Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Deniz Motorları
« önceki   1234 ... 186187188   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 3
Mustafa Noyan

14 yıl önce - Sal 14 Mar 2006, 20:00
Yazıcı III Motoru

Avrasya Dentur kooperatifi mensubu Yazıcı III Motoru Kabataş'da kiralık çalıştığı İDO Şehir Hatları Kabataş Harem seferini yapacağı saati bekliyor.

(+)

burakbecan
14 yıl önce - Sal 14 Mar 2006, 22:20

bu motorlarımızın kısa yol ulasımını saglamaları bence guzel bırsey ama yazın tur-yol sırketı emınonu-çınarcık arası sefer yapıyor.sızce bu teknelerın çınarcık gıbı açık denız seferı yapmaları nekadar guvenlı olabılırkı.hatta dıkkat ettıysenız dogru duzgun can sımıdı ve can yeleklerı bıle yok.koca vapurla bazen dalgada seyahat etmeye cekınıyor ınsanlar.ama oyle dalgalarda bıle tur-yol seferlerıne devam edıyor.ve bazı ınsanlar korkmadan bınebılıyor.acıkcası ben denızden asla korkmam cunkı denızlerde buyudum resmen ama bence pekde guvenlı degıl bu tekneler

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Prş 30 Mar 2006, 16:46
Beşiktaş İskelesi'nde Motorlar

Beşiktaş İskelesinde saat 16:05 de karşılaşan Eminönü Çengelköy seferini yapan iki kiralık Turyol motoru fotoğrafda görülüyor. İDO 'nun dahi enspektörleri kısacık hatta 2 motor çalıştırıp, bunları da bazı saatlerde Beşiktaş İskelesi'nde karşılaştırabilmeyi başarabildiklerinden iskeleye önce gelen yanaşırken diğer "hızlı vapur(!)" beklemek zorunda kalıyor. Maalesef orta ve yüksek öğrenim öğrencilerinin okul çıkışı olan bu saatte Çengelköy seferleri henüz çok ilgi görmüyor, bu seferlerin halihazırda kullanılan iki motorun Ortaköy ve Arnavutköy'e devam etmeleri, ilgiyi artırabilmek için gerekli görünüyor.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 30 Mar 2006, 16:56

19 Mayıs 2005'de Mustafa'nın bir öngörüsü vardı:

Alıntı:
Saat başı veya iki saatte bir Eminönü-Beşiktaş-Ortaköy-Kuzguncuk-Beylerbeyi-Çengelköy- Arnavutköy motorbotu yıllardır ihtiyaç, neden bunun için yeni vapur alımı bekleniyor?

Bizlerin düşündükleri 1 yıl sonra (biraz farklı alanlarda olsa da), mutlaka bir şekile devreye giriyor...  

Akın KURTOĞLU

Kutlu Singil

14 yıl önce - Prş 30 Mar 2006, 18:10

Alıntı:
bu motorlarımızın kısa yol ulasımını saglamaları bence guzel bırsey ama yazın tur-yol sırketı emınonu-çınarcık arası sefer yapıyor.sızce bu teknelerın çınarcık gıbı açık denız seferı yapmaları nekadar guvenlı olabılırkı.hatta dıkkat ettıysenız dogru duzgun can sımıdı ve can yeleklerı bıle yok.koca vapurla bazen dalgada seyahat etmeye cekınıyor ınsanlar.ama oyle dalgalarda bıle tur-yol seferlerıne devam edıyor.ve bazı ınsanlar korkmadan bınebılıyor.acıkcası ben denızden asla korkmam cunkı denızlerde buyudum resmen ama bence pekde guvenlı degıl bu tekneler

Tur-Yol elindeki ozelliklede A sinifi tekneler, aslinda oldukca denizci kayiklar... bordalari ne kadar alcakta gorunsede Cinarcik gibi mesafelere gidebilirler... O konuda bir sakinca yok...
Bu teknelerin bir benzeri Bodrum Ferryboat Association (neden ingilizce bilmiyorum) Bodrum-Istankoy(Kos), Bodrum-Datca ve Bodrum-Marmaris arasinda kullaniliyor... ustelik govdesinde yapilmis ufak bir degisiklikle icine otomobil vs. alabiliyor...

Guvenle bininiz... Nitekim, ozellikle Bodrum-Istankoy arasi Marmara Denizine kiyasla cok daha hava ve dalga yapar...    

sayfa 3
« önceki   1234 ... 186187188   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL