Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
sabitemre
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 16:00
Cep Telefonu kullanımı hakkında

Cep Telefonu kullanımı hakkında

Ürettiğimiz O 345 (yeşil otobüs) aracında fabrika çıkışı haliyle, günümüzde
kullanılmakta olan cep telefonu veya telsiz kullanımının olumsuz bir etki
yaratması, aracın sevk ve idaresini etkilemesi sözkonusu değildir.

Buna rağmen, bu cihazların kapalı alanda kullanılmasının özellikle kalp
pili ve diğer tıbbi cihazlar taşıyan yolcular olmak üzere sağlık açısından
olumsuz etkisi bulunabileceği sebebiyle cep telefonu ve telsiz üretici
firmaların uygulamasına paralel olarak, şirketimiz de bu tür kapalı
alanlarda cep telefonu kullanılmasını önermemektedir. Ayrıca birçok kişinin
faydalandığı otobüslerde cep telefonu kullanımı şöförün konsantrasyonunu
dağıtma riski açısından da sakıncalıdır.

Bu bilgilerin size yardımcı olacağını umuyoruz. Herhangi bir sorunuz veya
fikriniz var ise, bizle temasa geçmekten çekinmeyiniz.

Bilginize sunar,iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

Eyüp Ergün
Mercedes-Benz Turk A.S.
After Sales / Customer Complaint

Nejat Bilginoglu

12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 16:08

Alıntı:
Onlar zaten kamu çalışanları çoğu oturduğu yerdepara kazanıyorlar Haraket amirliğinde adam sabahtan akşama kadar boş boş oturuyor ay sonu maaşlarına zam yapılmasını isterler bi de utanmadan 1000 YTL( 1 Milyar) maaş alırlar yetmiyormuş gibi grev yapıpta zam isterler

Peki bun dediklerinin hepsi otoruyor mu ? hayır Hareket Amirinin olmadığını düşünürsek, otobüs 5 Dk geç kalktı ? Peki kime şikayet ediceksin ? Yada Otobüs Şöförü Rahatsızlandı, Kimle konuşucak ? Büyün bu işleri kime söyliyceksiniz ?

Okulda Öğretmenle sorun oluştu mu hemen Müdür Odasına çıkılır ! Peki Müdür olmasa nerey gidiceksin ? İETT kimseye boş yere para vermez, Kamu Personelide çalışıp, hakkını alamıyor.,

Nejat BİLGİNOGLU

Mustafa Kumbar

12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 16:18

sabitemre demiş ki:
Ürettiğimiz O 345 (yeşil otobüs) aracında fabrika çıkışı haliyle

Sabit Bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz. Şu anda Mercedes Citarolar Fabrika çıkışı hali ile kullanılıyor , fakat 0 345 ler garanti dışı kaldığından Fabrika harici bir çok yeni tesisat ve değişik marka kablolar kullanılmaktadır.

Bizler değerli üyelerimizi , cep telefonlarını bu araçlarda kullanmamaları gerektiğini anlattık. Bir İETT Şoförü olarak diyebilirim ki , bir çok üyemiz ve bir çok yolcumuzda bu yasağa katıldı ... Hem sağlık açısındanda kullanılmaması gerektiği beyinlerimizde yer etti.

Fakat bunun yanında bunu kabullenmek istemeyen yolcularımız ve üyelerimiz az da olsa var !!!

Teknik açıdan 0 345 lerin Fabrika çıkışı hali ile kalmadığını düşünürsek , bu konuda neler söyleyebilirsiniz ?
Araçlara bir yan etkisi , zararı varmıdır ?
Yoksa farklı mı düşünüyorsunuz ? ...
Bilirkişi olarak fikirleriniz önemli....

Bu arada konu ile alakası her ne kadar çok fazla olmasa da ABS Fren sistemi ile ilgili küçük bir çalışma yapmıştım. İlgili başlık bulamadım...Kısa bir bilgi açısından beğenilerinize sunuyorum.

Mustafa Kumbar

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 16:34
MERCEDES OTOBÜSLERDE CEP TELEFONU

Mercedes her defasında etkilemiyor diyor.Yılı hatırlamıyorum ama 28 hattındaki bir Mercedes Galata Köprüsü üzerinde cep telefonunda dolayı bir arıza yaşamıştı,basına bile yansımıştı bu.Birindede yaşadığım hadiseyi anlatayım,26 hattı ile Eminönü'nden geliyordum,Kabataş'ta birinin cep telefonu çaldı durdu,ışıklarda bekliyordu ve araç stop etti ve kapı bile açamıyordu.Ben acil çıkışı kullanarak çıkmıştım,iftara yetişecektim çünkü.
Reklama girecek ama Kamil Koç gibi müşteri memnuniyetini hakikaten ön plana çıkaran firmalarda yolcularına bilhassa kapatmalarını rica ediyorlar.Böyle bir firma yolcuların en basit bir hakkını mesela niye kıssın.

O zaman Mustafa Kumbar'ın dediği gibi niye takmıyorlar cep telefonu sinyallerini etkisizleştiren cihazı.

Velhasıl net bir açıklama istiyoruz.Birde KanalTürk'ün sahibi şu anki belediye yönetiminin mensubu olduğu parti aleyhinde haber yapmakla meşhur,haberleri yontarak sunmaları normal.

hüseyin avni
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 18:44

Ikarus daha dayanıklı gibi videoda,ıkarus zamk diye duruyor,0345 kaydırıyor.ASR Fren Sistemi(Anti Patinaj Sistemi) olsa kaymada yapmayacak,2000 serisinde var,99'da yok galiba.

abhazyalı ugur
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 18:50

Ben hala şunu anlayamıyorum bir işletme bir şeyi yasaklıyorsa yasak olmalıdır.Her işletmenin kendi kuralları olması makul ve anlaşılır.Bir konudur.İETT otobusüne bindiginizde Yasak amblemi varsa konuşmayacaksın Bunu başka bir tartışılır bir yanı olmamalı Bu yasakları Toplumum Rahat komforlu Bir şekilde intilal edilmesi için alınmış kurallardır.Yoksa O otobüste o kuralları alan kişiler degil bizler seyahat ediyoruz.

Mustafa Kumbar

12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 19:20

hüseyin avni demiş ki:
Ikarus daha dayanıklı gibi videoda,ıkarus zamk diye duruyor,0345 kaydırıyor.ASR Fren Sistemi(Anti Patinaj Sistemi) olsa kaymada yapmayacak,2000 serisinde var,99'da yok galiba.

Hüseyin Bey , Ikarus ile fren yapan arkadaşımız , ABS olmayan bir aracı dubalara çarparak durdurabiliyor. Zamk diye durdurmasının sebebi de eğitimde (Videodaki eğitimler işe girerken Demir Bükey'in verdiği eğitimlerden çekimlerimdir...) frene bas-bırak ile ABS varmış gibi hareket etmesi ile anca bu kadar durabiliyor işte

Mercedes'de ABS nin devreye girmesi ile araç dubaya çarpmamak için rahatlıkla şerit değiştirebiliyor. ASR nin devreye girmesi ile araçda savrulma minimum seviyeye iniyor. (99 larda da ASR var.)

Mustafa Kumbar

recep demirbas
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 19:47

Alıntı:
Reklama girecek ama Kamil Koç gibi müşteri memnuniyetini hakikaten ön plana çıkaran firmalarda yolcularına bilhassa kapatmalarını rica ediyorlar.Böyle bir firma yolcuların en basit bir hakkını mesela niye kıssın.

cep telefonu ile konuşan ve sesinin ayarı olmayan müşterilerinin diğer insanları rahatsız etmesini istemedikleri için yolculardan telefonlarını kapatmalarını rica ediyorlar. sizin dediğiniz gibi hak kısma değil diğer insanlara konfor sağlamaktır bu.

Arda Alkaya
12 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 12:15

Alıntı:
cep telefonu ile konuşan ve sesinin ayarı olmayan müşterilerinin diğer insanları rahatsız etmesini istemedikleri için yolculardan telefonlarını kapatmalarını rica ediyorlar. sizin dediğiniz gibi hak kısma değil diğer insanlara konfor sağlamaktır bu.

Kamil Koç'ta rahat hat uygulaması vardır. Bu rahat hat otobüslerinde cep telefonu serbesttir. Kamil Koç serbestlik konusunda araçlarda cep telefonuna karşı özel bir donanım olduğu belirtir. Diğer yandan bu araçlarda yolculuk normal hatlardan daha pahalıdır. Acaba pahalı olmasının nedeni cep telefonuyla konuşan kişilerin diğer kişileri rahatsız edebilmesi midir? Yani parayı veren istediği gibi istediği kişiyi rahatsız edebilir mi?

sabitemre
12 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2007, 04:02

Alıntı:
Ben hala şunu anlayamıyorum bir işletme bir şeyi yasaklıyorsa yasak olmalıdır.

1. Bu "yassah hemşerim" mantığı ile geldiğimiz yer belli.
2. IETT, bir işletme değil kamu hizmeti veren bir kuruluştur ve kafasına karar alamaz.
3. Bu çağda otobüste telefon ettirmem kadar aptalca bir şey olamaz.

Bunlardan daha önemlisi:

4. Eğer gerçekten fren sistemleri veya başka sistemler telefondan etkileniyorsa IETT bunun önlemini almak zorundadır.

Bu nedenle bir kaza olursa, Mercedes'in etkilemediği yönündeki açıklaması da ortada olduğuna göre sorumluluk tamamen IETT'nindir. Bir kişi cep telefonunu kapatmayı unutması dahi can güvenliği söz konusuyken göz ardı edilemez. Bu tip bir kaza olduğunda - IETT kazanın cep telefonu nedeniyle olduğunu açıklarsa-, ölenrin aileleri veya yaralananlar IETT'ye tazminat davası açmalıdır. Çünkü IETT;

a. otobüslerin bakımlarını yaptırmıyordur -Mercedes, fabrika çıkş hali ile sorun yok diyor-
b. kaza ihtimalini bildiği halde önlem almamıştır

Kalp pili gibi şeyler de bahanedir. Avrupa'da Amerika'da kalp pili olanlar otobüse binmiyor mu ki bizde sorun çıksın?

Alıntı:
fakat 0 345 ler garanti dışı kaldığından Fabrika harici bir çok yeni tesisat ve değişik marka kablolar kullanılmaktadır.

Madem yedek parça alacak parası yok belediyenin Mercedes otobüs alacağım diye bu ısrar niyedir?

sayfa 15
« önceki   123 ... 1415161718   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM