sevindim. Demekki doğrudan belediyenin devrede olduğu ve Bursa kökenli firmaların içinde yeraldığı çalışmalar gayet güzel ilerliyor. Bitek Teleferik ve Bursaray çalışmaları istediğim kadar hızlı değil onlarda da zaten Bursalı firmalar dahil değil projeye. ben bu proje bitince nasıl bir şey çıkacak herçekten çok merak ediyom  

sayfa 2
« önceki   123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet