Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
göçmen
13 yıl önce - Çrş 14 Arl 2005, 11:39
Antalya'yı neden seviyoruz?

memleketim olmayan bu sehir, öyle hatirlatir ki kendini ben unuttugumda
belki bircok kisi icin vizontele'de baskanin dedigi gibi "insan memleketini neden sever? baska caresi yoktur da ondan!" ama bunun belki de en az görülebilecegi yerlerden biridir antalya...
antalya'yi neden seviyorum, bana saklayip saklayip gizini tam ben giderken önüme sundugu icin,sanirim kiymetini layikiyla bilmem icin yapti bunu!
antalya sabah karsi yalniz basina karaoglan parkinda basibos dolasim gövdesi boslukta olan citlembik adli agaca yaslanip bir ic cekmek, yada yillardir görmedigin bir dostunla yat limanindaki yesil fenerin altinda biseyler icip, hasret gidermek icin sevilir.(yani ben bu yüzden seviyorum)

sevin o sehri

messiah_haktan

13 yıl önce - Çrş 14 Arl 2005, 15:20

Ben Antalya'yi seviyorum.Neden seviyorum?
Cok gülünc bir rakama 2 haftaligina ucak bileti dahil hersey dahil tatil yapabildigim icin seviyorum Disco girisleri bedava oldugu icin seviyoyrum Baska birsey aklima gelmiyor.

funda77
13 yıl önce - Çrş 14 Arl 2005, 18:36

Bende seviyorum o şehri hemde çok.. gecelerini,denizini,guneşini..Hertürlü tatil anlayışına bu kadar hitap eden başka bir yer olmadığını olsa bile orda ki kadar alternatifinin bol olmadığını.Antalya çok guzel bir şehir ve Antalya denilince de aklıma ilk gelen Haluk Levent ten dinlediğim Akdeniz Akşamları geliyor

göçmen
13 yıl önce - Çrş 14 Arl 2005, 23:45

öncelikle yanlislikla buraya actim bu forumu ve site denetcileri hala uyarmadilar,,,
ama antalya gibi bir sehir hakkinda haberler ve sohbete yazilsin bir kere de birkac kelime ne cikar...
antalya sevilmez mi!
bu arada bir animi paylasayim bari antalyada gecen,
antalyanin  kenar mahallelerinden birinde yürürken adamin biri saskin saskin etrafa bakiniyordu benim de dikkati cekti o, adamla göz göze gelince birden birden sordu bana "bu mu antalya?" diye, ben de saskindim soru karsinda ve agzimdan su cikiverdi
"bu da antalya" deyivermistim.

aslinda ayni seyi su anda Türkiyenin geneli icin avrupali amerikali insanlara anlatiyorum, bazi resimlerin Türkiyeden olabilcegine inanmiyorlar

bende onlara nelere inanip nelere inanmamalari gerektigini söylüyorum  

Fahriye
13 yıl önce - Prş 15 Arl 2005, 09:09

Bir şehir, içinde yaşayan dostlar varsa sevilir. Ben Adana'ya hiç gitmedim mesela, hiç tanıdığım da yok; bu şehiri sevmekten bahsedemem. Antalya'da yaşıyorum, Nisan'dan bu yana..Buraya geldiğimde, şehrin bir ucundaki dayımdan ve kuzenlerden başka kimse yoktu tanıdığım. Sonra, wow Antalya buluşması gerçekleştirdik; Okhan, Tümay, Hakan, Halil, Anja ve Onur ile tanıştım. Bir sonraki buluşmada Müjdat ve Ekin ile; Ekim'deki buluşmamızda da diğer Halil, Muhammet, Serdar, Ayhan, Ayhan'ın dayısı, Serdar'ın abisi ve bir devlet sanatçısı olan Nurdan ile tanıştım. Bakın kaç kişi girmiş hayatıma!
Antalya'ya sadece tatil için gelirseniz mutlu ve güzel bir tatil geçirirsiniz. Antalya'da çalışıp ikamet ederseniz bu şehirin sorunlarını da görmeye başlarsınız.
Bugün yağmurlu hava. Belki birazdan güneş bulutların arasından görünecek..Antalya işte böyle bir şehir. Halbuki gece saat 03,30 da pencereme yıldırım düştü korkusuyla ve büyük bir gürültü ile uyanmıştım; arabaların alarmları çalmaya başlamıştı. Buna rağmen sabah ceketimi giyerek dışarı çıkabiliyorum, başka kalın giysiye ihtiyaç duymadan..Gerçi Aralık ayında bu iyi hava durumunun sonu pek hayra alamet gibi görünmüyor  
Antalya'nın dağlarını seviyorum. Köylerde yaşayan sıcak insanlarını seviyorum.
Portakalı, Turunç'u dalından kopartıp yemeyi seviyorum.
Portakal çiçeği caddesinde yürürken, Melissa kokularının burnuma çarpışını seviyorum.
Güneş batarken, dağların arkasına geçtiğinde bıraktığı ışık süzmesini seviyorum.
Yağmur yağarken, denize düşen yağmur damlalarını seyretmeyi seviyorum...
Antalya'yı, gece hayatı için sevmiyorum. Çok abartılı, uçuk partileri sevmediğim için herhalde. Antalya'nın sakin olan her yerini seviyorum diyeyim kısaca  

sipahi
13 yıl önce - Prş 15 Arl 2005, 09:34

Alıntı:
öncelikle yanlislikla buraya actim bu forumu ve site denetcileri hala uyarmadilar,,,

hele biraz yazin bakalim! artik nereye tasinir bilinmez...

yani bizden pek kacmaz.

erengin
13 yıl önce - Prş 15 Arl 2005, 10:56

80'li yıllarda turzim patlamamış, TV tek kanal, televole filan yok,
Antalya'nın adı pek geçmezdi.
Bursa'da öğretmen olan yan komşumuzun Antalya'ya tayini çıktı.
Her bayram ve yılbaşında onlardan gelen kartpostallar kalmıştı Antalya'dan aklımda..
Üniversite sınavında tercih yaparken Bursa tıp'ın altına bir kaç puan düşük olduğu için
Antalya Tıp'ı da pek düşünmeden yazıverdim.
Kaderin bana oynadığı en güzel oyunlardan biriymiş bu..
Kazandım.
1982 yılının bir Ağustos gecesi Bursa garajından Akdeniz Seyahat otobüsüne bindim.
Otobüsün tavanındaki üçgen flamalarda Antalya'nın portakallı, yivli minareli simgesi ve Mustafa Kemal'in sonradan sık sık hatırlayıp hak vereceğim cümlesi yazılıydı:
"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir."
Sabah erken saatlerde eski garajda otobüsten inince önce yüzüme sıcak çarptı, sonra gökyüzünün başka kentlerden daha mavi ve daha yüksek olduğu izlenimine kapıldım.
Bu insanda değişik bir ferahlık, özgürlük duygusu uyandırıyor.
Aradan 23 yıl geçmesine karşın aynı duyguyu hala hissediyorum.
Gittiğim başka kentlerde gökyüzü basık ve soluk renkli geliyor.
Kentin üzerinde turuncu meyveleri duran ağaçları ile süslü caddelerinde çok gezdim, aşık oldum, el ele tutuştum..
Yivli minare fetiş nesnem oldu, minareye, konumuna ve manzarasına hayranım, uzun süre görmezsem kendimi kötü hissediyorum.
Özellikle mart ayının ikinci yarısında portakal çiçekleri açtığında kenti saran sarhoş eden kokuya hayranım.
Kentin dışında çevresine, Toroslara, "Işık Ülkesi"ne hayranım.
Hala çok iyi tanımadığımı da düşünüyor, ayak basmadığım yeri kalmasın diye uğraşıyorum.

Halil
13 yıl önce - Prş 15 Arl 2005, 12:56

Alıntı:

yok bizden kaçmaz ama sen bilmeyerekte olsa doğru yere açmışsın başlığı,
Dikkat edersen Antalya forumundaki başlıkların hepsi fotoğraflı.
Onun dışındaki sohbetler, tartışmalar, gelişmeler için Haberler ve Sohbet forumunu kullanıyoruz, Daha sonra buradaki Antalya ile ilgili başlıkları Antalya forumundaki Haberler Sohbet dizinine link olarak veriyoruz.

göçmen
13 yıl önce - Prş 15 Arl 2005, 16:47

Alıntı:
hele biraz yazin bakalim! artik nereye tasinir bilinmez...  

yani bizden pek kacmaz.

Alıntı:
yok bizden kaçmaz ama sen bilmeyerekte olsa doğru yere açmışsın başlığı,

sanirim daha fazla saklayamam, evet ben site denetcilerini denetlemek icin gönderildim, wowturkeyin icindeki gizli komisyonla beraber hareket ediyorum

ha bu arada antalyayla ilgili bikac sey daha yazsam iyi olacak, bu tip mesajlardan korkuyorum iceriksiz olarak degerlendirilebilecegi icin.

efendim antalya adami alir bir marmara aksamindan sonra tutar calar dalgalarina eylülde, daha saskinligi gitmeden adamin, bir de ocakta iliklerine kadar islatir(ya hakkaten bir yagmur 15 gün boyunca durmaz mi hic, bakiniz 1999), marti cok tehlikeli her an baska denizlere yelken acabilir insan
haziranda evine hirsiz girer klimasiz oldugu icin ev acik birakilmistir pencereler
temmuz agustosda 4 saat uyumak icin bir saga sola dönülür efendim (ev klimasiz tabi hala)
ve sonra saliverir insani baska sehirlere bir ekim günü

ama yine öyle bir sevilir ki bu sehir,  Atatürk bence de hakli dünyada antalyanin üstüne sehir yok derim ben

edeniz
13 yıl önce - Cum 16 Arl 2005, 01:48

Tarih,temiz hava,deniz,eğlence.....bu liste böyle uzaaaaar gider... =Antalya

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET