Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
hakannn06

5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 00:32
Diyarbakırda Gün Batımı ve Doğuşu

Diyarbakırda Gün Batımıda Çok güzel Hele Sabah Askerdim Fiskaya Mahallesinin üzerinden Nöbet Tutarken Doğuşu Ayrı bi Güzellik..

hakannn06

5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 00:37
Diyarbakır

Diyarbakır eskiden ismi bile düşündürürdü beni.. Ancak Askerliğimi Diyarbakırda yaptım.Hoşuma gitti sadece ayrılık zor geldi ancak Televizyonda göründüğü gibi değil çok iyi insanlarıda var çok kötüleride her memlekette olduğu gibi.. Ancak içimde uhdesi kaldı. Doya doya gezemedim ciğerinden , burmalı kadayıfından yiyemedim..Ama ilk fırsatta sabah uçakla gidip akşama dönmeyi planlıyorum..Çok sıcak bir yer arada çöl fırtınası gibi hava kıpkırmızı olur..Bazen Çamur Yağardı..Yağmur çok yağardı..Ama güzeldi be...

bahadiraltundal

5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 12:13
Diyarbakır

Hakan arkadaş insanlar ön yargılarından kurtulup,bütün olumsuzluklara rağmen güzelliklerin aslında çok daha fazla olduğu gerçeğini görebilse,yada görmek istese bunca sorunun kaynağının biz insanlar olduğunu,aşmak içinde biraz hoşgörü ve empatiden geçtiğini görebiliriz.Siz Diyarbakırlı bende Ankaralı olabilirdim.Bu tercihleri biz yapmıyoruz.

Diyarbakıra askerlik için gidene kadar ismi bile düşündürürdü demenizin altında tabiki bazı sebepler vardı.Bunuda biz Diyarbakırlıların düşünmesi lazım.Empatiyi karşılıklı yapmak lazım.Albert Einstein'nın dediği gibi ''Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…'' Umarım kadayıf için Diyarbakıra gidersin...

hakannn06

5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 13:13

Benim kötülemek gibi bir niyetim olmadı.Duygularımı paylaşmak istedim.Bu farklılık heryerde olabiliyor..

bahadiraltundal

5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 13:55
Diyarbakır

Kardeş ben düşüncelerinizi destekler yönünde bir yorum yaptım yada öyle düşünüyorum Malesef ülkemizde her konuda önyargılar oluşmuş.Siz diyarbakır ismi bile beni düşündürüyordu demenize istinaden ama sizi eleştiri temelinde değilde sadece sizin diyarbakırı görmeden önceki aklınızdan geçen bir diyarbakır imajından bahsettim.Hatta bunun sebebinin siz değil biz diyarbakırlılarında düşünmesi gerektiğini anlattım.Üstelik sizin yorumunuzda Diyarbakıra olan içten samimi bir diyarbakır sevgisi ve özlemi var.Ben sizin yine Diyarbakıra bir gün kadayıf yemeye gitmenizi dilerim..Malesef Diyarbakırda oturmuyorum,orada olsaydım kadayıfları ben ısmarlardım.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler