Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ümit Gürbüz

9 ay önce - Çrş 27 Nis 2022, 02:36
Hatay - Kırıkhan - Gölbaşı Gölü


Kırıkhan - Gölbaşı GölüAlıntı:
Hatay'ın tek doğal gölü olan Gölbaşı Gölü (Balık gölü), Kırıkhan sınırları içindedir. Gölbaşı gölünün içinde doğal bir ada bulunmaktadır. Gölbaşı gölünde balık avcılığı da yapılmaktadır.Ayrıca Gölbaşı Gölünün tabii manzarası turizme küçük çapta da olsa katkı sağlamaktadır..


Alıntı:
Adalar Mahallesi sınırlarındaki göl, doğa meraklılarının, fotoğrafçıların ve gezginlerin her geçen gün daha çok ilgi odağı haline geliyor.

193 kuş türüne ev sahipliği yapıyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce geçen yıl "Ulusal Öneme Haiz Sulak Alan" olarak tescillenen göl, yapılacak çevre düzenlemelerinin ardından turizme açılmıştır.

Hatay'da düzenlenecek olan EXPO 2021 organizasyonunda da ziyaret edilecek yerler arasında bulunmaktadır.


Haritadaki Konumu:

Kaynak:
Kırıkhan Kaymakamlığı
Anadolu Haber Ajansı
Köylerim Web Sitesi


Abdullah4434
9 ay önce - Çrş 27 Nis 2022, 02:48

Sınır karakolunda askerken çarşı iznine çıkmak için bölük merkezine giderken kullandığımız iki güzergahtan biri burasıydı, sabah karakoldan çıkarken inşallah bu yolu kullanırız derdim hep, manzarası konumu doğası çok güzel bir köy.
Anılarım tazelendi


Ümit Gürbüz

2 ay önce - Pzr 27 Ksm 2022, 04:40
Kırıkhan - Gölbaşı

Kaynak: Hatay Vakıflar Müdürlüğünde çalışan sevgili arkadaşımız Fahreddin Osmanca'ya ait bir Kırıkhan Gölbaşı çekimi. Yaptığı çekim için kendisine teşekkür ederim.ANA SAYFA -> Diğer Şehirler