Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kent Meydanı AVM ve Yeni Kent Merkezi
123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 1
Ebru K.Türk
13 yıl önce - Cum 16 Arl 2005, 21:13
Bursa Kent Meydanı AVM ve Yeni Kent Merkezi

Bursa'lı arkadaşların yakından bileceği Yeni Kent Merkezi ve Bursa'ya büyük bir meydan kazandırılması projesi vardı. Bu konu hakkında geçmişte paylaşımlarımız olmuştu. Bu başlıktan itibaren konu ile ilgili olarak öğrendiğim gelişmeleri ekleyerek paylaşmaya devam edeceğim.

İmar Planlarında bugünkü Uluyol, Gazcılar, Feviz Çakmak Cd. Darmstad Cd., Göçmen Pazarı, Yeni Valilik Binası, Genç Osman PTT müdürlüğü, Merinos, Dericiler Bölgesi ve Kültürpark arasında kalan büyük bölge YENİ KENT MERKEZİ olarak adlandırılıyor. İşte bu bölgenin gerçek anlamda kent merkezi olabilmesi, Ulucami civarından daha kuzeye taşınabilmesi için en önemli kilit nokta Santral garaj ve çevresindeki iğrenç yapıların ortadan kaldırılması gerekiyordu.

İlk olarak Santral Garaj alanın Büyükşehir Belediyesine devri sağlanmış ve bölgede yeni ve büyük bir meydan kurulması için 2005 ortaların çalışmalara başlanmıştı. Bir proje yarışması açılmıştı. Bu yarışma kapsamına sadece Santral garaj alanı değil çevresindeki bazı çirkin bölgeler de dahil edilmişti. Yarışmaya açılan projenin kapsadığı alan :

(+)

Sonunda geçtiğimiz günlerde proje yarışmasının başvuruları bitti ve başvurular değerlendirmeye alındı. Üstelik henüz başvurular değerlendirme aşamasında olmasına rağmen bir an önce projenin çalışmalarına başlayabilmek için bölgedeki iş yeri sahiplerine bugün itibariyle 31.12.2005 tarihine kadar işyerlerini boşaltmaları için tebligatlar yollanmaya başlamış.

Yapılacak meydanın muhtemel ismi ise Osmangazi Meydanı olarak düşünülüyormuş.

Yeni Kent Merkezi ve Osmangazi Meydanı projesinin özellikleri :

Birkaç etap olarak uygulanacak projenin ilk etabında santral garaj ve yakın çevresindeki çirkin binalar yıkılıp büyük bir meydana dönüştürülmesi sağlanacak. Üstten bakınca geniş ferah ve mümkün olduğunca az yeşillendirilerek bir parktan çok meydan olduğu anlaşılır olacak. Ancak alt katında ise yarışmayı kazanan projenin durumuna göre birkaç kat alışveriş merkezi ve katlı otopark bulunacak. Muhtemelen ilk etap içinde olacak diğer gelişme ise Gazcılar caddesi'nin santral garaj açıldığı noktadadan ve Uluyola kadar giden hat boyunca bulunan Şahzade vs. gibi restoranları içine alan restoranlar bölgesi de tamamen yıkılacak. Zaten Osmangazi'nin imar planlarında da o alan tamamen yıkılarak Fezvi Çakmak caddesine dönüşleri kolaylaştıracak olan büyük bir kavşak olarak görünüyor.

(+)

Mavi : Bursaray'ın şimdiki ve gelecekte gideceği hatları gösteriyor. Farkedeğiniz üzere Terminal ve henüz gündemde olmayan başka bir hat bile yer altından hangi yolla gideceği belirtilmiş.
yeşil: boş bırakılan yeşil alanları,
Kareli kırmızı alanlar: planlanan tek parsellik imar alanlarını;
diğer parseller ise şimdi varolan alanları gösteriyor. Göreceğiniz üzere şu anda var olan pek çok nokta geniş yollar ve modern yerleşimler için ayrılmış durumda.  

-------------------------------

Santral garaj ile Osmangazi belediye binası çevresindeki göçmen pazarı ve diğer yapılar ise sanırım 2. etap olarak değişikliğe uğrayacak. Tamamı yıkılacak ancak tüm parseller birleştirilip birkaç parsele çevrilerek modern iş merkezleri yapılacak. Çünkü imar planlarında sadece ticarethane ruhsatı verilecek alanlar olarak belirlenmiş durumda.

Ayrıca Darmstad caddesinin buraya açılan kısmında yer alan çirkin binalar ve benzin istasyonu da muhtemelen 2. etap kapsamında ele alınarak düzenlemeleri yapılacak. Osmangazi metro istasyonu civarındaki atıl durumdaki merinos lojmanları da merkez bankasına devredildiği için Osmangazi belediyesi civarında bir de yeni merkez bankası şubesi kuruluşu sağlanmış olacak. Eski boşalan binası ise yıkılarak tarihi merkezin etrafının açılmasını sağlayacak "Hanlar Bölgesi" kapsamında yok edilecek. Ayrıntılı bilgi aşağıda..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=163489#163489

Yeni Kent Merkezi projesi içinde yer alan Merinos Parkı'da zaten bu meydanın neredeyse karşısında kalıyor. Ayrıca Merinos'dan birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde biraz daha batısında Dericiler Bölgesi Projesi ve onun karşısında da Kültürpark bulunduğu için gerçekten çok geniş bir alan ismine yakışır şekilde YENİ KENT MERKEZİ olarak birkaç yıl sonra Bursa'nın kalbinin attığı bir bölge olacak.

Şİmdilik benden bu kadar. Bu proje ile ilgili olarak öğrendiğim gelişmeleri buradan devam ederk sizlere aktarmaya çalışacağım arkadaşlar.

En son Ebru K.Türk tarafından Pzr 18 Şub 2007, 16:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

M.Özgür
13 yıl önce - Cmt 17 Arl 2005, 14:36

Santral Garaj'a yapılması planlanan 'Kent Meydanı' için düzenlenen 'Mimari ve Kentsel Tasarım Proje Yarışması'na katılan 39 eserin, jüri tarafından incelenmesine başlandı.
Alt kısmı kültürel ve sosyal tesisler, çarşı, işyerleri ve yönetimle ilgili birimlerden, üst kısmı toplantı, tören, konser gibi açık hava etkinliklerin düzenleneceği alanlardan oluşacak meydan için açılan yarışmaya katılan projeler, Yüksek Mimar Prof. Dr. Cengiz Giritlioğlu başkanlığındaki jüri tarafından değerlendiriliyor. Üç gün sürecek değerlendirme sonunda en iyi ilk 3 eser belirlenecek.  

Ayrıca yarışmaya katılan bütün projeler, 26 Aralık -2 Ocak tarihlerinde Tayyare Kültür Merkezi'nde sergilenecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi'nde, yarışmaya katılan 39 projeyi inceledi.

Yarışmaya gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Şahin, Bursa'da yıllardır yapılması düşünülen 'Kent Meydanı'nı, yakında gerçekleştireceklerini söyledi. 'Kent Meydanı'nın yanı sıra 'Kültürpark Sağlıklaştırma' ve 'Merinos Kentsel Dönüşüm'projeleri ile Hanlar Bölgesi ve Balibey Hanı restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla Bursa'nın cazibe merkezi haline geleceğini kaydeden Hikmet Şahin, "Bursa, her geçen gün sınıf atlıyor, kabuk değiştiriyor. Üç yıl sonra verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimizde kentimiz, uluslararası alanda itibarlı marka bir şehir olacak" dedi.

Tolga Şengün
13 yıl önce - Cum 20 Oca 2006, 01:20
BURSA - KENT MEYDANI Yapımına Fiilen başlandı

Kolokyuma katılan eski büyükşehir belediye başkanı Erdem Saker'in görüşleri: (EKOHABER gazetesindeki köşesinden)

Alıntı:

Kent Meydanı, ama önce Bursaray

Geçen hafta yeni kent meydanı projesi, Sayın Hikmet Şahin ve ekibinin, jüri üyeleri ve yarışmada derece alan grupların ve birkaç kent sevdalısının katılımıyla düzenlenen bir toplantıda takdim edildi, dereceye girenlerin ödülleri dağıtıldı. Jüri üyeleri yarışma sürecine ait bazı bilgiler verdiler, yarışmacıların genelde, "benim projem neden birinci olmadı" sorusunu ima eden açıklamalarını cevaplandırdılar.

Belediye Başkanımız, kentimize güzellikler katacak böyle bir projeyi hayata geçirmenin heyecanı ve mutluluğu içindeydi. Aslında onun heyecanı projeyi uygulama yönünde kararlı görünüşü, yap-işlet yöntemine dayalı akılcı bir yatırım modelini seçişi ve önünde yeterli zamana, 3 yıl, sahip olması Bursa için bir şans, projeyi bitmiş haliyle hayal etmek bile bizler için heyecan verici.

Projenin içerdiği organlar, bir yandan kentin simgesi olabilecek renkleri sergilerken, yatırımcıları cesaretlendirecek ticari değerleri yaratmayı da öngörüyor. Yalnız burada dikkat edilecek çok önemli bir nokta, gerek yer altına yerleştirilmiş ticari mekanlarda, gerekse yer üstündeki kültürel tesislerde, Zafer Plaza standardında bir kaliteyi oluşturmaktır. Aksi bir düzenleme kent içindeki alt geçit çarşılarını yaratır ki ne yatırımcılar ne de kullanıcı halk için bir değer ifade eder. Tüm bu düşünceler, hayaller, niyetler çok güzel, gerçekten böyle bir oluşuma Bursa sahip olursa, gökyüzüne yeni bir yıldız daha fırlatır.

Ancaaak, kent ulaşımının geleceği açısından BÜYÜK TEHLİKELER yaratabilecek TEMEL BİR YANLIŞLIĞA da gebe bu proje! Korkarım taa işin başından beri Kent Meydanı- BursaRay ilişkisi çok geri planda tutulmuş, ne jüri üyeleri ne de yarışmacılara BursaRay sistemine yönelik geniş bilgi aktarılmış. Projeler sergilendiğinde, ben hepsinde Bursa Ray'ı aradım, bulamadım, sadece bir rapor özetinde bir cümlecik okuyabildim. BursaRay güzergahları aynen korunacaktır...

Oysa, geçmişin Santral Garajı, şehirler arası ulaşımın kalbi, geleceğin kent meydanına dönerken, bu defa şehir içi ulaşımın kalbi olma özelliğini taşımak zorundadır. Bursa iddia edilenin aksine, 20 yıldır Ulaşım Master Planını, daima canlı tutarak, oluşturmaktadır. 1985 yılında atılan ilk adımda, bu planın temel taşı yerleştirilmiştir... O günün ve geleceğin Bursasının, bu günkü ve oluşacak nüfus büyüklüklerine dayalı, ana ulaşım sistemi HAFİF RAYLI SİSTEMDİR.

Ardından yapılan fizibilite ve avan proje çalışmalarıyla 50 km toplam uzunluğunda hafif raylı sistem ağı belirlenmiştir. Ancak bugün Kestel’den Görükle’ye, Hasanağa toplu konutlarına, otobüs terminaline ve DOSAB'a kadar uzanan, Mudanya ve Gemlik düşünülmeden, bu ağ 70-80 kilometreleri yakalayacaktır. Projelendirilen sistemin kalbi gene Santral Garajda veya yeni Kent Meydanında atacaktır, tüm hatlar burada kesişecektir, hatta farklı seviyelerde, Kestel'den Terminale, Terminalden Hasanağa’ya, Görükle’ye aktarmasız gidilemeyecektir. Hatta bugünkü hatları Kestel’e ve Üniversiteye uzattığınızda, BursaRay dizilerinin bu kadar uzun mesafeleri kesintisiz katetmesi, sistemi rasyonel işletme şartlarından uzaklaştıracaktır. Yapılan fizibilitenin dayandığı yolcu sayımları Kestel-Gürsu-Yıldırım bölgesine giden 2 adet hat gereğini ortaya koymuştur. Geçen dönem yapılan BÜYÜK YANLIŞTIK'la bu hatlar teke indirilmiş ve Ankara yoluna alınmıştır. Ne yazık ki hala bu yanlıştan kurtulma şansı varsa da, bugünkü yönetim de aynı yanlışlığın kapısını açık tutmaktadır. Fakat bu yanlış karar dahi ilerki yıllarda Kent Meydanından başlayacak ikinci bir doğu hattını durduramayacaktır.

İşte olayı tüm bu bilgiler ışığında incelerseniz, Kent Meydanında, iki katlı büyük kapasiteli bir BursaRay Transfer istasyonunun gereğini kolayca görürsünüz. Benim bu önemli noktada Sayın Başkana ve teknik ekibine önerim, benim dönemimde yapılan müşavirlik ihalesini kazanan firmalar grubu dışında, konuyu başka uzmanlara, örneğin İTÜ İnşaat Fakültesi’ndeki ulaşımcılara inceletmeleridir. Zira Müşavir firma, ilerki yıllarda telafisi mümkün olmayacak yanlış kararlarıyla güvenlerini yitirmiştir.

Kent Meydanı Uygulama Projeleri yapımında izlenmesi uygun olan yol, proje müelliflerinin, Belediye uzmanlarının ve dışarıdan temin edilecek uzmanların beraber çalışmalarıdır. Öncelikle Kent Meydanı içindeki BursaRay ana istasyonu ve bağlantı hatlarının projeleri yapılmalıdır. Gönül ister ki bu ünitelerin kaba inşaatları kent meydanı ile beraber bitirilsin, zaman ve para açısından bu mümkün değilse, proje müelliflerinin, bu ünitelerin daha ilerki yıllarda meydan tekrar kazılarak inşa edilebilmesini sağlayacak şekilde, kendi yapılarını yerleştirmeleri, projenin olmazsa olmazıdır.Bu ikazları yapmayı, Belediye Başkanı olma sıfatımla değil ve fakat bu projeye 5 yıl süre ile bir mühendis sıfatıyla kafa patlatan bir Bursalının sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Umarım dikkate alınır...

levent tezcanlı

13 yıl önce - Cum 20 Oca 2006, 17:11

Bu ıse gercekten onem verıyorlar bırakın eskı garajı karsısındakı lokanta,otel vs.. eskı bursadan kalan butun bınalarıda ıstımlak edıyorlar..
yer sahıplerıne ya ucretlerı yada baska yerler teklıf edılmıs.. tamamının yıkımı ıcınse 1,5-2 sene gıbı bır sure gececek.. bır tesaduf sonucu bursanın meshur merkez dıvan lokantasının yıkılacak yerler arasında oldugunu ogrendım,ve sahıbının yası nedenıyle yıkıldıgı zaman paydos edıyorlar,yenıden yenı bır yerde yapılanmayacaklarmıs.. artık bursaya zıyaretımıze gelen mısafırlerımızı goturecek baska bır lokanta aramanın vaktıdır..  
BU KADAR KAPSAMLI BIR PROJEYI GERCEKLESTIRMEDE TUM EMEGI GECENLERE BIR BURSALI OLARAK.. TESEKKURU BORC BILIRIM..
SAYGILAR..

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 15:49

Teleferik ve feribot projeleri kadar önemli projeler olduklarını düşünüyorum Santral Garaj   ve Merinos projelerinin, kentsel dönüşüm açısından bakarsak.Teleferik ve feribot kentin uç noktalarında olduklarından sadece onları kullanan insanlar tarafından    farkedilecekler.Santral Garaj ve Merinos ise kentim tam merkezinde, halkın zamanını geçirmesi için yapılması planlanan yerler olduklarından herkes tarafından bilinecek.Bunları gördüktan sonra birileri Bursa değişmiyor diyemecek,çünkü bunlar değişimi çok şeffaf bir şekilde şehirlilere sunacak.

Yalnız korkarım, Santral Garaj Kent Meydanı Projesi  için ilk kazma Ağustos'tan önce vurulamayacak.Oradaki esnaflar Emekli Sandığı ile Haziran ayına kadar sözleşme imzaladıklarını, büyükşehirle muhatap olmayacaklarını açıkladılar.Emekli Sandığı yetkilileri de bu bilgiyi doğruladı.

Bu duruma ne diyeceğimi şaşırmış durumdayım. Projenin uygulanması için herşey hazırken birkaç esnafın kira sözleşmelerinin sona ermesi bekleniyor.Neredeyse 7-8 ay beklenecek sırf bu yüzden. Bursa'nın bu kadar zamanı çöpe atma lüksünün olmadığı çok aşikar.Neyse bu duruma söyleyecek sözü olan bir arkadaşım varsa benim yerime de söylemiş olsun...

Okan Akin

13 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 16:12

Sevgili Dostlar,

Gorusumu bildirmek amaciyla Bursa Belediyesi'ne asagidaki mektubu yazdim. Sizlerle de paylasmak istedim.

Kucuk bir arastirma sonucunda sikayetimi veya dilegimi iletecek merci olarak ancak asagidaki e-mail adresini bulabildim. Sizin bildiginiz bir merci varsa lutfen paylasin.

alo153@bursa-bld.gov.tr

Alıntı:
Degerli Baskanim,

Yurtdisinda yasayan bir Bursali olarak, yapmis oldugunuz projeleri izledikce sehrimden grur duyuyor ve mutlu bir heyecana kapiliyorum. Bursa Kent Meydani Projesi de bunlardan biri.

Musadenizle, birkac gun evevel kamuoyu gorusune sunulan, plan hakkinda nacizane fikrimi beyan etmek istiyorum. Bu fikirlerimin kaynagi, web sitelerinden gordugum plana ait  fotograflardir.( http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20936& ...p;start=10 )

Mevcut maket fotograflarini inceledigimde (gerci cok kucuk olduklarindan dolayi tam cozemedim) bu planin kent meydanindan cok etrafi cesitli cok amacli yapilarla cevrilmis ve aktivite alani oldukca kisitlanmis, meydana akacak insan yogunluklarinin yollari kapatilmis dar bir alan olarak gordum. Bu bana pek de akillica gelmedi.

Mevcut plan bu haliyle bir kent meydanindan cok bir tarafi acik futbul sahasi gibi gorunuyor. Bu meydanda nasil miting, gosteri, yapilabilir? Uc bir yani binalarla kapatilmis bir meydanda topluma ve goruse acik ne gibi bir aktivite yapilabilinir. Gorunen o ki etraftaki binalar yine alisveris, yeme-icme ve buna benzer esnaf mekanlariyla doldurulacak.

Degerli Baskanim,

Mevcut planin tekrar incelenip, en azindan yol agizli olan iki tarafin, girise acik olmasi yonunde degistirilmesi ve orta meydanin biraz daha genisletilerek, etrafinin acik olmasinin saglanmasi fikrimi sizinle paylasmak istedim. Dunyadaki bircok sehri gezdim ve -zorunlu durumlar haric- hicbir meydan gormedim ki etrafi bu derece yuksek yapilarla cevrilip hareket ve gorus alani kisitlanmis olsun.

Umuyorum ki bu kucuk fotograflardan plani dogru algiliyamamisimdir ve korktugum seylerin hicbirisi ilerde sorun yaratmaz.

Saygilarimla,

Okan Akin

ressam

Ebru K.Türk
13 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 16:26

Ben de Okan ile aynı şeyi düşünüyorum. Aslında proje bitmeden fotoğraflara bakarak etrafı kuşatılmış demekle doğru mu yapıyorum ona emin değilim. Görünen malesef biraz öyle. Ama yanıbaşındaki binalar 3D modellemelerdekinin aksine aslında çok da devasa yapılar değilse, önündeki meydan alanına kıyasla şimdilerde gördüğümüz kadar çok yer kaplamıyorsa gayet güzel durur. Aksi durumda 5evler Meydanı olarak sunulan proje gibi mahalle parkı havasında kalacaktır.

Ayrıca doğruluğunu bilmediğim şöyle bir şey duymuştum. Belediye, açtığı yarışmada 1. olan projeyi seçti fakat birebir aynısını yapmayabileceğini söylemiş daha önceki yarışma katılım sözleşmesinde bile. Hatta o amaçla ilk 3 proje dışında diğer projeler içinden beğendiklerini de satın almış. Yani duyduğuma göre satın aldığı ve dereceye giren projelerde uygun görecekleri yerleri alarak asıl uygulama projesinde değişiklik yapma hakkını en baştan koyarak bu proje yarışmasına çıkmış.

Umuyuorum ki bu hakkı varsa kullanır ve 1. olan projedeki bazı eksikleri görerek ilgili şekilde değişiklik yoluna gider.

kıvanç

13 yıl önce - Sal 16 May 2006, 03:02

aylık yayınlanan mimarlar odası "mimarlık" dergisinin kapağında bu ay kent meydanı vardı..dereceye giren tüm projeler,ayrıntılı fotoğraflar da mevcut..gerçekten güzel bir proje geliyor..inşallah bi sorun olmaz zaman ve kaynak konusunda..ben tamamlanması için sabırsızlanıyorum..ayrıca onun hemen üstünde,yani fevzi çakmak da bulunan otopark olarak geçen alana da yapılacak alışveriş merkezini biliyorsunuzdur (üstü sdney opera binasındaki gibi kabuklarla örtülü,iki tarafı açık,değişik hoş bi proje o da)..bu merkez ve meydan uyumlu görüntüsüyle ile tüm çehreyi ve o bölgenin kaderini değiştirecek..,sabırsızlıkla bekliyorum..

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 15:14

Kent Meydanı ihalesi yapıldı.

Uzun uğraşlar ve pazarlıklar sonucunda 49 yıllığına kiralanan bölgenin ihalesi önceki gün yapıldı. 4 firmanın katıldığı ihalede teklif zarfları alınırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in Antalya'da olması nedeniyle sonuç açıklanmadı.

Bugün Bursa'da olacak olan Başkan Şahin'in inceleyeceği teklifler neticesinde firmada karar kılınacak. Ancak projeye verdiği önemi her fırsatta dile getiren Başkan Şahin'in ince eleyip sık dokuması bekleniyor. Bilindiği gibi Şahin, ihaleyi kazanan firmalardan kullanacağı kredi için bankalardan garanti almasını istiyor.

İhaleye katılan firmalar arasında Bursagaz'ın ihalesini kazanan ve Keles'de yapılması planan termik santrale de talip olan Çalık Grubu'nun en iyi teklifi verdiği öğrenildi.

Hadi bir an önce başlasın artık...    

Akın Alan
13 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 18:34

İhaleyi Küçük Çalık-Sönmez AŞ. ortak girişimi kazandı
Santral Garaj Kent Meydanı Projesi’nin ihalesine 4 firmanın katıldığını bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, “İhalede Özyazıcı İnşaat 101.500 YTL, Toray İnşaat 105.550 YTL, Küçük Çalık Tekstil Tic. AŞ-Sönmez Turizm Tekstil Tic. Aş. Aylık 142.000 ve Eren İnşaat –Akyol İnşaat –Begüm Yapı ortak girişimi Aylık 107.000 YTL aylık kira teklifinde bulundu. Firmalar arasında en uygun teklifi yapan Küçük Çalık Tekstil Tic. AŞ-Sönmez Turizm Tekstil Tic. AŞ. 30 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle ihaleyi kazandı. Kent Meydanı 2 yıl içinde hizmete girecek” dedi.  

Altı çarşı, üstü meydan olacak
Başkan Şahin, Santral Garaj’daki Kent Meydanı’nın yer altına yapılacak bölümde yeme içme, eğlence üniteleri, sinema, tiyatro gibi kültürel sosyal tesisler, çarşı, işyerleri ve yönetim ile ilgili tesisler vs. gibi işlevler yer alacağını belirtti. Şahin, projenin yapılacağı Santral Garaj’daki alanın üst bölümü ise açık hava etkinliklerinin düzenleneceği, sosyal ve kültürel aktivitelerin yapılacağı toplantı, tören, konser ve çeşitli sanat faaliyetlerinin yer alacağı, peyzaj düzenlemeleri ile desteklendiği halka açık meydan olacağını anlattı. Şahin, 24 saat canlı bir hayatın olacağı Kent Meydanı’nda aynı zamanda Bursa’nın kimliğine referans veren simgesel özelliklere de yer verileceğini sözlerine ekledi.  

İhaleyi Bursa kökenli bir şirketin kazanması çok hoş olmuş.Mükemmel bir meydan bizleri bekliyor arkadaşlar,Bursa'mıza hayırlı olsun.

sayfa 1
123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet