Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Muğla Ula - Gökova - Sakar Geçidi
« önceki   123 ... 2526272829   sonraki »

ANA SAYFA -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
Ali Mert
1 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2017, 21:05

Alıntı:
karşı yöne girdim

Ortadaki bariyerler size bir zarar vermemistir umarim.

Mehmet DK

1 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2017, 21:50

Alıntı:
Ortadaki bariyerler size bir zarar vermemistir umarim.

Allah'tan o tatsız anları yaşamama sebep olan viraj'da bariyerler yoktu. Paylaşmış oduğum her iki fotoğrafı dikkatlice inceleyecek olursanız, yolun kısmen bariyerli ve kısmende bariyersiz olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bariyer konusuna değinmiş olmanızdan dolayı aklıma birden şu geldi, belkide bizi o viraj'da bariyerin olmaması kurtardı...

Elimde bu tehlikeli yolda giderken çekmiş olduğum başka karelerde mevcut. Onlarıda burada paylaşmak istiyorum ki bariyersiz kısımlarında olduğu daha bariz şekilde görülebilsin.

(+)

(+)

(+)

Ve yine bir adet "aşağıda" bariyerli kısmın fotoğrafını ekliyorum...

(+)

Aslında konu bariyerden açılmışken, bu güzergahın tamamı bariyerli mi olsa iyi olurdu yoksa bariyersiz mi olsa iyi olurdu diyede tartışmaya sunabiliriz diye düşünüyorum.

Haldun Turan

1 yıl önce - Pts 09 Ekm 2017, 01:39

Alıntı:
Bu geçidi çok severim.Hemen aşağıda Akyaka var zaten.

Tepeden bakınca biraz sağ tarafda da Marmaris kavşağı var ve o kavşakdan Marmaris 30 kilometre.

Yani bu geçide gelince Marmarise yaklaştığımızı anlıyoruz ve içimizde bir kıpırtı oluyor

Mehmet abi 7 yıl önce bu başlıkta bakın ne yazmışım aradan o kadar zaman geçti duygularım gene aynı.

Haziranda Marmarise tatile gittim sezonu açmaya Sakar Geçidinden otobüs geçerken işte bende o kıpırtı gene oldu az ileride Marmaris kavşağı olduğunu biliyordum çünkü

Dağdan inince hemen sağda kavşağımız ve ver elini Marmaris

Fethiye Göcek ve Dalyana gidenler düz gidebilir onların Marmaris ile işi olmaz ama benim olacak

Ama o üzücü kaza aklıma gelince insan burulmuyor da değil.İzmirli annelerin başına gelen faciayı diyorum.

AYDIN İNAN
site denetçisi

1 yıl önce - Pts 09 Ekm 2017, 11:09

Alıntı:
Bu yol gerçekten ( işaretlere dikkat edilmez ve önemsenmez ise ) çok tehlikeli.Ben gündüz geçtim burdan ve uyarıcı trafik işaretlerine uyduğum için sorun yaşamadan geçtim gittim. Fakat gece geç saatte tekrar bu yoldan geçişimde nasıl oldu ise hızımı zamanında kesemeyerek 30 km hız yerine 60 ile viraja girdim ve aracımı toparlayamayarak karşı yöne girdim,Allah'tan o saatte karşı yönden gelen araç olmadığı için toparlayıp tekrar kendi yoluma girebildim. Eğer karşı yönden gelen bir araç olsaydı kesin olarak kafa kafaya girmiştim.Yani Allah korudu bizi.

Çok geçmiş olsun Mehmet Kardeşim. Allah korumuş sizleri.

Geçen hafta Muğla'dan Marmaris'e giderken ben de geçtim oradan. Yokuş aşağı giderken daha da tehlikeli bir hal alıyor orası. Viraja biraz süratli girildiğinde tehlike kaçınılmaz oluyor.

Mehmet DK

1 yıl önce - Pts 09 Ekm 2017, 12:58

Alıntı:
Çok geçmiş olsun Mehmet Kardeşim. Allah korumuş sizleri.

Eksik olma Aydın, Verilmiş sadakalarımız varmış, Allah korudu bizi..

Tüm yorumları inceledikten sonra yoldaki sürat uyarıcı tabelalarında sanki bir düzenlemeye gidilirse iyi olur fikri aklıma geldi. Örneğin, mesela 30 km hız ile gidiniz uyarıcı tabelası ve keskin ( S ) viraj tabelalarının altına ve ışıklı lambalara ilave olarak, bu tehlikli ve rizikolu yerlere kaç metre kalındığınıda belirtmek faydalı olacaktır.Öyleki, bu uyarıcı tabelayı görüp okuyan ve bu yola tecrübeli veya tecrübesiz tüm sürücüleri,gerekenden çok daha önceden araçlarının süratlerini azaltmayı düşünmeye yöneltebilir. Özellikle bu uyarıcı tabela, gece karanlığında yol alan sürücülerinde dikkatini çok önceden çekeceğinden olası bir sürat düşürme gecikmesine mani olacaktır diye düşünüyorum.Benim acizane düşüncem bu şekilde.

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 2526272829   sonraki »
ANA SAYFA -> MUĞLA