Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Muğla - Marmaris - Selimiye
123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Tolgaryus
12 yıl önce - Cum 11 Ksm 2005, 09:16
Muğla - Marmaris - Selimiye

Selimiye,Hisarönü ile Bozburun arasında kalan son derece sakin bir sahil köyü.
Küçüklüğü ve doğallığı ile etkileyici.
Çok kısa süreli ziyeretimde gördüğüm kadarı ile konaklamak için iki tesis var.Son derece sakin gözüken köyün tesislerindeki misafir potansiyeli beni bir hayli şaşırttı.
Köyün en son noktası çok etkileyici bir koya açılıyor.
Sanırım Selen hanım burası için bize daha detaylı bilgiler verebilir.

(+)

Selen
12 yıl önce - Cum 11 Ksm 2005, 12:55

Bu civarlar Türkiye'nin en bakir kalmış yerlerinden. Selimiye bir balıkçı köyü.
Özellikle yatçılar buraya çok uğrar. Burası doğal bir liman. Bölge volkanik yapıya sahip, doğal sit alanı ve imar izni çıkmadı, umarım çıkmaz.

Köyde badem ve zeytin ağaçları var. Köylüler balıkçılığın dışında badem satıyor ve arıcılık da yapıyor. Balık bol ve köyde balıklar günlük. Yörenin balık çeşitleri barbun, deniz çuprası,mezgit, lagos, mercan, akya, trança ve orfoz.

Tekneyle giderseniz, iskelesine yanaşıp iyi yemek yenebilecek 2 lokanta var. Benim sık uğradığım yerlerden biri burda Sardunya diğeri Aurora restaurant. Sardunya yıl boyu açık,deniz ürünleri üzerine çalışıyor. Balıklar harika ama kalamar tava, kalamar dolma, lagos çorbası, trança şiş ve kabak çiçeği dolmasını öneririm.

Konaklamak için birkaç küçük otel ve pansiyon var, bunların hiçbirinde kalmadım, bildiklerimi yazıyorum:
Jenys House (denizden biraz uzak), Kaptan Pansiyon, Selimhan Hotel, Palmetto Hotel,
Beyaz Güvercin (koyun sonunda).
Arabayla gelip köyde konaklarsanız, Hisarönü körfezini günübirlik teknelerle gezebilir, ya da balıkçı teknelerinden kiralayabilirsiniz. Kamelya adası Selimiye'ye çok yakın. Gitmenizi tavsiye ederim.

Emre_Uzan
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 23:59
Selimiye Köyü

Selimiye Köyü'nden manzara:

(+)

Kutlu Singil

12 yıl önce - Prş 12 Oca 2006, 03:13

Bir yarimada dusununki her bir noktasi birbirinden guzel olsun, bir yarimada dusununki gordugunuz hersey bir doga harikasi olsun...

selimiyeye gidin... sardunya'ya zaten gidin... ne var ne yoksa yiyin, icin...

bu resim, bir aksam uzeri, selimiye koyuna giren bir teknenin silueti...

(+)

Kutlu Singil

12 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 14:29

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> MUĞLA