Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balık yiyor musunuz?
« önceki   123 ... 114115116117   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 115
mehmet20
1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 01:10

Sezonun ilk hamsisini bu akşam yemeğinde yedim. Nasıl özlemişim. 1 kilo yedim ama doymadım

veysel döker
1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 13:10

Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bu sene balık bol olacak mı, hangi balıkları ucuza yiyebileceğiz?

Burak KAYNAŞ
1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 13:37

Şu sıralar tam Izgaralık Sardalya zamanı , Eylül ayı ile Ekim ayının ortalarına kadar Sardalyaların en yağlı dönemi oluyor.

Yağlı olduğu için ızgarada çok lezzetli oluyor.

Hatta fiyat olarak da hamsiden daha uygun oluyor genelde bizim buralarda.

Dün akşam 15 TL den 1 kilo aldım 7 TL de Mangalda pişirme ücreti verdim. 1kg Mangalda pişmiş Sardalyanın maliyeti bana 22 TL oldu ki bence gayet makul bir rakam.

Bandırma Hamsi 20 TL idi pişirme ücreti ile Toplam 27 TL ye malolacaktı lakin Sardalyanın şu lezzetli zamanını kaçırmak istemedim. Hamsiyi nasılsa sezon boyunca sık sık yemek mümkün olabiliyor.

emre yelkenci
1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 13:43

Bu sene balık olayı
biraz sıkıntılı görünüyor.
Ama ne olursa olsun balık yine de hem doğallığı hem fiyatı diğer et ürünleri ile mukayese edildiğinde doğru tercihtir.

brs7016
1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 13:56

Balık yenmez mi hiç Hem lezzetiyle hem pratik bir yemek olmasıyla favorim. Evde temizlemek biraz zor oluyor tabi rica ediyorum aldığım yer tertemiz yapıp veriyor evde yıka koy tavaya

Er-Han

1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 13:59

Alıntı:
Evde temizlemek biraz zor oluyor tabi

Evde temizlemek sıkıntı değil de, kokusu biraz sıkıntı oluyor. İlk kızartıldığında çok iyi ancak sonraki gün kokusu hiç cazip gelmiyor.

Suzi Dilara

1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 15:29

Alıntı:
Evde temizlemek sıkıntı değil de, kokusu biraz sıkıntı oluyor. İlk kızartıldığında çok iyi ancak sonraki gün kokusu hiç cazip gelmiyor.

Haklısınız, hele koku ile arası hiç iyi olmayan biri için eziyet resmen .
Balkon varsa küçük tüp alın, balkonda kızartın
Ben hem mini fırın hem de tüpü koydum sırf balkonda bu tip işler için .

Burak KAYNAŞ
1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 15:40

Ben hiç evde uğraşmıyorum bile Kg başı 5 - 7 TL arasında aldığım balıkçı pişiriyor. Rakam cüzi olunca bende evi kokutup, bulaşığı vs. ile de uğraşmak durumunda kalmamak için 5 TL feda edip pişmiş şekilde alıyorum.

Tabi maalesef her balıkçıda böyle bir alternatif olamayabiliyor.

Er-Han

1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 15:41

Balkonda kızartmaya da olumlu bakmıyorum.
Kokusu çok yayıldığı için, canı çekenler olur. O an için alamayan olur. Uygun değil o yüzden.

Suzi Dilara

1 ay önce - Çrş 04 Eyl 2019, 16:54

Evet görüldüğü üzere; genellikle zevkler tercihler meselesine çıkıyor konu.

Beslenme listesinde en az haftada 1 kez Balık olsun da nasıl olursa olsun

sayfa 115
« önceki   123 ... 114115116117   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET