Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Farklı sektörlerde özellikle tercih ettiğiniz bir marka var mı?
Evet, o markadan yoksa o ürünü kesinlikle almam. 14.3%  14.3%  [2]
Hayır, farklı markalara yönelirim. 85.7%  85.7%  [12]
Toplam Oy : 14

Mahir Civelek
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 17:35
Marka Takıntınız Var Mı?

Hepimizin tercih ettiği markalar vardır. Gerek giyimde gerek elektronikte vs. . Peki özellikle şu markadan olmazsa almam dediğiniz ürünler var mı? Örneğin elektronikte Samsung gibi. Ben genelde farklı markalara yönelmeyi tercih ediyorum.

En son Mahir Civelek tarafından Cmt 19 Ksm 2022, 18:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ccahit
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 17:38

Hiç takıntım yoktur neyi beğenirsem markasına bakmam fiyatı uygun ise birde kullanışlı ise alırım.

GokhanXT
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 17:39

Marka takıntım pek yoktur. İşime yarayacak veya bütçeme uyacak ürün hangisiyse onu tercih ediyorum.

Burak KAYNAŞ
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 17:58

Bit-Pa Collection Beğendiğim nadide markalardandır.

İşin şakası bir yana. Beğendiğim ne ise ama ucuz ama pahalı , verdiğim paranın hakkını vereceğini düşünüyorsam onu alırım.

osman yörükoğlu
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 18:06

Marka değil de ucuz takıntım var

Emin54
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 18:09

Gazlı içecekleri kullanmamaya özen gösteririm ama onun dışında özellikle Coca-cola, Fanta ve Damla marka içecekleri almam, aldırmam.

yalnızca emirhan
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 18:34

Marka takıntım ille de şu marka şeklinde değil de çok uluslu markalar yerine yerli markaları tercih etmeye çalışırım. Ya da markasız yerel ürünleri.

Serkan Guzel
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 18:45

Pek marka takıntım yok. Ancak dünya piyasalarında markalaşmış bazı ürünler var ki, kalitesiyle diğerlerine açık ara fark atıyor.

Bir üründen örnek verirsem neyi anlatmaya çalıştığım kolay anlaşılır.

Mesela; victorinox'un bıçakları var. Bu markanın özellikle soyma bıçağı( paring knife ) ürünleri gerçekten çok kalitelidir. Soyma bıçağına bir defa masat atınca, 8 - 10 gün yeniden masat atmadan kullanabiliyorum.

Sabahları kahvaltıda mutlaka domates bulundururum. Kahvaltıya çıkardığım domateslerin kabuğun victorinox'un soyma bıçağıyla soyarım. Bıçağa bir defa masat atınca, 8 - 10 gün keskinliğini koruyor.

Bilenler bilir, domates kabuğunu incecik soymak için, bıçağın çeliği uzun süre keskinliğini koruyan bir alaşıma sahip olması gerekir. Ayrıca bıçağın ağzının iyi açılmış olması gerekir.

İşte victorinox soyma bıçaklarında kullanılan çelik alaşım, keskinliği uzun süre koruyabilen bir alaşımdır.

Özetle; marka takıntım yok ama ödediğin parayı sonuna kadar hak eden dünya markası olmuş ürünler var. Evde kullandığım mutfak bıçaklarımın tamamını victorinox'la yeniledim. Mutfakta yemek hazırlamak zevke dönüştü benim için. Sizlere de tavsiye ederim.

ccahit
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 18:53

Abi viktorinoks sende takıntı olmuş

Ustura Faysal
2 ay önce - Cmt 19 Ksm 2022, 19:04

Evet var, marka adı altında gereksiz şekilde marka değeri ücreti de alan hiç bir markayı sevmiyorum.

Tamam orijinal ürünler kaliteli ve sağlam oluyor ona lafım yok ama 4-5 kat pahalı olmalarını da normal bulmuyorum.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET