Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'a Metrobüs Geliyor
« önceki   123 ... 757677

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 77
Semih Yaşar

15 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 23:36
Metrobüsün dönüşü

Arkadaşlar,
hatırlarsanız Metrobüs hangi noktadan ve nasıl geriye dönecek diye uzun uzun tartışmıştık.
Sanırım cevabı buldum, yıkılan tünelin yerine yapılacak köprülü kavşaktan geri dönecek.
Cevizlibağdan  Topkapı'ya doğru yol genişletme çalışmaları başladı.

Can D.
15 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 00:28

Yıkılan tünelin etrafında da son günlerde büyük çalışmalar var. hatta bu akşam mecidiyeköy den merter gelişi 2 şeride düşürmüşlerdi. bu kapattıklar 2 şeride de mecidiyeköy gidişi vermeye hazırlanıyorlardı . . . trafiğin halini tahmin edebilirsiniz   ... bu çalışmalar metrobüs için mi, bilgisi olan var mı?

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 00:32

Bugün e-5 üzerinden gelirken gördüm. metrobus yolunun betonlama işi bitmiş. zannedersem mayıs sonu deneme sürüşleri başlar gibime geliyor.

gökhan_ist
15 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 11:07

İnşaat bittiğinde deneme seferi bitip ticari işletmeye açılana kadar inşaat duruyor her projede.İnşaatı bitirip tüm hızıyla 2.etab çalışmaları başlayıp doğuda mecidiyeköy batıda beylikdüzü çalışmaları başlasa sonra bu inşaatda bitip 2 veya 3.etap çalışmaları başlayıp boğaz köprüsünden göztepeye inse(Bu çalışma mecidiyeköy 2.etabının uzantısı olabilir.)3.etap metrobüsü göztepe e-5den caddebostan sahile bağlayıp ilk etapta bostancıya kadar sonra etap etap tuzla sahiline kadar metrobüsü götürüp tuzla beylikdüzü arası ulaşımı sağlamak hedefimiz...

Kris Hazel
15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 21:02

Londra dan yeni geldim. Adamlar trafik işini metro ile çözmüş. Üst trafiği kimse kullanmıyor. Trafik arapsaçı ama kimsenin umrunda değil çünki üstte çalışan otobusler bomboş.sadece yolları tıkıyor.  Herkes altta tube de. şehrin heryerine ulaşabiliyorsun. İstanbul içinde metro şart. Metrobus veya otobus geçici çözümler. Belediye birkaç ihale verdi ve bazı semtlerde yeraltı otoparkları yaptırıyor. Bunlar yap işlet devret modelimi olacak? Eğer oyleyse bunları çoğaltamaz mı?  Ya yapılacak çok şey çok iş var . Ama ben emin değilim gercekten birşeyler yapılıyor mu? Yani yapılıyorsada yeterli mi? şukadar kavşak yaptık şunu yaptık bunu yaptık deniliyor ama hiçbir rahatlama oolmuyor .. Haksız mıyım?

---------
Birde cevizlibağdan sonra sanki bir çalışma var acaba cevizlibağ mecidiyeköy metrobus yolunada başladılarmı? İnşallah yapılan çalışma o dur:=)

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 15:04
Son bilgiler

Dün güzergahta bir yolculuğum oldu .

İZLENİMLERİM :

1-Merter-Topkapı arası betonlama tamamlanmış.

2-Topkapı-Edirnekapı arasnda hareketlenme var.Sağ tarafı dozerle açıyorlar.Yeni bir levha koymuşlar.

vestaerhan
15 yıl önce - Prş 03 May 2007, 13:11

Mecidiyeköy - Edirnekapı arasında bir kımıldama yok. Hatta Edirnekapıdaki o malum bitmek bilmez köprüde de sabah ve akşam saatlerinde de bir hareket yok. Belki gece çalışıyorlardır ama gündüz pek bir değişiklik göremiyoruz. Hatta espri konusu oluyor otobüslerde. Genelde iki temizlik işçisi oluyor o saatlerde. İnsanlar önce; Bu ikisi mi bitirecek bu köprüyü! Cevap: Sen onları tanımıyorsun! Bir bilsen neler yapabilirler vs. vs.

Çevreyolu okmeydanı civarında her geçen gün daha da berbat bir hal alıyor. Yarın Metrobüs çalışmaları başlayınca ne olacak tahmin bile etmek istemiyorum. Bir de alıştığımız üzere mehter marşı misali iki ileri bir geri çalışılırsa yandık ki hiç sormayın. Çözüm düşüneyim diyorum ama çalışmalar bitene dek aklıma gelen tek çözüm Mecidiyeköy metrosunda bir köşeye kıvrılıp yatmak.

baran417
15 yıl önce - Prş 03 May 2007, 15:42

çalışmaların başlaması güzel ama trafiği etkiliyor gibi geldi bana    inşallah bi an önce biter.  
daha doğrusu o dediyin yerde çalışma başlarsa araçların işi zor   .

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 04 May 2007, 00:05

Arkadaşlar, sitede "Metrobüs" konusunda açılan ilk başlık olması hasebiyle, oldukça şişmesi ve artık takip edilemez olmasından dolayı, içinde bulunduğumuz bu başlık kilitlenmiş olup, meselenin detaylarına göre ayrıştırılarak farklı başlıklar haline getirildiği C7 altbölümünden devam edebilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=15192& ...=9&s=1

03 Mayıs 2007 - 23:03
Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

sayfa 77
« önceki   123 ... 757677
ANA SAYFA -> ULAŞIM