Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
VolkanAtalay
14 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 14:39
Mimarlar Odası İzmir'in önünü tıkıyormu?

bu konuyu yeniasirdan link alarakta attım ama içim el vermedi burda herkes görsün diye yazıyorum..bugünkü yeniasir gazetasini herkes okumuştur sanırım salih işgören ve alsancak devlet hastanesiyle ilgli olan yazı ..salih işgöreni izmirliler bilir hayırsever bi iş adamı burda uzun uzadıya anlatmak istemiyorum..isteyen arkadaşlar açsınlar okusunlar ..KAYBEDİLEN 4  YIL arkadaşlar.. BUNA BENZER OLAYLAR İZMİRDE ÇOK YAŞANILIYOR BANA GÖRE MİMARLAR ODASINA DAVA AÇILMASI LAZIM BU KONUDA ÇÜNKÜ ONLARIN YÜZÜNDE BELKİŞ KAÇ HAYAT KURTARILABİLİRDİ.. MİMARLAR ODASINA VE ANITLAR KURULUNA SESLENİYORUM..!LÜTFEN BİRAZ DAHA YAPICI OLALIM ..KAYBEDEN YİNE BİZ OLUYORUZ YETER ARTIK..!bunu sadece salih işgörene değil izmire büyük hevesle gelen her yatırımcıya yapmak zorundamısınız köstek olmayı bırakın artık siz den bir izmirli olarak şikayetçiyim..

http://ya2005.yeniasir.com.tr/11/28/index.php3?ka ...lum=gunluk
bu işte izmirde ne gibi mantıksızlıklar olduğu bir göstergesi şimdi söyleyin şuç burda kimin..?

Bülent
14 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 15:09

Izmir'deki ekonomik gelisme ve yatirimlar hakkinda düsüncelerinizi isterseniz bu basliga yaziniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=17779

cenkkit.

14 yıl önce - Sal 29 Ksm 2005, 08:22

Evet, bu 'Mimarlar Odasi' 'ni her bir yapi olayinda duyuyoruz-Devamli stoper, bloke edici olarak. Bende anlayabilmis degilim, ne amacla boyle davraniyorlar, cikarlari nedir, veya gercekten bir bildikleri vardami boyle yapiyorlar.

Su ana kadar aklima gelen, Mimarlar odasi'nin karsi ciktigi yatirimlar:

Konak Pier,
Hastahane(Salih Isgoren)-Alsancak,
Ozdilek-Inciralti.

Bu grubun amaci nedir, islevi nedir bilenlerimiz paylasirsa memnun olurum.
Tesekkur.

erdal ırgat
10 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 21:39

Mimarlar Odasının karşı çıktığı İnciraltı Özdilek yapılaşmasına dikkatlice bakalım.... Giderek artan yoğunlukta trafik ile dar yolda bir facia karşısında insanların oraya tıkılıp kalacağını ve yardım ulaştırmak için sadece denizin varolacağını düşünürsek ne kadar haklı bir karşı çıkış olduğunu anlayabiliriz... Herkes her istediği yere istediği kat yüksekliğinde istediği yapıyı yapmak isterse şehir planlamasına ne gerek var... Büyük yapılar, yaratacağı insan yoğunluğu ile doğru orantılı şehirleşmeyle bütünleşirler....

CanNNn
10 yıl önce - Sal 09 Mar 2010, 16:53

keşke oylama olsaymış..

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet