Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
14 yıl önce - Çrş 14 Arl 2005, 16:33
İzmir'e 2 yeni ilçe (Bayraklı ve Karabağlar)

HABER EKSPRES GAZETESİ demiş ki:
Konak, Karşıyaka ve Bornova'nın bölünmesi yeniden gündemde. TBMM komisyonda olan konu için Konak Belediyesi'nden bir hafta önce bilgi istedi

TBMM'de komisyonda bekleyen tasarıya göre Konak, Karşıyaka ve Bornova ilçeleri bölünüyor. İzmir'deki 28 ilçeye ek olarak 3 yeni ilçe yapılması bu kez daha ciddi bir şekilde ele alındı. TBMM'deki komisyonda bekleyen kararname ile ilgili belediyelere sorular soruldu.

Karşıyaka'da Bayraklı ayrı bir ilçe olarak düşünülürken, Bornova'da Çamdibi, Altındağ ve Pınarbaşı'nın 'Altınçam Belediyesi' adı altında birleştirilmesi hedefleniyor. Konak'ta ise Karabağlar, Yeşilyurt, Eski İzmir gibi semtlerin birleştirilerek 'Yeşilbağlar' adı altında belediye yapılması gündeme alındı.

İzmir'in böyle bir bölünmeye ihtiyacı vardı. Son derece yerinde bir karar. Umarım gerçekleşir.

nazım35
13 yıl önce - Cum 02 Şub 2007, 14:34

Forumdaki haberleri incelerken gördüm bu yazıyı.Bu haberin günümüzdeki durumunu bilen var mı.Bence yapılması kesinlikle şart olan bir şey.Ben karşıyakada oturuyorum ve bayraklı tamamen karşıyakadan kopuk bir yer olmakla beraber tamamen karşıyaka'nın sırtında bir yük.Gerçi bu yazı 2 yıl önce yazılmış demekki gerçekleşme olasılığı düşük ama ben yinede merak ettim.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

HAKAN©

13 yıl önce - Cum 02 Şub 2007, 15:19

Alıntı:
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Bu yılki bütçe kanununda yer verilmediğine göre, 2007 yılı içinde ayrılmayacağı kesin.

Fehmi SERİM
13 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 15:11

Yeni İlçeler için nufus ve mesafe gibi iki faktör düşünüldüğünde yeni yapılanmayı ben de olumlu karşılıyorum.

Ayhan
12 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 15:52

Bu 3 semt bu ay içinde ilçe olacaklar sanırım. Bayraklı kesin gibi ama diğer semtlerden emin değilim.

evrenpitrak
12 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 16:36

Alıntı:
Karşıyaka'da Bayraklı ayrı bir ilçe olarak düşünülürken, Bornova'da Çamdibi, Altındağ ve Pınarbaşı'nın 'Altınçam Belediyesi' adı altında birleştirilmesi hedefleniyor. Konak'ta ise Karabağlar, Yeşilyurt, Eski İzmir gibi semtlerin birleştirilerek 'Yeşilbağlar' adı altında belediye yapılması gündeme alındı.

En fazla dış göç alan bölgelerin, ana sistemden ayrılarak kendi belediye ve ilçe sistemlerinin kurulması düşündürücü.

Bir merkezin, merkeze minibüsle en fazla 30 dakika olan bölgelerinin belediye haline getirilmesindeki çabanın nedeni nedir?
Çamdibi, Altındağ ve Pınarbaşı' ndan Bornova Merkez' e minibüsle ulaşmak yarım saat ya tutar ya tutmaz. Yeşilyurt, Karabağlar ve Eskiizmir' den Konak Merkez' e otobüsle ulaşmak da öyle. Bayraklı Sevgi Yolu' ndan veya Alparslan Mahallesi' nden Karşıyaka' ya ulaşmak da öyle.

Bence olay, siyasi yapısı farklı olan bölgeleri ayırarak siyasi rant sağlamaktan öte birşey değil.

Ayhan
12 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 16:59

Olayı minibüse indirgememek gerek, Konak'ın nüfusu 850.000. Karşıyaka'nın nüfusu 515.000. Bir belediye bu kadar yükü kaldıramaz. Ben şahsen mesela Manavkuyu'da oturuyor olsam, (Manavkuyu'nun alt kısmı K.Yaka'ya bağlı), adli sicil raporu almak için Karşıyaka'ya gitmek istemezdim, 30 dk diyorsunuz ama Karşıyaka'ya Bayraklı'dan sadece bir yol var... Siyasi rant olayına girmiyorum iktidarın bağlı olduğu belediyelerin çoğu kapatılacak...

BuğraTokmakoğlu

12 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 20:41

Ayhan bey adli sicil raporu alabilmek için bağlı bulunduğunuz ilçedeki adli işlem noktasına gitmek zorunda değilsiniz..

TC kimlik numaranızla Türkiye'nin dört bir yanından aynı şartlarda işlem yaptırabileceğiniz gibi ilgili mesajınızda belirttiğiniz Manavkuyu'ya en yakın adli işlem noktası Manas Bulvarı üzerinde Posta İşleme MErkezi Müdürlüğü'nün bitişiğinde bulunan İZmir Adliye Sarayı'dır. Bir başka değişle bölgede oturanların KArşıyaka merkeze gelmesinin manası ve mantığı yoktur.

Sevgiler.

Ayhan
12 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 20:44

Tamam doğrudur ama ben sadece örnek verdim, başka işler için muhakkak gidilmesi gerekiyordur...

Nazmi
12 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 20:47

Alıntı:
Bu 3 semt bu ay içinde ilçe olacaklar sanırım. Bayraklı kesin gibi ama diğer semtlerden emin değilim.

Bu ay içerisinde ilçe oldukları takdirde,bu yeni ilçelerin belediye başkanları nasıl görev alacaklar,yoksa yerel seçimlere kadar valilikten vekaleten belediye başkanı mı atanacak?

sayfa 1
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet