Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
BenEmre
4 yıl önce - Pts 19 Nis 2010, 14:56

Ya madem bu kadar güzel bir yer yaptınız,peki ulaşım hakkında niye kimse bi şey bilmiyor ne arabayla ne otobüsle nasıl gidilir?Yol arabaların girebileceği bir yermi?Bu konularda kimse net bir bilgi vermiyor.Orda bir köy var uzakta gitmesekte görmesekte o köy bizimidir !!! Belediye ben yaptım isteyen gitsin baksın diye düşünüyor herhalde.

alp2005
4 yıl önce - Pts 19 Nis 2010, 16:20

Arkadaşlar evka4 ün doğusundan Eğridere köyüne asfalt yol gitmekte. Eğridere köyünü geçtikten yaklaşık 1 km sonra yol çatala ayrılıyor sol taraf çamiçi köyüne diğer taraf homeros vadisine gitmekte zaten tabelalara çok rahat bulursunuz.
Bende geçen gün çevre yolundan atatürk mahallesine girdim tabelarla çok rahat buldum... piknik alanı ve akan bir dere, vadi üzerinde oluşturulmuş bir kaç göletden ibaret. Bir de Homerosun yaşadığı inanılan bir kayalık bulunmakta...

Belediye otobüsü ve dolmuş çalışmıyor. ( o yolda zaten mümkün değil dar ve eğimli )
Ancak özel aracınızla gidebilirsiniz.

gülnihal çevik

4 yıl önce - Pts 26 Nis 2010, 00:17

Bugün gittik Homeros'a. Asfalt yol çok iyi değil. Ayrıca tabelalar da ara ara sizi şüpheye düşürüyor. Bir ara tabelasız kalıyorsunuz. Ama yollar eninde sonunda Homeros'a çıkıyor. 600 metre bir tepeyi tırmanıyorsunuz once, sonra vadiye ulaşıyorsunuz. Araba ile tırmandığınız bu tepede manzara çok güzel. Körfez ve tüm İzmir ayaklar altında. Bu tepeyi tırmanırken, Atatürk Mahallesinin çok aşağılarda kaldığını görmek, dönüşte inerken ise aslında Atatürk Mahallesinin ne kadar da yüksekte olduğunu görmek çok güzel.
Bu manzaranın fotorafını çekmek için aracınızı 5 dakikalık park edeceğiniz alanlarda -uçurumun kıyısında- insanlar piknik yapmayı tercih etmekteler. Zaten Vadiye giden yol piknikçilerle dolu. Yol bazen iki aracın yanyana geçemeyeceği kadar daralmış.

Hava akşam 7 den sonra serin serin esmeye başlamışken, öncesinde çok sıcaktı ve yakıcı güneş ile bronzlaştık denebilir.

Vadiye ait resimlerden derleme yapacağım. Keşfetmeye değer bir yer.

hüseyin79
4 yıl önce - Pts 29 Ksm 2010, 16:18

Bu haftasonu Homeros Vadisi'nde çektiğim bir kaç kare.

http://foto.eportfolyo.com/

asparomali
4 yıl önce - Prş 09 Arl 2010, 23:46
homeros vadisi

oraya harcanan paraya yazık adamlar yapmış olmak için bişiler yapmışlar. gitmeye bile değmeyeceğini düşündüğüm bir yer

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR