Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'un Tüm Yeni Gökdelen Projeleri
123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Haldun34

12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 09:09
İstanbul'un Tüm Yeni Gökdelen Projeleri


Arkadaşlar Dubai Towers Istanbul projesinin açıklanmasından sonra Istanbul'da gökdelen projelerinin hız kazandığını görüyoruz.

Istanbul Emporis kayıtlarına göre bünyesinde en çok gökdeleni barındıran şehirler sıralamasında 2.111 toplam gökdelen ile Avrupa kıtasında 1.ci, tüm Asya kıtasında ise Tokyo'nın ardından 5.ci sırada yer almakta.

Uygun görürseniz Istanbul'da yapılma kararı alınmış, projesi ortaya çıkmış veya ileride ortaya çıkması muhtemel tüm yeni projeleri bu başlık altında toplayalım. Bunların Istanbul Skyline'daki muhtemel görüntülerini, etkilerini topluca tartışalım.

 

(+)


http://www.emporis.com/en/wm/ci/bu/sk/li/?id=1004 ...&sro=1

1-Eczacıbaşı eski yönetim binalarını yıkacak. Şu anda yeni bir proje hakkında çalışıyorlar. Ancak Eczacıbaşı towers tüm grup şirketlerini toplayan ofis kuleleri veya daha büyük tek bir kule olacak. Akbank benzeri. Bildiğim kadarıyla altında çarşı olmayacak. Bitişi 2009.

2-Erkut Soyak DTI yanına Novartis ilaç binasını satın aldı. Novartis binaları yıkılarak SOYAK Plaza yapılacak. Soyak bugün Mecidiyeköy'deki yönetim binasını bu binaya taşıyacak. Basında 52 kat olarak yazıldı. Yükseklik İş Bankası'nı geçebilir.

3-Çiftciler (Karayolları ile Askeri ojmanlar arasında Tatlıcının karşı sırası 150 m kuzey kol, bugünkü benzinliğin arka tarafı) 2 bina yapmaya kararlı. 2009'da bitecek. Ofis, konut ve çarşı olarak düşünülüyormuş. Yüksek kulede 52 kat onay almış fakat yükseklik açıklanmadı. Arsa oldukca büyük olduğu için yükseklikte kısıtlama yok. DTI yüksekliği ile Istanbul'da çıta yükseldi. Arsa ve konum olarak yeri çok daha kıymetli olan alanı Çiftcilerin daha daha yüksek binalarla değerlendireceklerini düşünüyorum.. Bitişi 2009.

4-Sabancı 3 ise Güler Sabancı tarafından önem verilen bir proje. Güler hanım yeni kuşağın sembolü olarak bu binayı yaptırtmaya kararlıymış. Dizayn olarak mevcut 2 kule ile çok benzer olacak deniliyor. Ancak yapıma başlanabilmesi için bazı izin prosedürlerinin tamamlanması ve birtakım ufak parseller ile bir binanın daha bünyeye geçmesi gerekiyormuş. Bitişi tahminen 2011.

5-Merkez bankası binası da artık 25 kat değil daha yüksek olarak tekrar ele alınacak. Bu binanın bitişi 2012'leri bulur.

6-Ayrıca Imar Kule (70 kat 420 m) izin hakkı arsanın yeni sahibine geçti. Uzanlar yapım iznini almışlardı. Fakat yeni sahibin (Torunlar) destek almadan kendi finansman gücüyle buraya bina yaptırtabileceğini tahmin etmiyorum. Dubai Property Management veya aynı büyüklükte başka bir yatırımcı ile ortaklık kurabilirler. Sonuç olarak eski projeye benzer ölçülerde bir binanın yapılması ileriki dönemlerde gündeme gelebilir. Bitişi için herhangi bir tarih tahmin edemeyiz.


www.sercan.de
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 13:00

1. Eczacıbaşı kendi binasinda vazgeçip Isbankasinlan Kanyonu yapmadimi?

2. Soyak 52 katlimi olacak? kaynak ne?

4. Güler Sabanci gercekten destekliyormu? güzel olur ozaman

5. kaynak ne? 25 demislerdi en son?!

6. bu proje öldü bana göre


DENIZLI
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 13:13

1 - 6  Sercan ile ayni kanidayim.

Kaynak lütfen!!!Haldun34

12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 13:35

Soyak plaza basında yer aldı, geçen hafta veya bir önceki hafta. Diğerleri mimar ve girişimci arkadaşlarla paylaştıklarımız. Basından değil.

www.sercan.de
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 14:35

Soyak hangi gazetede yaziyordu?
baska bilgi yokmu


Haldun34

12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 15:05

Milliyet veya Hürriyet. Bir ihtimal de CNN TÜRK. Bulup linkini eklemeye çalışacağım.emirb
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 17:02

resimdeki skyline'ın oluşması en az 8 yılı alır tahminimce. eczacı başının gökdelen projesi askıda. sabancı tower 3'e ise sakıp sabancının ölümünden sonra daha az ilgi var, bu projenin yapımında sakıp ağa çok istekliydi ama güler sabancınında sakıp ağanın bu isteğin ardına bırakmaz diye düşünüyorum.

ilhan
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 19:18

/03/2005, kaynak: soyak

Soyak Yapı İnşaat ve Ticaret A.Ş, ilaç şirketlerinden Novartis'in İstanbul'daki genel merkez binasını ve arsasını 17 milyon dolara satın aldı. Levent Büyükdere Caddesi'ndeki binalarının yerine, yeni bir gökdelen iş merkezi yapılacağı ifade edildi.

--------------------------------------------------------------------------------

İSTANBUL-Soyak Holding'in konut ve işyeri konularında faaliyet gösteren şirketlerinden Soyak Yapı İnşaat ve Ticaret A.Ş, ilaç şirketlerinden Novartis'in İstanbul'daki genel merkez binasını ve arsasını 17 milyon dolara satın aldı.


Soyak Holding'ten yapılan açıklamada, Soyak'ın, Novartis'in bir süredir genel merkez olarak kullandığı Levent Büyükdere Caddesi'ndeki binalarının yerine, yeni bir iş merkezi yapmaya hazırlandığı ifade edildi.
Açıklamada, İstanbul siluetine değer katacak bu proje için dünyanın önde gelen mimarlarından alınan tekliflerin değerlendirilmesinde son aşamaya gelindiği belirtilerek, iş merkezinin yapımına 2006 yılının Ocak ayında başlanacağı, inşaatın ise 2007 yılının sonunda tamamlanmasının öngörüldüğü bildirildi.
Soyak Holding'e bağlı şirketlerin genel merkezinin yeni yapılacak iş merkezinde olacağı ifade edilen açıklamada, iş merkezinde muhtelif büyüklüklerde ofis kiralamanın da mümkün olacağı kaydedildi.
Açıklamada, Soyak'ın büyük kent projelerinin yanı sıra bundan sonra şehir merkezlerinde de konut ve işyeri projeleri geliştireceği dile getirildi


gelecek ay baslanir  bu insaata  

bu arasa levent'de tam olarak nerde ??


Haldun34

12 yıl önce - Cum 09 Arl 2005, 09:50

Dubai Towers ile komşu. Literatüre geçecek bina arsanın ince uzun ve dar olmasından hareketle tabanı geniş bir bina olamayacaktır. Literatüre yükseklikle geçileceğe benziyor. İster misiniz Erkut Soyak DTI 'ye kafa tutsun.
Sabancı 3 binası, Dubai Towers 1 ve 2 ve Muhtemel Soyak Gökdelenli'lı Levent Ufukları

 

(+)

İş Bankası Kule 1'in liderliğe veda etmesi için kum saati geri sayıma başladı.

 

(+)


www.sercan.de
12 yıl önce - Cum 09 Arl 2005, 18:10

Soyak Plaza MEtrocitynin yaninda olacak galiba
http://img527.imageshack.us/img527/1263/soyak4ec.jpg

birde Metin Hepgülerin yeni projesi var

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet