Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
garovb
13 yıl önce - Sal 04 Ekm 2005, 09:49
[İST-B1.19] - İstanbul Şehirhatları Vapurları - Kaptan Köşkleri

Arkadaşlar tutmayın beni Takıntılarımın tutku, deliliğimin merak olduğuna iyice ikna oldum artık. Hayatımıda/hayatımızda vapurların yeri umarım hiç bir zaman kaybolmaz. Tüm meraklılarına Paşabahçeden detaylar.

Paşabahçe'nin kaptan köşkü. (Acaba içeri girip biraz muhabbet edip bir kaç kare alabilirmiyim?)

(+)

Paşabahçe üst güverte - 1

Paşabahçe Makine dairesi

Paşabahçe üst güverte - 2

(+)

kemalsoylemez

13 yıl önce - Sal 04 Ekm 2005, 16:16
Maltepe vapuru kaptan köşkü.

Maltepe vapuru, kaptan köşkünden detaylar.

(+)

(+)Seyir defteri.

(+)

(+)

fatih kocaoglu
13 yıl önce - Prş 06 Ekm 2005, 12:41

TDİ Kaptan Gündüz Aybay  Vapuru.Köprü Üstü (Kaptan Köşkü) ve Baca Fotoğrafları. 5/10/2005

(+)

(+)

(+)

En son fatih kocaoglu tarafından Prş 06 Ekm 2005, 15:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

kemalsoylemez

13 yıl önce - Pzr 09 Ekm 2005, 17:29
Zeytinburnu Araba Vapuru

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 00:29

Zannediyorum Adem Yavuz tipi başka bir deyişle 1500 kişilik Akın Kurtoğlu'nun tabiri ile B sınıfı bir geminin kaptan köşkü resmin çekildiği tarih 1978 yılı

(+)

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 15:00

Ali Ağabey'in gönderdiği üstteki fotoğraftaki asalete bir bakar mısınız!?!     Kaptan, nasıl da vakur bir şekilde dümenin başında. Yaptığı işin bilincinde, sürdüğü aracın önemini hazmetmiş, ufka kilitlenen ödün vermeyen keskin bakışlarla, görevinin başında, duruma hâkim bir tablo çizmiş. O anda resim çekilmiyor olsaydı da, bu değerli kaptanımız, eminim ki o duruşunu yıllarca hiç bozmamıştır.   İşte, biz böyle insana güven veren kaptanların kullandıkları vapurlarla seyahat ettik ve ediyoruz İstanbul'da...  

Akın KURTOĞLU

Murat Erol 4
12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 15:12

Alıntı:
kaptanların kullandıkları vapurlarla seyahat ettik ve ediyoruz İstanbul'da...  

Seyahat ettik, ediyoruz hala? hiç sanmıyorum.İstisnalar dışında, diğerlerin kaptanlarının yeni olduğunu herkez biliyor.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 15:15

Alıntı:

Alıntı:
kaptanların kullandıkları vapurlarla seyahat ettik ve ediyoruz İstanbul'da...

Seyahat ettik, ediyoruz hala? hiç sanmıyorum.İstisnalar dışında, diğerlerin kaptanlarının yeni olduğunu herkez biliyor.

Böyle bir cevap geleceğini tahmin etmiştim zaten mesajımı yazarken... (Olaya ilk atlayan Erol oldu   )   Lâkin, yıkıcı değil yapıcı olmayı düstur edinirsek, işler çok daha kolaylıkla hallolur.   Motivasyon artar, yenilerin de eskilerden feyz almalarının önü açılmış olur!...  

Akın KURTOĞLU

Murat Erol 4
12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 15:22

Niyetim, yıkıcı olmak değil.Çoğu kez patavatsız oluşumdan dolayı devamlı atılmamın sebebi de bu. Akın üstad elini  vicdanına koy ve söyle. Gerçekten inanıyormusun, o eski reisler gibi kişilerin gelebileceğini? Umarım gelir ama çooook  zor.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 15:26

Estağfurullah... Patavatsızlık olarak elbette ki addetmiyorum ben bu durumu, lâkin yeni kaptanlarımızın da iyiniyetle görevlerinin başında canla-başla çalıştıklarına ve yolcuların güvenliklerini herşeyden ön planda tutmaya özen gösterdiklerine inanıyorum.   Kısa zamanda onlar da pişecekler ve ağabeyleri gibi uzmanlaşacaklar. Çünkü, teoriden ziyade pratik zekâ ve hızlı karar verebilme yetenekleri kuvvetli olan kişilerin yapabilecekleri bir meslek bu...  

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM