Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
15 yıl önce - Pzr 04 Arl 2005, 16:02
Bornova'ya yeni kimlikBÖYLEYDİ
Bornova Meydanı, yıllardır değişmeyen bu görüntüsünden kurtuluyor.


BÖYLE OLACAK
Meydanın yeni profilinde göz kamaştıran güzellikler olacak.

MEYDANDAKİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI İKİ AY İÇİNDE BİTİRİLECEK
Bornova'ya yeni kimlik

Açık alan, 2300 metrekareye çıkarıldı. Zemine doğal taş ve mermer döşeniyor. Proje tamamlandığında ilçenin trafiği de rahatlayacak

Büyükşehir Belediyesi, uzun süredir üzerinde çalıştığı Bornova Meydanı'nın yeniden düzenlenmesi projesini, yeni yılın ilk aylarında tamamlamayı planlıyor. Belediye yetkilileri, meydanın tamamının etkin olarak kullanılacağı şekilde yeniden projelendirildiğini ifade etti. Meydanın açık alanının genişletilerek 2.300 metrekareye çıkarıldığını kaydeden yetkililer, "Zemin kaplaması için teos yeşili, büyük ebatlı doğal taş ve mermer kullanılacak. Böylece, yıllardır farklı malzemelerin kullanılmasından ve yıpranmalardan meydana gelen karışıklık ortadan kalkacak, tam bir renk uyumu sağlanmış olacak" diye konuştular.

Kazı tamamlandı
Meydandaki kazı ve beton kaplama çalışmalarının tamamlandığını belirten yetkililer, şu anda süren mermer ve doğal taş döşeme çalışmalarının ise Ocak ayı sonunda bitirilmesini hedefliyor. Mevcut yeşil alanın ıslah edilerek yeniden düzenleneceğini ve oturma gruplarının yerleştirileceğini belirten yetkililer, şunları söylediler:
"Çalışmalar tamamlandığında ilçe merkezi ve ana arterlerindeki trafikte rahatlama olacak. Bu amaçla, proje kapsamında Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak, Mustafa Kemal Caddeleri ile Atatürk Mahallesi'nden gelen yolun birleştiği noktada yeni bir döner kavşak yapılacak."
Fevzi Çakmak Caddesi, Mustafa Kemal Caddesi ve 80 sokağın da düzenleme kapsamında ele alınmasının planlanıyor. İlk etapta 80 sokağın düzenleme çalışmalarının tamamlandığı, doğalgaz kazıları nedeniyle diğer iki caddedeki düzenlemeye ara verildiği bildirildi.

Kocaoğlu: Yepyeni bir kent oluyoruz
İzmir'in, çağdaş kent kimliğine büründüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olduğunu kanıtlayan İzmir, yenilenen altyapısı, kent içi ulaşımı rahatlatan metro çalışmaları ve çevre yollarıyla dünya kenti olma yolunda ilerliyor. Projelerimizle İzmir'i bu hedefine taşıyoruz. Yepyeni bir kent yaratıyoruz".

kaynak:
http://ya2005.yeniasir.com.tr/12/04/index.php3?ka ...lum=gunluk


Ayhan
15 yıl önce - Pts 05 Arl 2005, 01:39

Bornova meydanı ile yenilenen Hükümet Konağı birbirini tamamlamış olacak. Bir de binalardaki tabela kirliliği ortadan kalkarsa çok güzel bir görüntü ortaya çıkacak.  

HAKAN©

14 yıl önce - Çrş 31 May 2006, 16:56

Bornova M.Kemal caddesindeki doğalgaz çalışmaları tam gaz devam ediyor. Bugün bazı bölümlerde ulaşım tek şerit üzerinden verilmeye başlandı.
 

(+)


Misafir dfa

3 yıl önce - Cmt 22 Tem 2017, 23:43

doğalgaz çalışmaları halen devam ediyor

Misafir be5

3 yıl önce - Pzr 23 Tem 2017, 00:21

nerde devam ediyor dolgaz çalışmalrı acaba?ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet