Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balık yiyor musunuz?
« önceki   1234 ... 116117118   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
irfan x
13 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2005, 20:52

;Eh; işte görünen o ki; ;Türk insanı balık yiyor ,(gerçi gelen cevaplar büyük oranda kıyı şeridi şehrilerinden arkadaşlar tarafından geldi    )  

Peki bu balık yemeyen yurdum insanı nerde?

Bir de yurt dışında yaşayan arkadaşlar bulundukları ülkelerde ki balık tüketimi alışkanlığıdan bahsederlerse sevinirim...  

Dikkatimi çekti, konserveyi balıktan sayıp da yemiyoruz galiba...

Heyse, afiyet olsuna devam  

Selahattin
13 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2005, 22:10

Ankaralıyım ve balık sevenlerdenim.

Ankara merkeze gittiğimde genelde balık yerim.

Keza deniz kıyısına gidince 2-3 günde bir balık yerim.

Ama evde hazırlanışı uğraştırıyor diye annem pek yapmıyor.

orkun01
13 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2005, 22:32

Ülkemiz kebap merkezi.ne yazık ki balık pek yenmiyor

Ertugrul Selvi
13 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2005, 22:41

Alıntı:
Balik yiyor musunuz?

Evet.

OsMaN UyGuN

13 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 01:35

lokantanın camında aynen ; " BALIK ve HAMSİ BULUNUR " (!) yazıyordu, insanları hamsiden aklınıza ne geliyorsa yapıyorlar..
örnek; kızartma, haşlama, buğlama, ızgara, tava, ekmek, çorba, tatlı ve hatta çiğ bile yiyeni var...
evet! Karadeniz arkadaşlar burası, balık kültürü maksimum seviyede.. dünyanın neresinde var böyle bir sevda...

Cavus
13 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 04:37

Hamsi buralarda bulmak çok zor zaten burada düzgün balık bulsak yiyeceğiz ama yok işte var bazı yerlerde ama çok ama çok pahalı en iyisi tatilerde Turkiyeye gidip yemek. Nede olsa az çok Karadenizliyiz.  

Balık yemeğe devam , sizlere afiyet olsun.

CAN
13 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 09:45

Bu konuda haftasonunda yaşadığım acı tecrübeyi paylaşmak isterim.ChampionSA mağazasından aldığım istavritin taze olduğunu ısrarla teklif eden satıcıyı dinleyerek aldım.Hanım ve ben haftasonunu zehirlenerek, yatarak geçirdik.Bu yüzden balık alırken mağazaların boyutları ile ilgili olmadığını daha ufak mağazalar ya da satıcılı yerlerde daha taze balıklarda satılabildiğini unutmamak gerekir.Mutlaka araştırılmalı diyorum.
Artık balık dostluğumu bir süreliğine askıya alıyoru.Aklınız da olsun istedim.

Fahriye
13 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 10:05

Antalya buluşmasından da anlaşılacağı üzere, biz Antalya wow ekibi olarak acayip balık yeriz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=18109& ...mp;start=0

g.guray
13 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 11:05

Can Bey size ve eşinize geçmiş olsun diliyorum. Sizin olayı okuyunca aklıma televizyonda izlediğim bir olay geldi. Muhabir balıkçıya mikrofonu uzatıp sorar. "Normal vatandaş balığın taze olduğunu anlamak için ne yapmalı?" Balıçı yanıtlar "İki olasılık var ya balığı tanıyacaksın ya da balıkçıyı."

Tunc

13 yıl önce - Pts 28 Ksm 2005, 11:09

Can Demiski;
Alıntı:
Bu konuda haftasonunda yaşadığım acı tecrübeyi paylaşmak isterim.ChampionSA mağazasından aldığım istavritin taze olduğunu ısrarla teklif eden satıcıyı dinleyerek aldım.Hanım ve ben haftasonunu zehirlenerek, yatarak geçirdik.Bu yüzden balık alırken mağazaların boyutları ile ilgili olmadığını daha ufak mağazalar ya da satıcılı yerlerde daha taze balıklarda satılabildiğini unutmamak gerekir.Mutlaka araştırılmalı diyorum.
Artık balık dostluğumu bir süreliğine askıya alıyoru.Aklınız da olsun istedim.

Sevgili Can; Balik Dostlugunu askiya almayiniz, Bebek icin lazim olacak, Bence daha taze balik almaya calisin..

Taze Balik Nasil anlasilir Birkac ipucu.

-En taze balık canlı balıktır. Bu kural değişmez.

-Taze balığın eti diri ve serttir, parmağınızla bastırın çukurlaşıp kalırsa bayattır.

-Vücudu diri olduğundan kuyruğu gevşekçe sallanmaz.

-Gözleri parlaktır, çukurlaşmamıştır.

-Pulla balıksa pulları derisinden kolayca ayrılmaz.

-Solugaçları parlak kırmızı ve kanlıdır.

-Ağır kokmaz

-Tanidik balikcidan alisveris yapmak herzaman avantajlidir.

- Kendiniz Tutarsaniz En tazesidir, Kaynagida bellidir..

sayfa 3
« önceki   1234 ... 116117118   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET