Ana Sayfa  

ersinyılmaz

Pts 05 Arl 2005, 22:55   Adana'ya Yeni Devlet Hastahanesi

Adana Sağlık il Müdürlüğündeki skandallar birbiri ardınca patlamaya devam ediyor. Türkiye’nin bol sıfırlı bütçelerini oluşturan sağlık sektöründe en küçük faturaların toplamı bile katrilyonlar oluşturuyor.
Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan 14 trilyonluk ihaleye tek kişinin girmesi ve komisyon üyelerinden birinin istifa etmesi diğerinin izne ayrılması ve üçüncünün önce imzalaması ardından şerh koyarak imzalamasının ardından asıl soru gündeme düştü.
Seyhan devlet hastanesi neden açılmıyor. Neyi kimi bekliyor.
Mesele personel sıkıntısı olamaz zira diğer hastaneler de  doktor sıkıntısı değil yatak sıkıntısı çekilmekte. Çok rahat bir şekilde bu hastanelerde ki doktorlar bura çekilebilirdi.
Malzeme sıkıntısı da yok zira tüm malzemeler alınmış durumda
Peki neden bekleniyor bu hastanenin açılması için?
Yetkililer neden susuyor?
Sağlık sektöründe devletin yetersiz kalması nedeni ile her yıl akıtılan katrilyonlar var iken bu ihmal niye[/b]

mesajı beğendiniz mi?
serkanen

Cum 06 Oca 2006, 15:38  

Ersin hocam bu actıgın baslıkla ilgili degil ama yeni bir baslık acmak istemedim. Bir süredir Adana'nın gündemini isgal eden Toki'nin yaptıracagı hastane konusunu dile getireyim dedim. Yüregir ilcesine Mustaf Kemal Paşa Bulvarında Tarım Bakanlıgı'nın arazine yapılması düsünülen hastane gündemde. Fakat hastanenin buraya yapılmamasını isteyenler de var. Devletin son yıllardaki en büyük yatırımı Adana'ya. 400 yatak kapasiteli cok büyük bir proje. Su anda Adana'daki devlet hastanleri icinde bu yatak kapasitesine sahip bir hastane yok sanırım bu acıklıyordur. Projenin büyüklügünü

mesajı beğendiniz mi?
01Hakan01

Cum 06 Oca 2006, 15:46  

Alıntı:
Seyhan devlet hastanesi neden açılmıyor. Neyi kimi bekliyor.

Peki neden bekleniyor bu hastanenin açılması için?
Yetkililer neden susuyor?

Özel hastahane sahiplerinin bir muhalefeti olabilirmi acaba?

mesajı beğendiniz mi?
Aksemseddin

Pts 20 Şub 2006, 01:24  

Bende öyle düşünüyorum.Özel hastanelerin muhalefetinden dolayı olabilir.Başka bir neden de kaynaklanabilir de.Bilemiyoruz ama sonuçta zarar gören yine halkımız.

mesajı beğendiniz mi?
bülent dizdar

Pts 20 Şub 2006, 21:45  

adı geçen hastanenin arka cepheden görüntüsü. konuyla ilgili bilgi temin edip yazmaya çalışacağım.

(+)

aşağıdaki fotoğraflar bu hastaneden baraj gölünün akşam saatlerindeki görüntüsü.

(+)

(+)

(+)

mesajı beğendiniz mi?
bülent dizdar

Pts 20 Şub 2006, 22:11  

Adana'da yaşayan vatandaşların hastanelerin yetersizliğinden ötürü çektikleri sıkıntılara bayan milletvekilinden çözüm geldi. AK Parti Adana Milletvekili Ayhan Zeynep Tekin Börü Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ikna etti ve Seyhan Devlet Hastanesi'nin en kısa zamanda açılmasına karar verildi. Sağlık Bakanlığı aldığı ani bir kararla bakanlık bünyesinde görevli 6 kişilik bir inceleme ekibini Adana'ya yollayarak hastanenin incelenmesi için talimat verdi. Milletvekili Ayhan Zeynep Tekin Börü'nün ısrarlı tavrının ardından yapılan inceleme sonucunda önümüzdeki günlerde Seyhan Devlet Hastanesi'nin tam teşekküllü olarak hizmet vereceği belirtildi.

bu yazıyı 17.02.2006 günkü adana ekspres gazetesinden aldım.

http://www.ekspresgazete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=23382&Itemid=2

mesajı beğendiniz mi?
bülent dizdar

Pzr 26 Şub 2006, 00:19  

işte; tamamlandığı halde neden hala açılmadığı bilinmeyen adana seyhan devlet hastanesi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

mesajı beğendiniz mi?: +3
serkanen

Pzr 26 Şub 2006, 00:33  

bu konuyla birkac söylenti duymustum. bu hastane göl manzaralı ve gelir düzeyi yüksek insanların otrudugu bir yerde oldugundan böyle bir yerde devlet hastanesi olmazmıs. Ayrıca hastanenin otele dönüstürülüp satılması da konusuluyordu. Hastanenin bashekimi komsumuz adanda olsaydım bilgi alırdım kendisinden. Son olarak da hastane tamamen acılmamıs olabilir ama bildigim kadarıyla acil servisi calısıyordu

mesajı beğendiniz mi?
ersinyılmaz

Pzr 26 Şub 2006, 00:42  

Evet Serkanen hatanenin acil vede poliklinik bölümleri çalışıyor. Gecikmesinin nedeni ise tıbbi cihaz ihalelerinin iptal edilmesi ve bazı ihale usulsüzlükleri imiş. Ama yinede net bilgi yok.

mesajı beğendiniz mi?: +2
Nadir Yılmaz

Pzr 16 Eyl 2007, 13:15  

Tokinin yapmakta olduğu hastane ile ilgili olarak eski milletvekilimiz sayın Abdullah Torun Hastanenin 800
yataklı olması konusunda girişimlerde bulunulacağını beyan etmişti acaba ne durumda

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: