Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mete-m
12 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 20:26

Bursa'ya 5 ilçe hakikaten gerekliydi. Osmangazi ilçesi ile hürriyet,demirtaş arsı çok genişti.
izmir ve ankarada bir sürü merkez ilçe varken bursada da merkez ilçe sayısının artması elzemdi.

mehmeterden198

12 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 20:42

Yeni ilçeler bir tasarı mı? Yoksa yasalaştı mı? Yani bu ilçeler kuruldu mu? kurulacak mı?

kıvanç

12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 00:51

kurulmadı henüz.öyle bir yasa tasarısı vardı,ancak akıbeti henüz belli değil sanırsam..ayrıca bu bir yere özel bir olay değil tüm büyükşehirlerde merkez ilçeleri bölecekler..benim bildiğim böyle,detaylı bilgisi olan arkadaşlar daha doğru cevap verebilir..

Yasemin Doğuş
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 00:55

evet her büyükşehirde özelliklede merkez ilçeleri 200000 nüfusu aşmış olanları varsa bölme niyeti vardı.iyi de olur bence ama şu anda nereler yeni ilçe ilan edilcek belli değil heralde. hiç duymadım uzun zamandır.

Ayhan
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 00:58

İstanbul'da 17, İzmir'de 3, Bursa'da 5, G.Antep'te 3 ilçe kurma çalışması vardı ama uzun süredir ses yok. İlçe kurmak da öyle kolay değil ha deyince olmuyor sonuçta çok masraflı.

murat_tasci

10 yıl önce - Cmt 28 Hzr 2008, 14:39

Bu konuda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.Çünkü Bursa'da ilçe olacak denilen Hürriyet bir mahalle .Asıl ilçe olması düşünülen yer Emek Beldesiydi.Ancak yapılan açıklamalara göre hatta Emek belediye başkanı Yakup AKTAŞ'ın kendi ağzından duyduğuma göre Emek Beldesi merkeze yakın olduğu için Osmangazi ilçesine bağlanacak. Bu arada Emek Beldesinin nüfusu 45.000 in üzerinde...Saygılarımla.

Tolga Gezginiş
10 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 12:15

Hürriyet mahalle mi?

Hürriyeti Abdal köprüsünden başladığını ve Yeni Karaman (Aslında eski olan) mahallesiyle birlikte düşünün.Emek 45 bin ise Hürriyet ve Y.Karaman bu rakamın en az 2 katıdır.

Herneyse bu başlık zaten vadesini doldurmuş çünkü bu konu gündemden kalktı.

Emre Aykan
10 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 16:29

yeni ilçeler yeni yönetim getirir yeni yönetim ise yeni projeler güzel olur bence

Sedat KASRAT

10 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 23:11

Belde kurmanın imar yönünden nasıl büyük bir felaket olduğunu, aşiretlerden milyar dolarlık holdingler doğduğunu, kaçağın göçeğin, plansızlığın belde kurmaktaki amaç her ne ise onun getireceği yararın milyon katını götürdüğünü artık merkez hükümet dahil herkes anlamıştır. Bursa'da Emek, İstanbul'da Esenyurt tipik belde felaketi örnekleridir.

İtiraf etmekte zorlanıyorum ama, akçalı yetkilerin bu kadar ufak birimlere devredilmesi; Türkiye'de olacak iş değil. Belde dediğimiz garabet de bunun en açık ispatıdır.

Yapılması gereken, buraları daha kurallı bir komşularının ilçe merkezi olacağı yeni kurulacak ilçelere mahalle bazında devretmek ve afet bölgesi mi olur, dönüşüm müolur, bir an evvel gerçek şehir altyapısı, planları, yolları ve kuralları ile tanıştırmak olmalıdır kanımca... Yoksa Emek bu kafayla ilçe olsa ne olacak ki... Belediyenin kaçakla, usulsüzlükle savaşması gerekir, 25000'leri delmek için plan üretmesi değil...

yilmazz16
7 yıl önce - Prş 01 Eyl 2011, 13:34

şu anda bu konu hakkında bilgisi olan yokmu yıl olmuş 2011 Bursa'nın nerdeyse tamamı hala Osmangazi ilçesi diye geçiyor büyük saçmalık Osmangazi ilçesinin yaklaşık 1 milyon nüfusu var bu kadar büyük olunca her yere eşit hizmet yapılamıyor bölünmesi şart

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet