Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Kıtalar futbol Şampiyonası olmalı mı ?
Evet olmalı 10.0%  10.0%  [1]
Hayır gerek yok 90.0%  90.0%  [9]
Toplam Oy : 10

inanç09
2 ay önce - Prş 24 Ksm 2022, 16:28
Kıtalar futbol Şampiyonası


Acaba kıtaların mücadele ettiği bir turnuva olamazmı örneğin Afrika karması Asya karmasına karşı G.Amerika karması Avrupa karması finali gibi tabi burda her takımın 24 kişilik kadrosu ve kıtalardaki ülke sayısına göre her ülkeden 1-2-3 oyuncu şartı ile Dünya kupasından bir sene sonra oynanabilinir.Mesela Avrupa karmasında her ülkeden bir oyuncu şartı olur bizde acaba ülkemizden bir oyuncu seçilecekmi heyecanı yaşarız.

inanç09
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 09:106 farklı konfederasyon var bunlardan UEFA ve CONBEOL seri başı olacak yani Avrupa ve G.Amerika ikinci torbada Afrika ve Asya yani CAF ve AFC son torbada K.Amerika ve Okyanusya olacak yani Concacaf ve Ofc böylece 6 kıta 3 takımlı iki grup olacak grup maçları sonunda lider iki takım final oynayacak basit ama keyifli bir turnuva olur Futbolda en iyi kıta kim sorusu cevaplanır.En iyi ülke Dünya kupasında belirleniyor ama bu en iyi kıtanın kim olduğunu belirlemez


şahin83
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 09:58

kıtalar futbol şampiyonası, zaten kıtalar adına hem kulüpler bazında, hem de ülkeler bazında düzenleniyor. her kıtanın şampiyon takımları kendi aralarında eleme usulü maç yapıyorlar ve şampiyon belirleniyor. zaten ekseriyetle avrupa şampiyonu olan takım kıtalar arası şampiyon oluyor. arasıra da g. amerika takımı şampiyon oluyor. yani şampiyon takım sayesinde o şampiyonun kıtası şampiyon olmuş oluyor.
sizin dediğinize gelince, zaten şu andaki olan, bütün kıtalardan ülkelerin bir araya gelmesiyle oluşan bir dünya şampiyonası, yani kıtalar arası şampiyona. kıtalardaki katılım oranı ise o kıtanın başarı oranına göre belirleniyor. yani her kıtadan aynı sayıda ülke olamaz. bu konuda avrupa kıtası daha başarılı olduğu için daha çok ülke katılıyor. bu da normaldir bence.
kısacası şampiyon olacak ülke hangi kıtadan ise, o kıta şampiyon oluyor aslında.
ayrıca futbolda en iyi kıtayı aramaya gerek yok. avrupa kıtası zaten en iyi olduğunu her zaman kanıtlıyor. hem kulüpler, hem de ülkeler bazında.


inanç09
2 ay önce - Sal 29 Ksm 2022, 11:31

Bence Avrupa karmasıyla Güney Amerika karmasının maçını izlemek keyifli olurdu starların maçı değil süper starların maçı olurduANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET