Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

13 yıl önce - Cum 18 Ksm 2005, 14:07
Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümet aleyhinde mesaj yazanlar


Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, hükümet, milletvekilleri, belediyeler, siyasi parti yetkilileri, üçüncü şahıslar, vb hakkında yazılan mesajların
sorumluluğu  tümüyle mesajı yazana ait olup, gerekli durumlarda, gerekli mercilere mesajı yazanın IP adresi ve diğer bilgileri verilir.
(Evet, IP adresinizden gerçek adresiniz bulunabiliyor)

Türkiye yönetimindeki kişilere yönelik eleştiri mesajlarının yayınlanmasına sitemizde izin verilmemektedir. Yazacak iyi şeyleriniz varsa sitemizde yazabilirsiniz.Her tür negatif değerlendirme için başka siteleri tavsiye ediyoruz. Eğer illa eleştirici yazılar yazmanız gerekiyorsa, her çeşit Türk ve Türkiye düşmanı grup ve kişi hakkında
yazabilirsiniz, ama hükümet ve başbakan eleştirileri için sitemiz kullanılamaz. Lütfen kendinizi ve sitemizi zor durumda bırakabilecek yazıları yazmayın, mesajlarınız silinir ve siteden atılırsınız.

Resmi makamlardaki kişiler hakkında negatif düşünceleriniz varsa, eposta yolu ile bizzat kendilerine yazarak görüşlerinizi bildirin. Eğer kendilerine yazmaktan çekiniyorsanız, sitemizde de haklarında yazı yazmaktan çekinmeniz gerekir.

Sitemizde aklınıza gelebilecek her merciden üyelerin mevcut olduğunu ve her devlet birimi tarafından mesajlarınızın okunduğunu bir kere daha hatırlatalım. Bu site kuralı, en çok sizi korumak için konulmuştur.

Ülkemizin üst düzey yönetimindeki kişiler hakkında eleştiri yazıları yayınlamıyoruz, bunu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.


Tunc

13 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2005, 15:11
Başbakan'ı kızdıran küfürlü e-mail


Bu konuda acilmis Sabit Bir baslik vardi. Sadece haber niteliginde ve Yorumsuz olarak Ilgili basliga eklenebilir.. Uygun Gorulmez ise silinebilir..
CumhurBaskanimiz, Basbakanimiz, Millet vekillerimiz Hatta Tum Kurum ve kisiler hakkinda Yazilabilecek her Turlu Yazi Icin Herkez dava Acabilir.


Alıntı:
Erdoğan’ın avukatı Fatih Şahin tarafından Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde açılan şahsi davanın iddianamesinde, Fikret Yaşar Ayan’ın 20 Aralık 2003 tarihinde Ak Parti Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın elektronik posta adresine Erdoğan’a hitaben elektronik posta gönderdiği ifade edildi.

Elektronik postada Erdoğan’ın şahsına ve ailesine yönelik galiz küfürler yer aldığı anlatılan iddianamede, mailin gönderildiği "IP numarası"nın Ayan’ın şahsına ait olduğu kaydedildi.

Ayan’ın "TBMM üyesi ve temsil sıfatına haiz kişiye hakaret ve sövme" fiilini düzenleyen 273. maddeleri uyarınca 4 yıl 5 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Ayan, İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadesinde, elektronik postanın, işletmeciliğini yaptığı internet kafeden gönderildiğini doğruladı, ancak kendisine ait olmadığını savundu. Kafede 40 bilgisayar bulunduğunu ifade eden Ayan, müşterilerin, gönderdikleri elektronik postaları kendisine göstermediğini ve bunu denetlemenin de mümkün olmadığını söyledi.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde davanın bugünkü ilk duruşmasında Erdoğan’ın avukatı iddialarını tekrarladı.


Haber7ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET