Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mustafa Noyan

14 yıl önce - Sal 08 Ksm 2005, 07:09

Resimlerde tepeye doğru, sırtlardaki site Vaniköy Evleri olabilir,
aynı konu daha önce de tartışılmış.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=15965

osman_k
14 yıl önce - Sal 08 Ksm 2005, 21:37

andiçen vilları olmasın...
kandilli kız lisesini yanındaki...

Kemal Çevik
14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 00:01
Peki ya buralar nereler?

Arkadaşlar,
Aziz hemşehrilerim,

Sevgili Gökçe nereyi çektiğini bulmak için bu başlığı açmıştı. Bu kez kendim çekmediğim ama döküntülerimin arasında bulmuş olduğum en az 30 yıllık kartpostalların neresi olduğunu tanımanızı isteyeceğim. Ben hepsini de görür görmez tanıdım, onun için işin içine birazcık heyecan katmak için ilk ikisinden birer ipucu sildim

Görüntü 1

Görüntü 2

Görüntü 3

Sina

14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 00:09

3. fotoğraf Maltepe'den, artık o yapının etrafı sular ile çevrili değil, dolduruldu tabii, süreyya paşa plajının sembolüydü sanırım epey bir zaman moda olmuştu bu yapı. Şimdi yanından geçen farketmez bile ne nedir diye!

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 00:12

Kemal Bey, resimler hakkında herhangi bir yorum yapmıyorum şimdilik!...   Ama, bilhassa ilk resmin eski yıllardaki bu kadar boş ve sade olduğu hali, tam nostaljik dedirtecek cinsten!...

Akın KURTOĞLU

Kemal Çevik
14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 00:37
Doğru

Sevgili Sina,

Alıntı:
3. fotoğraf Maltepe'den, artık o yapının etrafı sular ile çevrili değil, dolduruldu tabii, süreyya paşa plajının sembolüydü sanırım epey bir zaman moda olmuştu bu yapı. Şimdi yanından geçen farketmez bile ne nedir diye!

Tamamen haklısın, bir vakitler yüzerek gittiğim bu şadırvan, şimdi Süreyya Plajı (nedense onlar Süreyya Paşa diyorlar) migrosun otoparkına ortadan girerken hemen sağda karada duruyor, gelen geçenin çoğu da dediğin gibi farketmiyor  bile.

Haydi arkadaşlar en kolayı buydu, ilk ikisi için ne diyorsunuz.

Rastgele
Kemal ÇEVİK

Sina

14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 00:39

İlk fotoğrafa bakınca Fenerbahçe civarı gözümde canlandı, ikincisinde ise Caddebostan Suadiye civarı ama net birşey yok. Belli edecek birşeyler kalsaydı bari böyle de çok zor olmuş ama!!! Teesüf ederim Kemal Bey

Son fotoğrafın yeni hali bende mevcut değil sanırım. Vaktim olursa yarın öbürsü gün fotoğrafını koyarım siteye.

tamerair

14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 01:21

Istanbul resimlerde ne güzel gözüküyor, ama içine girince malesef aynı güzellikleri ben  göremiyorum, binaların güzelleşmesi yetmiyor ki insanlar birbirlerine karşı çok sert ve saygısız

FuatUler
14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 01:48

Kemal Bey,

Ilk goruntu "Londra Asfalti" uzerinde Omur Restoran.
Ben ilkokula Incirli'de Kultur Koleji'nde gitmistim.
Her sene sonunda annem, kardesimle beni karnelerimizi aldiktan sonra Omur'e gotururdu.
Orada birer sosisli sandovic yerdik.

Saygilar,

Fuat Üler

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 01:57

Evet, Fuat Bey açıklamayı yaptığı için, ben de "Ömür Restaurant" hakkında birşeyler yazabilirim artık!...  

İstanbul'un bir zamanlar en klas restaurantlarından olup, Londra Asfaltı'nın açılmasını müteakip devreye giren bu lokanta/dinlenme tesislerine en az bir defa gitmeyen bir İstanbullu olduğunu zannetmiyorum. En azından bir sünnet, nişan veya düğün için... Meşhur "Ömür" yoğurtlarının sahibi tarafından güzel ve estetik bir formda inşa ettirilen ve kârgir-ahşap karışımı uygulanan lokanta, 1960 ve 70'lerde çekilen hemen her Türk filminde en azından bir kez görüntüye girmiştir. Genellikle, bahçesindeki çay içme ve dinlenme alanında yapılan çekimleri hepiniz hatırlarsınız...

1.5 yıl önce ise tarihin derinliklerine karıştı maalesef. Yıktırıldı ve yerine çok katlı bir alışveriş merkezi inşa edilmek üzere temel alanı kazıldı ve çalışmalar başladı bile!... Son olarak da ben 2 yıl kadar önce bir düğüne katılmıştım orada. Meğerse son ziyaretimmiş Ömür Restaurant'ı!...  

Akın KURTOĞLU

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet