Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Avşa ve Ekinlik Adası
123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
erengin
14 yıl önce - Pts 17 Oca 2005, 11:36
Balıkesir - Avşa ve Ekinlik Adası

Avşa ve Marmara Adası Balıkesir'e bağlı.

Erdek'ten her sabah Bahri Reis teknesi kalkar. Önce Marmara Adası'na uğrar, oradan Avşa'ya geçer. Avşa'dan da 15.00'de kalkıp Erdek'e geri döner. Avşa'ya ayrıca İstanbul'dan da ulaşım mümkün.

Avşa fotoğrafları ile devam edelim.
Fotoğraflar görülen yer Türkeli. Avşa'nın merkezi.
Ada şarapları ile ünlü.

(+)

(+)

Balıkçı heykeli

(+)

Erdek'ten kalkan Bahri Reis teknesinde yol boyunca canınız sıkılmasın diye
canlı müzik sunuyorlar. Aslınmda canınızın sıkılması mümkün değil, çünkü yol boyunca Kapıdağ yarımadasının kıyılarını, köylerini seyrediyorsunuz. Ayrıca büyük olasılıkla size yunuslar da eşlik ediyor. İşte Bahri Reis orkestrası )
Çok yetenekliler. İstediğiniz şarkıyı hemen çalıyorlar.

(+)

Marmara'ya giderseniz kıyıda asırlık çınar ağaçlarının koyu gölgesindeki çay bahçelerinde bol köpüklü koca bardak ayran içmenizi, köylü kadınların sattıkları doğal bitkilerden satın almanızı ve başka yerde aynısını bulamayacağınız kocaman midyelerden yapılmış dolmaları tatmanızı öneririm.

Emir Kula
14 yıl önce - Cum 15 Nis 2005, 21:02
Balıkesir - Avşa Adası

Ben doğduğumdan beri her yıl Avşa'ya giderim fakat Avşa gibi cennet bir yer daha görmedim.Size Avşa fotoğrafları yolluyorum.
Avşa'dan dönerken deniz otobüsünün güvertesinden çektiğim fotoğraf

(+)

Gündüz saatlerinde Avşa iskelesi

[ Avşa'yı tanıtmayan bazı fotoğraflar silindi - Burç - Pts 19 Hzr 2006, 19:26 ]

SERARA
14 yıl önce - Cum 15 Nis 2005, 22:39

Avşa denince benim aklıma, şarap, kumsal ve nargile geliyor. (Avşada nargile var mıydı tam hatırlamıyorum ama büyülü havasından olsa gerek bana nargile anımsatıyor)

Yalnız 4-5 sene önce geceleri müzikten ötürü ciddi bir gürültü kirliliği vardı. Halen devam ediyor mu?

Emir Kula
14 yıl önce - Cmt 16 Nis 2005, 12:10

Avşa'da hala gürültü kirliliği malesef devam ediyor.Çünkü sahil şeridi boyunca uzanan barlar,discolar ve türkü evlerinin sayısı gittikçe çoğalmakta.Avşa İstanbul'da değil,Balıkesir'e bağlıdır ve marmara takımadalarının en büyüklerindendir.
[Kalitesiz foto silindi. - alimemo - Pts 26 Şub 2007, 02:58 ]
Bu da Avşa'da fırtınada çektiğim resim

Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Cum 29 Nis 2005, 10:13

Sevgili Deniz, istediğin fotoğrafı, sitende fotoğrafcıların isimlerini belirterek ve wowturkey.com dan alındıklarını belirterek kullanabilirsin. Ilgine teşekkurler

Kasım 2002 de Uçaktan Avşa adası, acilen ağaçlandırılmaya ihtiyaç olduğu görülüyor.

(+)

YVY

Aşağıdaki NASA uydu görüntüsünden anladığım kadarıyla birileri tahmin ederim denizden hareket ederek 4 ayrı noktadan ormanlarımızı kundaklamış.

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler