Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir'i neden seviyoruz?
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
umut ozgur
12 yıl önce - Cum 06 Oca 2006, 19:29

Kisin, uzun bir hamam faslindan sonra disariya cikarken atilan ilk adim ve aldigin nefesin cigerlerinin en ucra koselerine ulastigi sadece o sadece Eskisehire ozgu his...Inanilmaz...Kan dolasimini resmen hissettigin"yasiyorum ulan"dedigin zaman dilimi...Insanlarin yuzundeki aydinlik..Hic farketmez ogrencisi olsun esnafi olsun turbanlisi olsun yuzlerde bir temizlik bakimli olma...Eski mahallelerde komur kokusu..Son zamanlardaki duzenlemeler ile(Doktorlar caddesi..Haller Genclik Merkezi..v.s )modern bir Avrupa kentinden farki yok...Temiz ve duzenli...Vay be ne cok seviyomusum yeni farkina vardim..

utkucan
12 yıl önce - Cum 06 Oca 2006, 21:53

Eskişehir'de sevilecek o kadar çok şey var ki; tekrar yazmak, yinelemek olur...
Yıllardır bu şehirdeyim, ve bu şehrin asla güvenilmeyecek üç şeyi var:
1- Havası
2- Suyu
3- Kızları

Ne yapın edin, bu üçüne asla güvenmeyin burada!

caferaydin
12 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 02:33

Valla ben bi kere eskişehire gitdim diğer şehirlerden bir fark göremedim yani sıradan bir anadolu kenti sadece biraz büyük okadar...

ozgurkose.mn
12 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 02:51

Ben de bir kere gittim eskisehire. En yakin arkadaslarimdan biri orada okudu. Ben gercekten begendim. Bekledigimden daha kucuk bi sehirdi ama  Eskisehirlileri ve belediye baskanlarini kutlamak gerek. Sehir gayet modern gorunuyor. Yanliz su var, sehir merkezinen biraz olsun ic kisimlara girdiginizde bambaska bir eskisehirle karsilasiyorsunuz. Oralara da el atilmali bence.

Universitenin sihirli sopasinin verdigi etkinin en iyi hissedildigi sehirlerimizden biri.

Akin

12 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 05:59

Eskisehirli Olarak neden Sevmeyim ki dunya'da baska bir sehir yok eskisehir gibi insanin ici bir bam baska oluyor eskisehir ayak bastiginda

Gurbetci olarak tum vatan boyle dir de insanin kendi topragi gibi bir yer yoktur Eskisehire gidince tren stationun karsi yakasinda essiz eskisehire kendine ait olan bir guzellige var simdi soylemeyim gidince gorurusunuz byeee slmlar belcikadan (Genk) daaaag

demir-kan
12 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 16:30

Eskişehir'i sevmek için sebep arayanları kınıyorum.
Sebepsiz sevilebilecek tek şehirdir eskişehirim

tuncaytezgöçen

12 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 18:09

BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM GÜZEL BENİM OLMAYINCA İŞTE BENİM GÜZELİM ESKİŞEHİR

NOT: KIZLARIMIZ MERT VE DÜRÜSTDÜR EĞER BİR YAMUK YAPTIYSAN BİR KALEMDE SİLERLER ARKALARINADA ASLA BAKMAZLAR, KAFALARINA YATMASSANDA BUNU YAPARLAR, SUYUNA GELİNCE ZATEN KALABAK SUYU SAF SU NİTELİĞİ TAŞIR YANİ AKÜYE KOYABİLİRSİN, SAF OLAN NEYE GÜVENİLMEZKİ ?  HAVAMIZDA BİLİNEN HAVADIR, İŞİNİ KIŞ TUT YAZ ÇIKARSA BAHTINA  

Haluk Erkurun
12 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 17:43

Siteye üye olduktan sonra çok uzun yıllar ayrı kaldığım ancak belleğimden hiç çıkmamış olan Eskişehir ile tekrar yakınlaşmaktan son derece sevinçliyim.Hala kendimi oranın bir parçası gibi hissediyorum ve tüm Eskişehir'lilere selam ve sevgiler yolluyorum.

Fahriye
12 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 18:30

Utkucan demiş ki:
Alıntı:
Eskişehir'de sevilecek o kadar çok şey var ki; tekrar yazmak, yinelemek olur...
Yıllardır bu şehirdeyim, ve bu şehrin asla güvenilmeyecek üç şeyi var:
1- Havası
2- Suyu
3- Kızları  

Ne yapın edin, bu üçüne asla güvenmeyin burada!

O halde ben bir Eskişehir kızı olarak Antalya'da yaşıyorum, gene de bana güvenmesin mi kimse?  
Şaka bir yana, Utkucan Eskişehir'li misin bilmiyorum ama bir olayı yazacağım; bu olay sonucunda ben de eğer bir genelleme yapıyor olsaydım derdim ki: Eskişehir erkekleri çoook çapkın.
Biz ufak bir buluşma yaptık Tuncay abilerle geçen hafta. Karşı masada oturanlar, cep telefonları ile fotoğrafımızı çekmeye kalktılar. Tuncay abinin arkası dönüktü, görmedi ama ben dedim ki: "şu arkadaşlara bir sorar mısın, fotoğrafımızı çekme gereğini neden duyuyorlar?" Tuncay abi arkasını döner dönmez bunlar cep telefonları ile oyalanıyormuş havası yaratmaya çalıştılar, Tuncay abi sordu tabi, cevap: "yoo abi, biz bişey yapmadık" oldu. Tabi, yuttuk sanki..
Havasına gelince, kışın soğuk olduğunu biliyorsunuz. Asıl Antalya'nın havasına güvenilmez! Yağmuru, fırtınayı, güneşi bir gün içinde görmek mümkün. Eskişehir'de soğuksa soğuk, sıcaksa sıcak, bir gün boyunca aynı..Neyse, o!
Suyu da, mis gibi kalabak suyu. Kaynak suyu. Daha ne istiyoruz?  

Bu başlığı Eskişehir bölümünden alıp, buraya taşıyan kim bilmiyorum ama ellerin dert görmesin diyorum  
Buraya taşındıktan sonra, daha fazla kişiye ulaşmış bakıyorum da. Kenya'dan bile yorum yazılmış  

Taksi şoförleri kısa mesafe için surat yapmıyorlar. Yakın bir yere gidecektim, şoförü uyardım sonradan birşey söylemesin bana diye; "olsun, bizde öyle şey yok" dedi.

gusanmaz
12 yıl önce - Pzr 15 Oca 2006, 10:56

Merhabalar.Bu benim ilk mesajım olacak.Doğrusu bu kadar büyük bir siteyi daha önce keşfedememiş olmak beni üzdü.

Bir kaç yıldır Bursa da yaşayan bir Eskişehirliyim.Aslında insan gurbette olunca şehrinin kıymetini daha iyi anlıyor.Kuru(yazın fazla terletmeyen) havası,ulaşım kolaylığı,diğer şehirlere göre kıyaslandığında daha düzenli oluşu,sık sık geçen uçaklarının sesi sadece bir kaç neden Eskişehir'i sevmem için.

Bu arada Eskişehir bölümüne resim de yollamak istiyorum fakat açıkçası resim yollama kurallarını okuyunca biraz ürktüm resim göndermekten.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET