Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Cevahir alışveriş merkezi [AVM]
« önceki   123 ... 192021 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Burç

13 yıl önce - Sal 25 Ekm 2005, 08:44

(+) Ana giriş kapısı

Bu fotoğrafı çekerken "yassah kardeşim" uygulamasının başladığını öğrenmiş bulundum.
Açılış gününden sonra çekilen fotoğrafların çok tehlikeli olduğunu zannediyorlar.
Bu nedenle açılış gününü kaçırmamaya çalışmıştım.

- fotoğraf yassah
- nerede yazıyor?
- yazmıyor ama yassah

biraz ilerde makine tekrar çıkar..
Dünyanın en büyük saatinin arka sayfada fotoğrafını koymuştum,
ama rakamlar da aydınlatılmış : (saatin alanı 2500 m2)

(+)

Bu da Star Wars platformunun ışıklı hali

(+)

Cevahir alışveriş merkezi hakkında benim de önemli eleştirilerim olacak :
Medeniyet AB bayrağı asarak olmuyor, kapalı alanlarda sigara içilmez!
Oysa bizim bütün alışveriş merkezlerimizde özellikle de inadına yemek yeme bölümünde
sigara içmek serbesttir. Cevahir'de ise hiç bir yerde içmek yasak değil, yürüyenler bile
püfür püfür sigara içmekte, hiç bir yerde sigaranın yasak olduğuna dair bir yazı yok,
merdivenlerde, koridorlarda, her çöp kutusunun başında 4-5 kişi sigara içiyor.
Yerler ve çöp tenekeleri ve hatta masalar kül tablası haline gelmiş.
Ramazan olduğu halde her masada emzik gibi sigara içen birileri mevcut.
Ben bu durumdan rahatsız olarak danışmaya gittim :

- Burada sigara içmek yasak değil mi?
- Hayır değil
- Kapalı yerlerde sigara içilmesi sizce doğru mu?
- bu konuda girişimlerimiz olacak, sadece belli yerlerde içilecek.
- peki ben nereye şikayetçi olabilirim?
- bize söylemeniz yeterli
- ilk ben mi söyledim?
- yakında şikayet formu olacak, oraya da yazabilirsiniz, daha yok.

Gelelim diğer önemli soruna :
Bazı arkadaşlar : "Istanbul'da yeterince alışveriş merkezi yok mu?" diye soruyor.
Hayır, belli ki yok. Burası o kadar kalabalık ki, rahat yürümek bile zor.
Yemek aldıktan sonra bir tek boş masa bulamayıp yarım saat tepsiyle ayakta bekleyip,
masalarda sigara içenlerin gözlerine bakmak zorunda kalınıyor.
Ramazan böyle olursa gerisini siz düşünün. Dükkanlarda kalabalıktan bunalarak
alışverişi yarım bırakanlar oluyor. Buradaki ihtiyacı karşılamak için şimdikinin 3 katı kadar
büyük bir alışveriş merkezi olması lazımdı.

metink
13 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2005, 23:23
vay vay

Hayatimda gordugum en buyuk alisveris merkezi hakkaten.. Kisin iyice dolup tasar herelde, gezmek icin sabirsizlaniyorum..

AB bayraklarida tam bir sacmalik olmus. Kendi kendimize gelin guvey oluyoruz. Sanki binayi AB fonlariyla yaptik...

Burc, sigara konusundaki girisiminden oturu seni tebrik ederim. Gidince bende konusiyim bir.

ihsanklç
13 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2005, 23:49

bu cevahir AVM gercekten cok buyun daha bazı mağazalar henuz acılmıs degıl tam olarak iç güzelliide anlasılmıyor dısardan baya guzel ve cevreyı ınanılmaz degıstırmıs guzellık adına.dıger AVMlara gorede baya havadar bı ortamı var.yenı acıldıgı ıcın henuz otoparka gırıs cıkısları tam olarak yeterlı bır akıcılıkta degıl,gırerken bı suru gorevlı yon gosterıyor otoparka da cıkarken kımse yok.Gecen gun aksam ıftar ıcın bı yerde yemek yedıkten sonra gormek ıcın gıttık arkadaslarla yaklasık 2 saat kaldık cıkıs saatımızde kapanıs saatı olan 22.00 idi,otoparkından cıkısımız belkı ınanmıycaksınız ama 30 dakıkadan fazla surdu dıyebılırım arabanın  ıcınde sıkıldık.tam olarak bu AVMın hertulu ısı bıtınce sanırım bu sorunda gıderılecektır ama sımdılık degıl.oraya arabalarıyla gıtmek ısteyenler bence bunu bıraz dusunsunler oyle gıtsınler.ama gormeye deger.ben guzlelıgıyle ılgılı yazmıycam zaten yazılanlar yeterlıdır.acıkcası vaktım olmadıgı ıcın yazılanlarıda okumadım ,benım degındıgım bu konuya belkı baska bır arkadasımızda degınmıstır eger oyleyse özür dilerim.

S.Memo
13 yıl önce - Prş 27 Ekm 2005, 01:52

fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok çirkin görünüyor.

Cavus
13 yıl önce - Prş 27 Ekm 2005, 04:03

Alıntı:
fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok çirkin görünüyor.

Cirkin göründüğünü söylemişsiniz ama bence hic öyle degil. Ne kadar mükemmel olmasada fotoğraflardan anlaşildigi kadar ile güzel bir yere benziyor. O kadar buyuk bir yerki butun Kıbrısı içine alir  

Sigara içilme konusuna gelince bence çok onemli bir eksik. Hala Türkiyede kapalı mekanlarda sigara içilmemesini gerektigini öğrenemedik maalesef.

Umarim en yakın zamanda bu olaya el atarlar.

Resimleri bizlerle paylaşan  herkese teşekkurler.

Sevgi ve saygi ile kalin.  

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL