Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Dolmuşları
« önceki   12345 ... 232425   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
selim_
8 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 19:02

Beşiktaş-Harbiye , Beşiktaş-Taksim dolmuşları var. Ayrıca Nişantaşı-Kadıköy dolmuşları da çalışıyor. Beşiktaş-Karaköy arası çalışan en azından Beşiktaş'la alakamın başladığı 3 yıldan beri hiç dolmuş görmedim ben.  

Namik CAKAR

8 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 19:53

Bildiğim kadarıyla bu eski Amerikan otoları halen küba da , taksi olarak kulanılmakta !

Bayağı Nostaljik bir durum  

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 20:27

Alıntı:
Beşiktaş-Karaköy arası çalışan en azından Beşiktaş'la alakamın başladığı 3 yıldan beri hiç dolmuş görmedim ben.

Önceleri Karaköy Meydanı'ndan kalkan bu dolmuş hatları, sonradan Perşembepazarı'nın arkasına, Nordstern Han'ın gerisine, sokak arasına alınmışlardı. Ama şu anda halen aktif olup olmadıklarını bilmiyorum.

"Aksaray-Kasımpaşa" hattı da, Pertevniyal Lisesi'nin karşı köşesindeki sokağın başından kalkarlardı. "Eminönü-Kasımpaşa" hattı ise, şimdilerde taş döşenerek boş ve geniş bir alan haline dönüştürülen eski İETT-B terminallerinin yolun kenarına doğru olduğu tarafından kalkarlardı.

Hangi dolmuş duraklarının, şu anda nerelerden kalktıklarını bilenler varsa buraya yazsınlar... Arşivleriz..

Akın KURTOĞLU

ilyas aydın türken

8 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 22:36

(+)

(+)

model otomobil üreticileri dahi bizim otomobil dünyasına kattığımız bu güzelliğin farkında...

Namik CAKAR

8 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 22:39

Bu Modeller cok güzel ,aceba yerli üretimmi itahlmi?

ilyas aydın türken

8 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 22:57

VITESSE GROUP isimli bir Portekiz şirketi tarafından Çin'de üretilmiş, "Taxis of the world, city collection" isimli seri içinde üretilmiş, ancak İstanbul yerine "İstambul" yazmışlar.

Rifat Behar
8 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 14:49
İstanbul'un Sarı Dolmuşları

Bu konuyu biraz ihmal ettik galiba. Bunlar da istanbul'un trafik yükünü kaldırıyor. Uzatılarak ortaya bir sıra koltuk konularak dolmuş haline getirilen Amerikan malı arabaların eskiyerek hurdaya çıkmaları üzerine bu sarı dolmuşlar girdi İstanbul'un ulaşım hayatına. Tam olarak ne zaman ortaya çıktılar? Hatırlayan var mı? Bu arabalar 2+2+3=7 kişilikti. İçerisi tahmin edileceği gibi oldukça rahatsızdı. Yolcu indirme problem olurdu. Bir yolcunun inmesi için birkaç yolcunun da onunla birlikte inip sonra tekrar binmesi gerekirdi.

Yeni dolmuşlarla bu sorunlar ortadan kalktı. Bu dolmuşlar 1+3+4= 8 kişilik. Çoğu Ford Otosan marka.

Bildiğim / hatırlayabildiğim hatlar:

Kadıköy- Bostancı
Kadıköy -Beşiktas
Kadıköy - Taksim
Kadıköy - Şişli
Bostancı - Taksim
Bostancı - Şişli
Nişantaşı - Eminönü
Taksim - Bakırköy
Eminönü - Kasımpaşa

Daha bir sürü vardır. Acaba bunlardan İstanbul'da kaç tane var? Resmi siteleri var mı?

Bilenler biraz açıklama yapabilir mi? Wow Turkey İstanbul ulaşım arşivi tamamlasın...

tolginho

8 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 15:49

Cevahir Migros'ta kasalara gelirken oyunca reyonu var. Orada Ford Transit dolmuşların da maketi mevcut.

TOLGA KAPROL

Semih Yaşar

8 yıl önce - Prş 04 May 2006, 08:41
dolmuş hatları

Alıntı:
Üstteki liste dışında tespit edebildiğiniz dolmuş hatları varsa, buraya iliştirebilirsiniz. Ayrıca, mevcut listede artık varolmayan hatlara da rastlarsanız, bunları sıralamadan çıkartırırız.

Akın Üstad

Pangaltı-Kasımpaşa  arası çalışan dolmuşlar var, Dolapdere yokuşundan direk aşağı iniyorlar, bayağı da yolcusu var. Kaçakmı çalışıyorlar yoksa legal bir hat mıdır bilemiyorum,
bazen servis minibüsü gibi araçlar görüyorum.

Bu arada İ.E.T.T'nin E-otobüs işletmesi ne durumda, hala 2 bilet geçerli mi yoksa, tek bilet ve ayakta yolcu alma uygulamasına mı geçildi? Konu ile tam ilgili görünmese de E-Otobüs
hatlarına 19 kişilik Jumbo minibüsler ( transit,sprinter vs.) tahsis edilse, hem işletme maliyetlerini düşürme hemde gerçek anlamda noktadan noktaya konforlu ulaşım sağlanması açısından daha iyi bir uygulama olamaz mı? Koskoca MAN otobüslerin 3 kişiyle boş dolaşması ve yaklaşık 100km'de 60 litre mazot yakması pek akıllıca görünmüyor.

Mert Keski
8 yıl önce - Prş 04 May 2006, 09:43

E-otobüslerde hâlâ çift tam bilet ile yolculuk ediliyor ve bu otobüslerde abonman/mavi akbil geçmiyor.

Ayrıca, listeye Bostancı'ya kadar sahilden giden, buradan sonra da Bostancı-Kadıköy dolmuşlarıyla aynı güzergahta devam eden (Bağdat Caddesi) Kartal-Kadıköy dolmuşlarını da ekleyebiliriz.

Yine Kadıköy-Nişantaşı (Nişantaşı'nda Şakayık Sokak'ın Valikonağı ucundan kalkıyorlardı, bir ara buradan kayboldular, ancak dolmuşlar halen çalışıyor, kalkış yeri değişmiş olabilir.) ve Teşvikiye-Taksim (Teşvikiye Cafe'nin karşısından, Atiye Sokak'tan kalkıyor.) dolmuşlarını da listemize ekleyebiliriz.

Listemizde yer almayan bir başka dolmuş hattı da, Beşiktaş-Harbiye. Beşiktaş'ta Üsküdar iskelesinin yakınından kalkarak, 30M'ninkine benzer bir güzergahtan (Valideçeşme-Maçka-Teşvikiye-Nişantaşı) gidiyor, ancak Rumeli Caddesi'nden Harbiye'ye doğru dönüyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM