Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
tasginmustafa
11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 12:56
İMRAHOR VADİSİ

İmrahor ve karataş-mühye projesi ne zaman gerçekleşecek.....

salimsalim
11 yıl önce - Pts 01 Hzr 2009, 18:37
sn

sn başkanın öncelikleri arasında değil karataş yakubabdal yaylabağ.

kgurleyen
11 yıl önce - Sal 02 Hzr 2009, 20:29
İncesu deresi...

1950 li yıllarda...şimdiki Ahmetler Caddesinden Koleje doğru inildiğinde 96 ların arkasında kalan ve şimdi park havası verilen yerden İncesu deresi akardı...M.E.Bozkurt'a sapılan yerde derenin üzerinde tahta bir köprü vardı.İmrahor dediğimiz yerden gelen bu dere o bölgenin adeta kanalizasyonu gibiydi..Adına imrahor mahallesi ya da (bir cinayet nedeniyle)Kesikbaş denilen bölgeye, derenin her iki yanını kaplayan ağaçlar...yeşillikler içerisinden ve şimdi imrahor caddesi denilen toprak yoldan gidilirdi..
Derenin aktığı ve şimdi kanser hastahanesi bölgesi olan yer ağaçlıklı ve bakir bir yerdi...

Kurtuluş-Cebeci'den gelir ve İncesu'da yüzmeye çalışırdık...

Şimdi İmrahor'dan gelen dere kalıntısının beton örtülerek kapatıldığını düşünüyorum...

Ve zaten artık ''benim Ankara'mı'' tanıyamıyorum...
Zevksiz ve kültürsüz Belediye Başkanları Ankara'yı mahvettiler...

burak turegun
11 yıl önce - Prş 02 Tem 2009, 19:09

-Yapılabilirmi hiç bir fikrim yok-
İncesu Çayının üstü açılsa, arıtılsa, temizlense bi elden geçse, Eskişehir Porsuk çayı gibi bir görünüm oluşsa... Cebeci ve seyran taraflarında kalan iki tepe gecekondudan arıtılsa, buralar yeşil alan yapılsa, çayın kenarına restoranlar, cafeler yapılsa fena mı olur? Dikmen deresi yapıldıysa buralar neden yapılmasın
-Yapılabilirmi hiç bir fikrim yok-

Oktay Kosovalı

11 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 21:30

İmrahor vadisinin Panoraması ve viyadüğü.

(+)

sayfa 3
« önceki   1234 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA