Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
simon

14 yıl önce - Pzr 15 Oca 2006, 18:52

Bir hobby mağazasının vitrininde sergilinen Dolmabahçe vapurunun modeli.

(+)

mordehay kohen

14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 09:56

Bu modeller değişik iki modeldir birisi daha çok emek verilmiş zaten belli oluyor
        ben yaptım demek isterdim ama maalesef öyle değil uçak fabrikasında çalışan          
        arkadaşım yaptı ben burada danışman olarak görevli idim

[bu uçak fabrikasında THK fantomlari baştanbaşa yenilendi.

Kemal
14 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 15:50
2006 Vapur Maketleri Sergisi

Karaköy vapur iskelesi bu muhteşem maketlere 28 Şubat 2006 ya kadar sergi mekanı oluyor tavsiye ederim.:

Yalova

Fenerbahçe

Ülev

Paşabahçe

Kınalıada

simon

14 yıl önce - Prş 23 Şub 2006, 22:02

Bu sergiye gitmenizi bende hararetle tavsiye ederim.  

Sergiden çektiğim üç resim.

Yalova vapur modelinin kıçtan görünümü, cam dışında ise Beşiktaş I vapuru kıçtan görünüyor.

İki adaş vapur Fenerbahçe.

1894 yapımı, yandan çarklı Fenerbahçe vapuru.

Günümüzde'de hizmet veren 1952 yapımı Fenerbahçe vapuru.

ozcan alemdar
14 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 02:22

(+)

ali ihsan kabaoğlu
14 yıl önce - Çrş 26 Nis 2006, 17:34
istanbul vapurları

istanbul vapurları deyince yaşınız icabı sizlerin göremediği şimdilerdeki vapurlara 10 fark atabilecek güzellikteki kalender,güzelhisar,rağbet,sütlüce,galata vs... gibi boğazın incileri vardı. boyları 40-50 metre civarında (şu andakiler 70mcivarı)ahşap aksamları ağırlıkta olan bu kuğular artık yok. arkadaşım Ali Denizci ile emeklilik günlerimizi gemi modelleri yaparak değerlendiriyoruz. Bahsettiğim vapurların bazılarının modellerini yapmıştık. onların fotolarını yollamaya çalışacağım.

Başdoğan

14 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 18:52

Türkiye Denizcilik İşletmeleri, Tarih ve Sanat Müzesinde sergilenen vapurlardan bir kaçı:

(+)

(+)

(+)

simon

13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 00:36

2003 yılının Kasım ayın'da bitirdiğim, geçen sene ise sıkı bir onarımdan geçen İstinye vapurunun maketi.

(+)

En son simon tarafından Pzr 17 Arl 2006, 20:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Süha
13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 01:00

Gerçekten vapurların hepsi ayrı ayrı genç kız gibi durmuşlar valla. Bu maket vapurların satış durumları nasıl acaba ? Her vapur severin evinde bulunması gereken bir şey ben çok seviyorum ama fiyat konusu bel büküyor. Ama uzaktan sevmek bile çok güzel. Bu vapur maketleri elleriyle yapanların elleri gözleri dert görmesin. Maşallah.

omer_y

13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 00:19
İzmir'in emektar Bergama Vapuru'nun maketi

İzmir Kaptanlarından Mehmetali Alagaş'ın model gemi yapmaya meraklı olduğunu bu gün tesadüfen ziyaretim sırasında öğrendim. Son eseri de İzmir'in ihtiyar delikanlısı emektar Bergama Vapuru.

Eserini, arkadaşları görsün diye bu gün çalıştığı vapura getirmiş ben de yanına ziyarete gitmiştim hemen görüntüledim.

(+)

(+)

sayfa 3
« önceki   1234 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM