Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
yasinbuke
11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 04:45

antalyayi seviyorum cunku icerisinde gocmen yorukleri barindiriyor
antalyayi seviyorum cunku yaylalarindan dolayi
bey daglarinda da dagcilik yaparken bir cobana rastladinizmi acaba iste ben o cobanin sicakligini sevdim ,heybetindeki azigini (sogan domates biber .....) paylasmasini sevdim ,cobanlari bana kitaplarin arasinda kalan osmanliyi selcukluyu animsatmasini sevdim
yoruk diyari antalyadaki ayakta yuruyen tarihleri yasli neneleri dedeleri onlarin sicakligini ,guzelligini sevdim o guzelim yaylalarindaki yayla senliklerini sevdim
bu yuzden antalyayi seviyorum sevmeyede devam edecegim ....

kralkadirrr

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 14:26

Antalya sevilmez mi?
Tek Antalya değil, tüm Türkiye'nin güzel illerini seviyorum.
Antalya'nın Kemer ilçesi çok harika bir tatil köyü. Gündüzü, akşamı ve geceleri çok renkli, eğlenceli bir beldemiz. Gitmekten her zaman zevk alacağım Antalya'ya.

Cem Yılmaz

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 15:01

Tatil'e giderseniz, güneş ve denizi de varsa sevilmez mi?

Antalyalı bazı ailelerin de yaz aylarında çok sıcak oluyor diye kuzeye kaçtıklarını gördüm.

ahmetrefik

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 15:16

Antalya bende çok farklı duygular uyandırıyor.Sürekli bir gelişim içerisinde olan bir şehir.Antalya'mı o kadar seviyorum ki gelişmesini önlemek için durmadan gereksiz davalar açan insanlara adeta lanet ediyorum.Herneyse tam bir doğa harikasıdır Antalya.Sabah erkenden kalkar denizine girersin;deniz çarşaf misali düümdüz uzanır gider gözlerinde....Ve sonra Saklıkent'te kayağını yaparsın o saf beyazlıklarda....ordan indiğinde akşam vakti yat limanından  bir yat gezisi düzenlersin arkadaşlarınla..Mehtaba karşı açılırsın engin ufuklaraaa...O müthiş Toroslar bir yanında,o müthiş falezler ve sahil bir yanında....Ve sabahları güneşin doğuşunu izlersiniz yaylalarında,yüzünüze hafif bir rüzgar çarparken......Şimdi sorarım sizlere böyle bir cennet var mı ki Dünya'nın başka bir yerinde???........

Musa07
11 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 01:57

Etrafı yüce dağlarla kalkanlanmış,göğsünü ancak Akdenize açmış.Dört koldan suları taşmış.Benzersiz Falez kayalarının üstünde kendini aşmış.Nicelerine tarih yazmış.Bugünse sağı solu turistle dolup taşmış.Temizmi temiz,büyükmü büyük herkese kucak açmış tek başına bir imparatorluk olduğu için seviyorum.

Ayhan B.

11 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 02:13

Çünkü Atam demiş ki:

(+)

Tekin Kaya
11 yıl önce - Cum 09 Ksm 2007, 06:13

antalyayi kim sevmez? simdiye dek belki 10 defa yaz tatili yapma gitmisimdir. benim favorim antalya. en uygun ay olarakda mayis derim. aman siz siz olun ve agustosta antalyada bulunmayin coook sicak

zekiirek
10 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 20:18
sevdiğinden dağa çok seveceksin antalyayı cünkü o inci tanesi!!!!

dünya da gezilecek görülecek o kadar çok yer varki kentler metropoller doğalar denizler sayamayacağım bir çok yer.. ama ben yaşamak istiyorum nerede yaşayacağımı bilmiyorum derseniz tam burda bir yol parlıyor işte orası antalya ben karadenizliyim ama yurdumun her köşesi benim için aynı antalya bir başka benim için nedeni güneş ve mavimsi deniz başka söz bulamıyorum.. orada yaşayanlar kıymetini iyi bilin bilmiyorsanız istanbul veya ankarada bir hafta kalın derim!!! zeki irek 0555 543 9052

Mehmet Aslan
10 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 21:31

Antalya'yı seviyoruz; Çünkü: Söylentilere göre İ.Ö.2. yüzyılın ortalarında Bergama Kralı Attalos'un; bana bir yeryüzü cenneti bulun; buyruğuyla kurulan ve adını kurucusundan alan Attaleia bugünün Antalya'sı Antik Pamfilya Psidya Likya Bölgelerinin kesiştiği Anadolu'nun en bereketli coğrafyasında kurulmuştur. Antalya tarihi boyunca hep kültürün sanatın mimarinin mitolojinin doruğudur. Çünkü doğasını oluşturan lacivert denizleri görkemli Torosları coşkun çağlayanları renk renk ağaçları çiçekleri ve böcekleri esin kaynağı olmuştur Antalyalı'ya.

Büyük Önder Atatürk 1930 yılının ilkbaharında ilk kez gördüğü Antalya'da lacivert denizlerin ardındaki dağların anlık renk renk değişimini izlerken boşuna;”Antalya hiç şüphesiz ki Dünyanın en güzel yeridir”; dememiştir tarihin değişmezliği içinde... 19. yüzyılda bir Avustralya'lı araştırmacının benzetmesiyle Antalya; Avrupalı yazarların çizdikleri hayal ürünü güzel manzaraların belki de hayal edilemeyecek kadar güzeli ve gerçeğidir. Bugün Antalya'yı; turizmin başkenti; kılan uzun ve zorlu bir serüvenin kaynağı işte bu gerçektir. Doğal güzellikler arasında yer alan Antalya palmiyelerle sıralanmış bulvarları uluslararası ödül sahibi marinası ile Türkiye'nin en önemli turizm merkezidir. Geleneksel mimarisi ile şirin bir köşe oluşturan Kaleiçi'nde dar sokaklar ve eski ahşap evler tarihi şehir duvarlarına dayanır.

berk okul 2
10 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 21:32

arkadaşlar antalyada oturan biri olarak şehir öyle hızlı büyüyor ki inanılmaz boyutlarda
bu yüzden şehirde sürekli bir karışıklık var bunu ve insanın beynini kaynatan sıcaklığı atarsak,
mükemmel bir şehir

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET