Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
cüneyt karaöz
10 yıl önce - Pzr 23 Ksm 2008, 23:56

bense Antalya'da doğup büyümüşüm..onun için her haliyle seviyorum ama işte başka seviyorum. her yerini başka başka..Acaba başka bir şehir olsaydı benim memleketim diye düşünüyorum bazen;ama o öyle bastırmış ki beni o koylar körfez.. kendimle başka bir yeri eşleştiremiyorum.. bir köyde doğdum ama öyle köy deyince herkesin aklına ilk gelen mekanlardan değil..Kumluca'nın karaöz köyü ve o görkemli dağların arasında Karaöz koyu...Deniziyle ormanıyla bakir doğanın kucağında apayrı bir memleket orası.. deniz feneriyle tarihi eserlerleriyle;;; güncel insanlarıyla... Gecenin en karanlığında kulağıma birşeyler fısıldayan o rüzgar... çok özlüyorum şimdi..üniversite'yi başka bir memlekette okumak en çokta bir Antalyalı'ya koyuyor olsa gerek...

zekiirek
10 yıl önce - Cmt 13 Arl 2008, 21:06
pırlanta antalya

gine tekrar bu bayramda antalya portamerlo otelde ailace güzel bir bayram geçirdik konyaaltında o görkemli mavi denizi izlemek adama has veriyor artı otelin önünde cafe de canlı müzik şömine eşliğinde çok iyi sarıyor herkese tevsiyem olur orayı yaşayın antalya kışında bir başka güzel .

Eshra_eshra
9 yıl önce - Prş 21 May 2009, 13:26
Antalya'da yaşamak..

Bir İstanbullu olarak inşallah önümüzdeki sene Antalya'ya yerleşmeyi düşünüyoruz.. Antalyayı çooook ama çok seviyoruz.. Ama orada yaşayan arkadaşlardan düşüncelerini öğrenmek istiyorum. Antalyada yaz kış yaşamak nasıldır? Ortalama bir kira bütçemiz var, hangi bölgesinde denize yakın ve yeşillikler içinde bir evde oturabiliriz? Ve iş imkanları nasıldır orada? Fikirleri olanlar lütfen benimle paylaşabilirler mi?? Çünkü inanın en büyük isteğim, hayalim orada yaşamak ve vakit geç olmadan bunu gerçekleştirmek istiyoruz artık..

cargo
9 yıl önce - Prş 21 May 2009, 13:38

Antalyayı neden seviyoruz......

cünkü.......
....Güzel ülkemizin 81 ilinden sadece birtanesi olduğu için...

....Dünyada Turistik Sektöründe Anavatanımızı yıllardır başarıyla temsil ettiği icin...

....Ülke Ekonomisine ciddi bir Rakamda yardımda bulunduğu icin....

..ve benim için bir diğer anlamlı konuda özel olduğu için : 2009 Lara -kundu ( BALAYI )

ANTALYA

cihan1717
9 yıl önce - Cum 19 Hzr 2009, 23:48

sıcak , soguk, kar , deniz , kaleiçi , beach park yeni ögrenci şehri olma yolunda en büyük aday

zekiirek
8 yıl önce - Prş 16 Eyl 2010, 20:01
eshra hanıma cevap

antalyaya ailece taşınmak istiyorsanız dağa önce gitmiş olsanız bile tekrar bir keşif yapmanızda fayda var.kira 350-750 tl arası değişiyor semtlerine göre denize yaklaştıkca fiyat artıyor .konyaaltı yatlimanı arka mahallelerinde %70 yeni yapılaşma var alt yapısı sağlam deprem yönetmenliğine gere bina şartnemeleri tamam evler bulabilirsiniz .bu evlerin kira fiyat aralığı 400-600 tl mc karesi oda sayısına göre fiyatlandırıyorlar.vesayet sabah 06-gece 00 kadar toplu taşıtlar merkez ve konyaaltı liman mahallesine kadar çalışıyor.bir çok istanbulda daği bulamayacağınız ucuzluk marketleri var tavsiyem metro ve gima hem ucuz hem kaliteli paranın tam karşılığını alıyorsunuz..(çalışma hayatı) bu mesleğinize göre değişkenlik gözterebilir hemen işde bulabilirsiniz bir müddet sonrada ama kimse antalyada işsiz kalmaz cünkü hizmet sektörü %60 tam kapesite çalışıyor ..buda sizin işinizi sağlama almanısı sağlar terciğim 5 yıldızlı oteller gelecek vadediyor( lara )bölgesindeki oteller terciğimdir.ama 12 ay çalışan 5 yıldızlı otelleri terciğ edin..sırasıyla iç ve diş hatlar yer hizmetleri hava alanı birimlerinde çalışabilirsiniz firmaları inçeleyin internetten..büyük migros kipa metro gima dağa bir coğu market ve mahazalarda iş bulabirsiniz..öz geçminiz ile cv nizi hazırlayın ve şirket yekilileri ile görüşmeye başlayın 15 gün içinde baş vurduğunuz bir çok şirket size iş teklifinde bulunacaktır.

zekiirek
8 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 18:49
Antalyaya yatırımlar askıya alındı (neden).

Antalya akp partiden belediye başkanı çıkardığında,birde başkanın antalya yerlisi olduğunda,ilk düşündüğüm kavamdaki şekil şu olmuştu.5 yılda 5 milyar dolar yatırım ,sayın başbakanımız recep tayip erdoğan tam 28 defa antalyayı ziyaret etti ,her ziyaretinde yatırımları inçeliyor ,menderes türelle projeleri bir bir yatırıma dönüştürüp ciddi şekilde tamamlanıyordu,bırakın 5 yılda 5 milyar doları tam 8,5 milyar dolar yatırım yapıldı,antalya artık dünyadaki turizim şehirleri ile yarışır duruma gelmişti .ikinci başkanlık secimini de alsaydı ,yatırım tutarı 23 milyar dolara kadar gidecekti ,ne yazıkki 8,5 milyar dolarda kaldı.yapılamayan projelerin tamamen suclusu hizmetleri göremeyen kişi ve kişilerdir,şu projeler hayat bulamadı (500 milyon dolarlık antalya futbol statyumu),(türkiyenin en büyük kültür sarayı,maliyeti 200 milyon dolar),(türkiyenin en büyük basketbol sahaları statyumu,maliyeti 500 milyon dolar ),(2 milyar dolarlık metro inşatına 2012 başlangıcı yapılıp kundudan ,konyaaltına kadar 22 km lik 2015 inşatının birilmesi ).antalyaya cumhüriyet tarihinden 2005 kadar 27 milyar dolar yatırım.3/1 ,5 yıda 8,5 milyar dolar yatırım.artık bir nedenimiz var akp oy vermek için .belediyecilik te akp nin eline su dökemezler..

berk okul
8 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 19:29

inşaat yerine inşat, stadyum yerine statyum yazan birinden beklenen bir yorum.eski yönetim ulaşımı özel sektöre bağlamıştı. yeni yönetim bizi özel sektörden kurtardı. antalyanın merkezi yerlerinde etkinlikler arttı ressamlar sanatçılar sokağa indi. o stadyum olayının da yeni yönetimin beceriksizliği olmadığını herkes öğrendi artık. doğalgaz, kanalizasyon için her yerde kazılar yapılıyor. şehircilikten anladığınız şehrin ortasına altgeçitler yaparak otoyol kurmak mı? eski yönetimin yanlışlarını şehir merkezindekiler çekiyor.

zekiirek
8 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 19:58

Nasıl annamak istersen öyledir -ama küçük yazı proplemlerini hata olarak görebilirsin .

can8989
8 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 20:04

Alıntı:
Cok gülünc bir rakama 2 haftaligina ucak bileti dahil hersey dahil tatil yapabildigim icin seviyorum Disco girisleri bedava oldugu icin seviyoyrum Baska birsey aklima gelmiyor.

yerli turistte görebilse şu komik fiyatları

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET