Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
oguz bülbül

10 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 21:43

Antalyanın sevilme nedenlerinin başında turizm kenti olması büyük şehir olması ve birçok sanatsal vb şeylere önçülük eden bir kent olmasıdır.

Şadan Hızır
10 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 00:22

Türkiye'de hele hele başta İstanbul olmak üzere yaşanılacak ve yaşanacak tek şehir Antalya.Temmuz ağustos sıcağı beni hiç rahatsız etmiyor.

zekiirek
10 yıl önce - Pzr 13 Tem 2008, 21:20
İnci tanesi antalya,,

Türkiyede yaşamak bilinki onurdur biz osmanlı torunları dünyaya 700 yıl hükmetmiş cengaverleriz. antalya da bir çok iş var dağa yapılacak ,eğitim sağlık en önemli sorunlar ve antalyayı baltalayan biçimsiz çarpık yapılaşma ve göç .göç belli başlı bir istila .antalya betonlaşma ile saten başı dertde .3b çözümler 1-eğitim kesinliği kanıtlanmış vakıf lar ile çözülür tc desdekli. 2-sağlık kentdeki sağlık kurumlarının birlikteliği ile -tc desdekli.. 3-yapılaşma deprem yönetmenliğine aykırı tüm binaların yıkılması yerine ekolejik yapıların yapılandırması tc desdekli. 4-ğöç biraz saçma gelebilir ama bunun örnekleri var. (miami) gibi devlet dağa önceden şehir dışı ama bir okadar da şehire yakın birimlere ekolejik çok katlı konutlar yapıyor ve bu şehre gelmek ve yerleşmek istiyen insanlara iş ve diğer imkanlarda sağlanıyor tüm lokasyonlar bittikten sonra kişi bilinçli bir şekilde yaşama başlıyor.ve gece kondu gibi etkenler ortadan kalkıyor .3b çözüm antalya için devlet mümkünse akdeniz kentlerinde 2 km kadar yapılaşma izni vermeyecek denizden uzak mesafadeki gelişmeler inanılmaz olur hatta bir çivi bile çaktırmayacak bakın doğa ve şehir nasıl yaşanır hale geliyor .(ispanya) son 2 yıldır uyguluyor inanılmaz yol aldılar denize sıfır projelerde inşaat larda bitirememe oranı%40 iken şehir arka tarafa inşa edilmeye başlanınca bu oran % 03 kadar düştü .ve çevre ve deniz kirliliğide % 22 den % 00 kadar başarı sağlandı.. ( Dünyada en iyi çalışan beyinler birinci sırada türkler ve iskoçyalılar- usa araştırması.)

Selahattin İNCE
10 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 10:51

Ben Antalya'yı tatil şehri bildiğim için çok seviyorum.

H.Tekinaslan01
10 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 21:02

Benim için neden sevmiyoruz sorusu daha uygun olurdu. Çünkü ben sevmiyorum. Türkiye'de en tiksindiğim ve en itici gelen şehirlerin başında geliyor.

berk okul 2
10 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 21:15

Alıntı:
Benim için neden sevmiyoruz sorusu daha uygun olurdu. Çünkü ben sevmiyorum. Türkiye'de en tiksindiğim ve en itici gelen şehirlerin başında geliyor.

saygı gösteriyorum
1-antalyaya kaç kere geldiniz?
2-neden sevmiyorsunuz.sevenler anlatmış nedenini sizde anlatın

derya varol
10 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 01:45

antalyayı sevmek için yaşamak gerek.antalya hiç bir şehre benzemez.tarihi,doğası,güzelliği,denizi,güneşi vs.vs.antalyada kimse giydiğine bakmaz,yediğine bakmaz,yaşantına bakmaz.kültür düzeyi yüksek,rahat yaşanabilecek en güzel şehir.insanların sevip sevmemesi önemli değil.hiç olmazsa bir kişi eksik olur.

Ayhan B.

10 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 13:55

4 Mevsimi rahatlıkla yaşarsınız. Denize girersiniz. Oradan Saklıkent'e çıkar kayak yaparsınız. Denizi sevenler için ve girebilenler için yıl boyu denize girebilirsiniz. Düzenli bir kent. Diğer büyükşehirlerden en büyük farkı da bu. Henüz metropol bir yapısı yok. İsteğinize bağlı olarak sessiz sakin, yeri geldiğinde tempolu bir yaşama sahip. Ben sessiz sakinliğini severim. Arada sırada marinaya inmek,Kaleiçinde tur atmak tüm strese birebir gelir. Ayrıca şehirde aktif olarak çalışan gruplar vardır. TODOSK gibi. Onlarla doğa yürüyüşüne katılabilirsiniz,şehirden sıkıldığınızda. Ama en güzeli bana göre, falezlerin orada oturup o engin denize bakıp bir de çayla eşlik ederseniz o günün tüm stresinin denizde boğulduğunu hissedersiniz.

Atatürk'ün dediği gibi; "Şüphesiz Antalya, Dünyanın en güzel şehirlerinden biridir" (İlgili fotoğraf Kepez ile ilgili başlıkta. )

k-ada

10 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 14:25

Antalya bana çok rutubetli geliyor.
Hele şehirde dolaşırken yanımda mutlaka yedek giysi bulunduruyordum. Ve her gidişimde ''bir daha gelmem buraya'' diyerek ayrılıyordum. Bir sonraki tatilimde her nedense kendimi yine Antalya'da buluyorum.

Otelleri çok güzel; havuzlar, hizmet kelitesi, şelaleler, GÖZLEMEler, Kaleiçi, Belek, Side, Manavgat saymakla bitmeyecek.

Ayrıca orada yaşayanları kıskanıyorum. Hem evleri, hemde tatil imkanları birbirinin içine girmiş durumda.
İzmir'de büyüdüm, denize girmek için km'ler ce yol gidiyorduk, şimdi İstanbul'da yaşıyorum, denize girecek yer yok.

zekiirek
10 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 20:57
Antalya hakkında çok özel !

CNN DE CALIŞAN BİR MUHABİRİN ANTALYA HAKKINDA BANA SÖYLEDİKLERİ -İNANIN AĞZINDAN CIKAN CÜMLELER 29 ÜLKEYİ GEZDİM BU KADAR YEŞİLİN VE MAVİNİN İÇ İÇE GİRDİĞİ BİR MEMLEKET GÖRMEDİM DEĞERİNİ İYİ BİLİN EMEKLİ OLDUĞUMDA MUTLAKA BURDA OLMAK İSTERİM - İŞTE BİR AMARİKALI BÖYLE DİYOR NE KALDI ANTALYAYAYI ÇARPIK KENTLEŞMEDEN KORUYALIM BELEDİYE BAŞKANI ANTALYALI OLMASI ARTI DURUM SOKAKLAR VE CADDELER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI VE YENİ YAPILAR AMA ANTALYA ŞEHİR MERKEZİ YELLERDE BİRAZ DENGESİZ YAPILAR VE SOKAKLAR VAR ORALARIDA BELEDİYE ELE ALMALI LÜTFEN ANTALYADA YAŞAYANLAR ANTALYAYA SAHİP CIKIN YABANCI TURİS GİBİ DAVRANMAYIN ORASI SİZİN EVİNİZ SAHİP CIKIN BİZDE BURDAN TAKİP EDİYORUZ VE GEREKLİ KİŞİLERLE DİYOLOKLARIMIZ DEVAM EDİYOR . CENNETE SELAMLAR!!! [/b]

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET